Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is észrevette ezeket a...

Más is észrevette ezeket a dolgokat, vagy csak engem érint "érzékenyen"?

Figyelt kérdés

1.ilyen időben is megyünk sétálni a fiammal.persze látványosan beöltözve...mégis nem egész 5perc után ketten is megkérdik(minimum),nem fázik a baba?Most annyira h....nek néznek,hogy megfagyasztanám a saját gyerekem?Bezzeg azt nem kérdik,hogy én hogy bírom ezt a hideget :-(

2.Úgy vettem észre,hogy mindenki(főleg a nyugdíjasok)nagyon lánypártiak.A szomszéd kislánnyal ha megyünk sétálni,őt mindig ajnározzák,hogy milyen kis édes szöszke lány...bezzeg a fiamnak jó ha egy szia legényt odavakkantanak.Na nem mintha rá lennék szorulva a dicséretükre,de akkor is hol itt az egyenlőség?

Szóval más is tapasztal ilyeneket...vagy másokat?Vagy csak a mi falunkban van ez így?


2009. okt. 20. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az utolsó kérdésedben van a válasz: falun lakunk!! Itt is így megy, mi is megyünk ilyen időben is sétálni mert a gyereknek kell a levegő! És tényleg a kislányoknak jobban beszélgetnek, nekem lányom van, de utálom ha úton útfélen megállítanak. Az ok hogy az ismerősök, de amikor idegenek az zavar és olyankor tovább sietünk 1-2 mondat után. Jobb is hogy dicsérgetnek titeket, egy idő után szerintem is uncsi és fárasztó. Viszont jól is esik valamilyen szinten. Szerintem minden falun így megy ez.
2009. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ne is mondd! Engem teljesen kiakasztanak ilyenekkel. Én városi vagyok, de ismeretlenek és ismerősök is megállítanak és megkérdezik, hogy ilyen időben miért sétálunk, miért nem öltöztetem fel jobban, nem fázik? Mózesban viszem és ott meleg van, tettem be hőmérőt is és felöltöztetem jól. Volt, hogy valakinek megmondtam, hogy én gyerekem, ne szóljon bele. és azután lek....zott. Szóval valamikor tovább sétálok, ha meg akarnak állítani.

2. Nekem kislányom van, és én azt vettem észre, hogy az idős nénik a fiukat szeretik. Barátnőmnek kisfa van, nagyjából egyidősek, és ha együtt megyünk, akkor őt dicsérik agyon. Kislányomnak annyit se mondanak, hogy szia. Engem is nagyon idegesít

2009. okt. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos az idősebbekbe berögzült már ez a régi rossz szokás, hogy a kislányokkal máshogyan kell bánni, mint a kisfiúkkal. Ez nem csak abból vehető észre, hogy nem kapsz annyi kedveskedő megjegyzést, de valahogy egészen máshogy is viszonyulnak egy fiúhoz, mint egy lányhoz ( A fiú legyen okos, erős, bátor, ne sírjon, ha megüti magát, játsszon autóval, katonával, fegyverrel. A kislány meg elég, ha szép, bájos stb.) Erről már nem lehet őket leszoktatni. Mi kisvárosban élünk és bizony itt is általában így kezdeményeznek beszélgetést, pedig a pici már a 4. babám, tehát tudják, hogy tudom, mit adjak rá. Valahogy ez olyan dolog, hogy ha nincs is miről beszélni, ezt elő lehet kapni. Ne foglalkozz vele, nem érdemes! Mondd nekik, hogy azért mert hidegebb van, még nem lehet állandóan bent lenni a gyerekkel. Erre általában visszakoznak, hiszen ők is tudják. Én egyébként attól vagyok rosszul, ha megérintik a kezét, hogy "milyen hideg! Nem fázik???" Hát, nem!!!
2009. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gondolják komolyan, hogy fázik, csak valamit szeretnének mondani, és ilyen hidegben jó felütése a beszélgetésnek, hogy nem fázik-e.

Legközelebb válaszold azt, hogy De, fázik. :-)

2009. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Örvendj annak hogy csak az idegenek viselkednek így nekem a saját szüleim tesznek külömbséget a gyerekeim között.2,5 éves a lányom akit agyonszeretnek és 6,5 hónapos a kicsi fiam akit le se szarnak.27 éves anyuka vagyok.
2009. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy fordítva vagyok bekötve, de nekem nagyon jól esik, amikor vadidegenek, vagy az utcabéli ismerősök megállítanak, és megdícsérik a babát, vagy egy két kedves szótmondanak akár nekem, akár a babának. Ha meg azután érdeklődnek, hogy nem fázik*e meg, azt válaszolom, "szerintem nem, mert nem szólt még a leányka, hogy fázna" mosolygunk egyet, és mindenki megy tovább.
2009. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a fázást tőlem is kérdezgetik immár két éve, mindig megmondom, hogy nem, nem fázik, megeleg van öltözve. Kész passz.

Viszont ezt a másodikat én nem tapasztalom. Igaz, mi nem falun lakunk, de nem hiszem, hogy ez számítana. Itt a lakótelepen amíg szép volt az idő, csupa nyugdíjas ült a padokon a ház előtt, és mindig korábban kellett elindulnunk, mert bele kellett kalkulálni, hogy a nénik bácsik még kigyönyörködik magukat a fiamban :) Ha elmegyünk előttük, rögtön elkezdenek gügyögni a gyereknek, dícsérik, hogy milyen kis ügyes, milyen peckesen vonul, meg ilyenek. Meg már újszülött kora óta sokszor megállítanak járókelők, hogy milyen formás kis fiúcska :) Szóval én nem tapasztalom azt, hogy a lányokért jobban rajonganának. Engem egy dolog zavar: minden áruházban meg bárhol, sokkal nagyobb a választék kislányruhákból. Na ez idegesít. Most is, hogy kabátot válogattam neki, a Takkoban volt 3 kisfiúkabát, kislányból meg kb 10 féle :S

2009. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, milyen egyenlőség? Egyébként meg ha ennyire böki a csőröd, akkor igenis rá vagy szorulva a dícséretükre.

A "nem fázik?" kérdés meg tényleg nem arra vonatkozik, hogy biztos nem öltöztetted fel rendesen és szar anya vagy, hanem ahogy más is írta, így próbálnak beszélgetést kezdeményezni. Ha te erre sértődötten odavakkantasz valamit, szerinted kinek van kedve dícsérni a babádat?

Légy kedves, neked is meg a nyugdíjasoknak is szebb lesz a napjuk.

2009. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

még neked is kedves 13:59-es.

Félre értettél.Nem szorulok senki dicséretére,mert én tudom,hogy az én fiam (számomra)a legszebb/legokosabb...

csak úgy furcsállom,és valahol az anyai szívemnek nem esik jól,hogy őt nem nézik meg annyira...pedig ő mosolyog mindenkire.

Nem szoktam nekik bunkón visszaszólni,inkább csak annyit:hát szerintem ő nem fázik,nem úgy mint én :-).vagy hogy a fiam ebben az időben is igényli a sétát...talán majd jobban alszik válaszolják néha.

ezeket a dolgokat csak úgy megfigyeltem...

ja és az tényleg bosszantó,hogy alig van 2-3 fajta/fazon fiú ruha.Mondjuk én többnyire turiban vásárolok(ott fele fele arány).téli kabit a nyár kellős közepén vettem a C&A-ban(még kuponra féláron).na az nagyon vagány-igazi kis pilóta benne :-)

2009. okt. 20. 19:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Csúnyán lepontozott 13.59 vagyok.

Kedves kérdező. Ha anyai szíved bántja a dolog, akkor igenis érdekel, valdd már be magadnak! Igenis szeretnéd, ha a te fiad is úgy dícsérnék, mint az ismerős kislányát.És nem is tennél fel róla kérdést, ha nem érdekelne.

De amúgy konzultáltam egy anyuka ismerősömmel, ő is azt mondja, hogy a lányokat jobban körbezsongják, de ennek csak a ruha az oka. Egy kislányra ráadsz egy csipkés kis zoknit, kedves kalapot, és már elolvadnak tőle a nénik, ennyi.

2009. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!