Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekülést be lehet kötni az...

Gyerekülést be lehet kötni az első ülésre úgy, hogy előre néz, és nincs kikapcsolva a légzsák?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 23:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én ezt akkor is úgy értelmezem, hogy csak menetiránnyal ellentétesen lehet bekötni az első ülésre, különben nem lenne ott a kötőjel (vagy minek nevezik).
2011. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
46%

A KRESZ előírja a biztonsági övet és hányan autóznak öv nélkül?

Előír sebességhatárt és hányan mennek gyorsabban?

Sőt tiltja az ittas vezetést És Stohl most mondhatná, ugyanmár, hiszen én mindig részegen vezetek.


Az hogy te elöl szállítod a gyereked, a KRESZ szabályait nem betartva- nem hinném, hogy mérvadó. és mondom ezt akkor is ha a rendőr nem büntet meg érte.

A KRESZ egyértelmű, nem lehet így és kész. Hogy te és mások hogy csinálják, más kérdés.


Mondom ezt annak ellenére, hogy párom autójában hátul nincs öv, úgyhogy a ő autójában az én gyerekem is előre bekötve utazik, és én is vittem már első ülésen a gyerekemet (mondjuk mert nem tudtam a kresz ide vonatkozó szabályát)De csússzantam már át piroson is, sőt sárgán mert nem tudtam hogy azért 50 ezer a büntetés, mert azt is tiltja a kresz.


Tehát más a KRESZ és más az én hogy szoktam.

2011. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Ha nekem nem hisztek, talán szakértőknek igen

2011. jún. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Most már tudjuk, hogy a KRESZ elgedélyezi az első ülésre valő biztonsági ülés bekötését. (teljesen egyértelmű, kötőjel ide vagy oda)

De azt mondjátok meg, miért veszélyesebb ha elől van bekötve a gyerek szabályosan biztonsági övvel rögzített ülésben 5 pontos ülésben, mint hátul?

Van erre valami magyarázat azon kívül, hogy a statisztika azt mondja, hogy az anyósülés a legveszélyesebb.

Viszont azt is tudjuk, hogy azok az ülések a legbiztonságosabbak ahol van elől és oldalt is légzsák.

Mondjátok meg őszíntén, melyikőtök kocsijában van hátul is légzsák? Szerintem nem sokban.

Akkor melyik a biztonságosabb?

Persze ha kamion kontra opel a szitu, akkor imátkozáson kívül nem sok marad, mindegy, hogy ki hol ül.

2011. jún. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
21%

23.43-asnak.


"A fenti tanács első megjelenésének időpontja 2008. június 30., 21:28, ezért előfordulhat, hogy a jogi háttér vagy a piaci helyzet megváltozása miatt már nem időszerű, vagy téves. A tanácsok pontosságáért és hasznosságáért....."

2011. jún. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Párom rendőr, egy ismerősünk pedig gépjárművezető-oktató. Tehát biztos forrásból: első ülésre CSAK ÉS KIZÁRÓLAG menetiránynak háttal lehet bekötni bébihordót, vagy gyermekülést, azt is csak akkor, ha a gépkocsiban légzsák nincs, vagy kikapcsolható (menetiránynak háttal is biztonságosan beköthetők pl. a 0-18-as ülések, tehát mondjuk 15-36-ost ne is akarjon oda bekötni senki, mert azt nem lehet biztonságosan és szabályosan bekötni menetiránynak háttal).
2011. jún. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Most min vitatkoztok, mikor az egyik válaszoló által beírt KRESZ szabályban benne van hogy beköthető, kivéve ha hordozót kötsz be menetiránynak háttal, nem kikapcsolt légzsáknál. Szövegértés!
2011. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés, én mindenesetre úgy értelmezem, úgy tanultam, hogy előre nem lehet bekötni a gyerekülést (max háttal), és eszembe se jutna oda kötni!

De! Itt a mi utcánkban van egy kétüléses smart, amiben bizony elől van a gyerekülés (menetiránynak megegyezően), mivel máshova ugyebár nem is tudja tenni.

Itt gondolkoztam el, hogy mi a helyzet a 2 üléses autókkal?

2011. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
én úgy vagyok vele,hogy a babának hátul a helyde
2011. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Éppen a szövegértésen vitázunk, mert szerintem a kötőjeles rész azt jelenti, hogy csak menetiránnyal szemben köthető be az első ülésre, akár kikapcsolt a légzsák akár nem. Nem pedig azt, hogy ha menetiránnyal szemben kötöd be ki kell kapcsolni a légzsákot, ha egyezően akkor nem (mert úgy be sem kötheted!).
2011. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!