Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhesség, szülés, és a...

A terhesség, szülés, és a továbbiak?

Figyelt kérdés

Aki mostanában szült(1-2 éven belül)anyuka,vagy kismamák leírnátok nekem mennyit kell a babára költeni?

Gondolok itt terhesség alatti vizsgálatokra,szülésre,vitaminokra,a gyerekszoba felszerelésekre,pelus havi szinten,stb stb!Próbáljátok már nekem nagyjából leírni mire mennyit költöttetek darabonként,és hogy használt vagy új dolgokat vettetek!

Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 22. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

terhesség,havi 7-10ezer doki,2-4ezer vitaminok,70.000szülésért fogadott dokival,ajándékkosár a szülésznőknek 5-10ezer.

Babára, kiságy,kókuszmatraccal 23ezer,3az egyben babakocsi 70.000ezek újak,ruhák,passz,mert folyamatosan vásárolgattuk akciósan,meg kaptuk ajándékba is.Elektromos mellszívó használtan 18ezer,de ezt csak akkor vettük,mikor kiderült,h kell,babaápolás kb. havi 15-20ezer(pelus,popsitörlő,kencék)Most kb. ennyi jut eszembe.

2011. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ja,2 hónapja szültem:)
2011. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A szobára csak kifestettük és micimaci bordűr és állatos falmatrica ez kb. 8-10000ft. Baba ruha folyamatosan havi kb 3-4000 Ft. De használtan is vettem babaruhát!
2011. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Hosszú leszek, de igyekszem mindenre válaszolni. :-) Két babóm van, a nagyobbik még nincs hároméves, a kicsi 10 hós. Mivel egyik fiú, másik lány, csak a kiságyat, ilyesmit örökölte a kicsi, ruhákat újakat vettem.

Kiságy: Bababirodalomban vettük, fenyő, újonnan, 11 ezer, plusz a matrac 3500 (sima szivacsmatrac, eredetileg kaptunk egy kókuszt, de az sokkal keményebb, nem szerette egyik gyerek sem, szóval szivacsmatracra váltottunk)

Kád, állvánnyal: Babavilágban vettük, 3500 Ft volt kompletten

Babakocsi: teszveszről, szinte vadonatúj Bergon, 11 ezer.

Babahordozó: teszveszről, alig használt, márkás, német hordozó, 3000Ft

Textilmózes, pelenkázótáska:kínaiban akadtam rá, vadonat új, együtt csomagban 5000 Ft volt.

Pelenkázó helyett fenyő komód, sokkal több hely van benne a cuccoknak, bútorboltban vettük, 45 ezerért, rá vettünk egy pelenkázó rátétet, újonnan bababoltban 4000Ft volt.

Ruhák: talán ha 30 ezret költöttem, ebben benne volt 56-68-ig minden, vettem újonnan is, meg bababörzén használtan gyönyörű rugikat, darabját 2-300Ft-ért, és olyanok, hogy nem lehetett látni, hogy nem újak.

Textilpelus, törölközők természetesen újonnan, 6-7 ezer lehetett kb.

Takarók, plédek, ilyesmi kb. 10 ezer.

Pelusból mindig a Huggiest használtam, abból elég volt napi 5-6, később még kevesebb, nagyon jó nedvszívó, nem ázik át, nem folyik ki belőle semmi, szeretjük nagyon - ennek fényében ki lehet számolni, hogy nagyjából 150db pelus per hónap, ha napi öttel számolok, durván 7 ezer Ft, nagyjából két nagy csomagot kell számolni. Popsitörlőből 2-3 csomag fogy, de gyakran kezét-arcát is törlöm vele, ha koszos lesz mondjuk a játszótéren, vagy megfog valamit, amit nem kéne és nem vagyunk vízközelben, hogy megmossam a kezét.

Nem vettem sem légzésfigyelőt (velem aludtak midketten), nem vettem cumisüveget, sterilizálót, ilyesmit, mert tudtam, hogy szoptatni fogok, nem is hiányzott egyik sem. Nem vettem babaőrzőt és hasonlókat, nem is hiányoztak.

Vitaminokat csakis a foreveres termékeket fogyasztottam, csak jót mondhatok róluk, többet tudnak bármely terhesvitaminnál és nem is kerülnek többe. Pl. egy doboz kids multivitamin, amiben minden benne van, ami egy kismamának kell, nincs ötezer Ft és elég két hónapig.

Bár otthon szültem, magándokihoz jártam terhesgondozásra, alkalmanként 3-5 ezret fizettem, havi egy dokilátogatást kell átlagban számolni. Az otthonszüléshez kellett egy egyhetes intenzív tanfolyam, az ha jól emlékszem, 40 ezer volt, ebben benne volt a szülés is, meg az azt megelőző konzultációk a bábákkal.

Hát nagyjából ennyi.:-)

2011. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

11 hónapja szültem. Terhesség alatt magadra is kell költened, de nem csak a vizsgálatok és a vitaminok kerülnek pénzbe. Ruhát is kell venned, mert nősz te is:D Olyan nadrágot felsőt kell venni, ami folyamatosan bővíthető. Vagy ha pl csak hasadra nősz és nem kéne új nadrág csak a hasad miatt, lehet olyan "övet" venni, ami csak ott bővít. Nem szabad túl sok ruhát venni terhesség alatt, ha lehet, használtat kell venni. Amit csak lehet használtat kell venni a babának is. Persze vannak olyan dolgok, amiket nem javallott használtan venni. Pl kiságymatrac, vagy ami még fontosabb: autós ülés, abból soha nem szabad használtat venni!

Az az igazság, hogy én külföldön élek, tehát az én áraim nem mérv adóak számodra. És nem is a pontos összeg itt a lényeg, hiszen mindenkinél más. Valaki tescos pelenkát használ, valaki pamperst. Otthon óriási az ár különbség. (itt nem)

Vegyél használtan kisruhákat, kiságyat, babakádat, még pelenkázó szivacsot is vehetsz használtan, le lehet fertőtleníteni. Már rengeteget spóroltál

Újonnan vegyél bele matracot a kiságyba, autósülés legyen új, de nem feltétlen kel Besafe..sok szülőtöl hallom, hogy erre költ, mert a biztonság a legfontosabb...megoszlanak a vélemények. Én azon a véleményen vagyok, hogy a feleannyiba kerülő autós ülés is ugyanolyan jó.

Babakocsiból is újat ajánlok, habár valaki azt mondja, ha jól megnézed, akkor vehetsz használtan is. Ha több babát akarsz, akkor érdemes újat venni. Én a legolcsóbbat vettem, ami az igényeimnek megfelelő, és mondhatom, nagyon jól választottam.

Speciel én pamperst használok, azért, mert ugyanolyan árú, mint a tescos, mert van hozzá kuponom, és még olcsóbb, mint otthon a tescos.

2011. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15.04-es vagyok, kimaradt a hordozókendő (Nandu, újonnan, 5000) és a MeiTai (Gremese, újonnan, 6500).
2011. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!Nagyon boldog babázást nektek!:)


ma 15:06!Külföldön is szültél? Hol? Arról mesélnél nekem hogy kint hogy működik ez?Így kettős állampolgár a babád?A kórházak milyenek?

2011. jún. 22. 15:20
 8/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 15:06-os. Igen, kinn szültem és az egész terhességem alatt is kinn voltam, és most megyek haza a babámmal először. Kerek 2 éve nem voltam otthon:(

A kismamagondozást elég lazán veszik (Anglia) Ilyen információkkal, minthogy méhszáj és egyéb, nem terhelik magukat. 2x van összesen Uh:( Egyszer 12 hetesen, a következő meg 20 hetesen. Van ugyanúgy szívhang vizsgálat szinte minden alkalommal, vizelet vizsgálat mindig, 2x vettek vért, van dawn syndroma teszt is, de először csak vérből csinálják, aztán lehet (ha akarsz)hasszúrást is kérni, na én azt nem kértem. A végén már 2 hetente van vizsgálat.

Kórház: hááát, nem is tudom:D Elég lazák:D Kora reggel kezdett el szivárogni a magzatvizem, bementünk (előzetesen felhívtuk őket) megvizsgáltak, és azt mondták, hogy menjek haza, mert még sehogy se állok:D Mérjem a lázam, figyeljem magam, írjam a fájásokat, ha beindulnak, és ha másnap reggelig semmi nem történne, menjek be. Na, hát úgy esett, hogy délután 3-tól elindultak a fájások, de nagyon gyengén, és este 10-re elkezdett elég jól fájni, bementünk, mondták, hogy korán jöttünk, de most már ne menjünk sehova. 1 óra múlva már a fájások elérték a tetőfokot, szülőszobába átmentem, úgy vajúdtam, ahogy akartam, volt fürdőszoba, kipróbálhattam a vizet, ami nem segített. Fájdalomcsillapítást nem kértem. Aztán végre eljött az idő, végre nyomhattam is:D Egy óra után mondta a nőci, csak egyetlen egy szülésznő van benn, orvos nem is nézett rám, hogy most már ott van a feje, én is megtapintottam:D Elég furcsa volt:S Fél óra próbálkozás után mondta, hogy most már ki kellene nyomni...nem mintha nem azon lettem volna:D ez volt az a pont, amikor kétségbe estem, mert azt mondta, hogy ha nem jön most már ki, az gáz...na nagynehezen rávette magát, hogy hívjon segítséget a gátmetszéshez, mert ő nem végezheti el. Itt gátvédelemmel próbálják először. Egyszerűen nem tágultam eléggé. Mondta a csaj, hogy majd kapok fájdalomcsillapítot. Aztán közeledett az ollóval én meg: hol a fájdalomcsillapítás? Azt majd utána kapom, jött a válasz...ja:D Na aztán egyetlen egy nyomásra kicuppant az egész gyerek:D szinte repült...K vitamint kapott a babám rögtön...épp műszakváltás volt, merthogy reggelre bújt ki. Rámrakták a babát meztelen, hirtelen mindenki eltűnt, és egy óráig még a folyósón se talált senkit a párom.:S Aztán kerültek elő és befejezték a vizsgálatokat, összevarrtak. Majd egy óra hosszát dolgozott rajtam a doki. Aztán egyik helyiségből a másikba kellett átsétálnom, mire a végleges helyemre kerültem. 4 anyuka volt egy szobában, mindegyik a babájával. Mondanom se kell, hogy akkor már több, mint 24 órája egy szemhunyásnyit se aludtam, ki tud aludni az után, hogy folyik a magzatvize?:D Este se tudtam aludni csak 2 óra hosszát darabokban, mert ugye hol az egyik, hol a másik baba bömbölt. Másnap reggel jöttek a vizsgálatok, délre be is fejeződtek. Akkor az utolsó dokinál megkérdeztem, hogy lesz e még valamilyen vizsgálat. Azt mondta nem. Kérdeztem, mikor mehetek haza. Azt mondta, innentől kezdve bármikor. És én már pattantam is le az ágyról (olyan fürgén, ahogy csak bírtam) A doki csak nézett, én meg mondtam neki, hogy megyek haza:D Párom pár perccel később hívott, hogy jön be látogatni, én meg mondtam, hogy nem látogatni jön, hanem visz haza minket:D Az izgatottságtól, hogy itt van most már velünk a babám, nem is tudtam, csak estére aludni:D Így visszagondolva, tényleg igaz, amit szoktak mondani, hogy ilyenkor hihetetlen erő szállja meg az anyát...soha életemben nem gondoltam volna, hogy ennyi erőfeszítésre képes vagyok, ráadásul úgy, hogy 48 órán belül csak 2 órát aldutam:D

Aztán még a babagondozásról annyit, hogy babám egy icipicit besárgult, de főleg a fényképeken lehetett látni, azt mondta a védőnő, hogy nem veszélyes, így nem kell bemenni a kórházba vele. 1 hétig volt sárga, de tényleg nagyon picit, inkább csak az arca, füle.

Mindennek ellenére azt mondom, hogy a következő babámat is boldogan szülöm itt, és vele is szeretnék rögtön egy szobában lenni. Babámat egy pillanatra se vitték el tőlem. Fárasztó volt, de tudom, hogy másképp nem lettem volna nyugodt, ha rögtön nem ott fekszik mellettem. Így rögtön igény szerint szoptathattam.

Bocs, hogy ilyen hosszan leírtam:D

2011. jún. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jaaaj de jóóó!Olyan jó volt olvasni!:)Tőlem lehetett volna még hosszabb is!:):):) És akkor a baba így angolnak vagy magyarnak lett "elkönyvelve"?Egyébként mikor kimentél hogy álltál a nyelvtudással?

Bocsánat hogy ennyit kérdezgetek,csak mi is szeretnénk kimenni és én fontolgatom a kint szülést,és minden infó jól jön most!:$


Jah,el ne felejtsem már....

az előbb neten szétnéztem és a legtöbb mindent próbáltam felírni így amatőr létemre ami eszembe jutott!

Megnéztem használtan és újonnan is a babás kellékeket!

Hát ha jól számoltam és ha nagyon magasra akarom rakni a mércét és újat veszek mindenből majd akkor kb szüléssel cakkon púder "mindennel" együtt olyan 1 millára jönne ki,ha használt olyan 5-6-700 ezerre!De ezek azok a dolgok ugye amit egyszer megveszel és kész!

Pl babakocsi,kiságy,etető,kocsiülés,pelenkázó táska,bébiőr,mérleg,pihenőszék,játszószőnyeg,mózeskosár,plédek,sterilizáló,bababútor,komplett szoba,kád!Kb ennyit sikerült össze hoznom gyorsan!

A pelusokat is megnéztem,a Liberot a Pamperst meg a Huggiest és ha jól vagyok értesülve egy hónapra olyan 60-80 pelus elég....meg a tisztálkodószerek,és havi szinten egy 10est írtam ruhákra az így kb 40ezer/hó

Kérlek benneteket mindenképp javítsatok ha tévedek,mert tényleg fogalmam sincs az árakról és ezeket is csak nagyon gyorsba futottam át!Ja még annyit hogy ilyen "apróbb" dolgok,mint kismamusz,törölköző ami "pár ezres" azt nem számoltam bele!


Egyébként a túlbuzgóságom abból fakad hogy szeretek mindent előre tudni,nem akarok nagy meglepetésekbe botlani és nem magam után akarok kapkodni ha ott az idő!Ki akarom élvezni a terhességemet és az utána lévő időt is,nem azzal akarok foglalkozni hogy "jaj,ezt nem tudjuk megvenni mert nem számoltuk bele..."

Várom a válaszokat!:):):)

2011. jún. 22. 16:56
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem marha nagy mázlim volt! Pici hasam volt, egész terhesség alatt jók maradtak rám a ruhák. Vitaminokra nem költöttem, magànorvoshoz is csak a terhesség 8. hónapjában mentem, simán átvett.

A szülésért nem fogadta el a pénzt, hiába magán.

Ruhákat egyáltalán nem vettünk, rengeteget kaptunk, most sem tudom hova tenni öket. Játékokat szintén innen-onnan.

Amit venni kellett azt viszont drágán vettük.


Kiságy: 20 ezer

Babakocsi: 20 ezer

Fürdetökád: 7 ezer

Kókuszpólya: 3 ezer

Cumisüveg: 2 ezer

Járóka: 16 ezer

Havi szinten az elején havi 15 ezerbe került a baba mert tápszeres volt.

Utána drágább, olyan 4 hónapos korában kb 30-ba, mert akkor még nem lehetett hozzátáplálni, de tápiból rengeteget evett.

Most (10 hónapos), kb 10 ezer a kajája , 2 csomag pelenka az 9 ezer, és 2 csomag 4 db-os Huggies törlökendö kb. 4 ezer forint. Most 23 ezer forintba kerül kb. havonta. Eddig 1x volt beteg, a gyógyszer nem volt olyan drága. Eddig ennyi jutott eszembe.

2011. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!