Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekülést be lehet kötni az...

Gyerekülést be lehet kötni az első ülésre úgy, hogy előre néz, és nincs kikapcsolva a légzsák?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 23:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem veszélyes a légzsák, én nem tenném.
2011. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2011. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

most ezt minek kérdezed

Van KRESZ egyértelmű

első ülésre CSAK menetiránynak HÁTTAL és CSAK kikapcsolt légzsákkal lehet bekötni.

2011. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet, de nem szabad! Nem is a légzsák miatt (mert az ugyanúgy működik, mint a felnőtteknél), hanem mert a KRESZ tiltja!
2011. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%

A KRESZ nem egészen ezt írja.


A lényege, hogy háttal csak akkor köthető be, ha ki van kapcsolva a légzsák. De menetiránynak megfelelően kötve nem tiltja. (Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták.)


De nem biztonságos elől, inkább hátra kösd be.

2011. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én is így emlékeztem, csak aztán valaki erősködött nekem, hogy azt úgy lehet, és elbizonytalanított.
2011. jún. 21. 23:14
 7/27 anonim ***** válasza:
64%

idézted és benne van- menetiránynak háttal- ebből egyértelmű menetiránnyal szemben nem köthető be.

Hátul kell menetiránnyal szemben, ha nincs hátul öv, akkor 3 év alatti gyerek, gyerekülésben sem szállítható a gépkocsiban. Előre semmi körülmények közt nem köthetsz be gyerekülést menetiránnyal szemben.

2011. jún. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
34%

Én most meg nem keresem neked a Kressz ide vonatkozó részét, de én bizony bekötöttem a gyerekülést magam mellé. Nagyon sokat autóztunk, sok helyre mentünk a lányommal. Hátul nem tudott mindent megoldani egyedül, ha pl. leejette az innivalóját menet közben, nem tudtam visszaadni neki, így úgy döntöttem, hogy ül mellettem, beszélgetünk, nem kell állandóan hátrafelé fordulnom.

A légzsák ugyanúgy védi őt mint a felnőttet. Az csak akkor veszélyes, ha a fordítva bekötött hordozót ütközéskor meglöki maga a légzsák, és ezt a baba teste nem bírja. Szó szerint kilöki az ülésből.

Szerintem veszélyesebb ha állandóan hátrafordulok, vagy a gyereket nézem a tükörben.

Jut eszembe, többször igazoltattak a rendőrök annak idején, de soha egyik sem emelt kifogást az első ülésre kötött gyerek miatt. Akkor olyan 3-4 éves lehetett.

2011. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

B@ssza meg, tényleg belekerült egy nyúlfarknyi kiegészítés:


48. §

7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

2011. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

23:13-nak igaza van!


A lényeget itt írja a KRESZ:

"A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be."


Tehát a jobb elsőre is szerelhető gyermekülés.


"Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták."


Ez meg tényleg csak a háttal bekötött ülésre vonatkozik, a miértjét fentebb már írta valaki.


Mindig tanul valami újat az ember!

:)

2011. jún. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!