Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eü. Kaparás szülés után - új...

Eü. Kaparás szülés után - új terhesség tervezése előtt - más is járt így?

Figyelt kérdés

Szülés után voltam rákszűrésen, a doki UH-gal is megnézett, és talált egy 4x6mm-es valamit a méhemben, aminek szerinte nem kéne ott lennie. 2 menzi után kellett visszamennem kontrollra, ő bízott abban, hogy menstruációval távozik belőlem. Sajnos még mindig ott van változatlanul (mérete is ugyanaz). Doki azt mondta, hogy ezt ki kellene kaparni, persze nekem kell eldönteni akarom-e, neki kötelező javasolnia. Tüneteket nem okoz, a menstruációm teljesen beállt rögtön elsőre (28 nap). Nincs köztes vérzés, semmi egyéb tünet. Tervezzük a második babát, kérdeztem, jelenthet-e gondot. Azt mondta, hogy egy esetleges vetélés benne lehet a pakliban :((((

Járt már valaki így? Én nagyon parázom az egésztől! Nem lehet ezt valahogy "megúszni"? 9,5 hónapos a kisfiam, még mindig szinte csak szoptatom, ezért is nehéz számomra ez a kérdés :(((( 1 nap alatt lezajlik a küret, aznap délután már mehetnék is haza, de még nem szoptathatok az altatás miatt.

Kisfiam csak velünk van el, ezért rábízni sem tudjuk senkire, és nem is akarjuk :(

Egyébként ilyenkor is "illik" fizetni az orvosoknak (altatós, fogadott doki)? Ha igen, mennyit?

Kérlek, csak olyanok írjanak, akik nem ítélkeznek, én tényleg izgulok, és fogalmam sincs, mi lenne a jó! Félek, hogy felborul a ciklusom is. Bár gondolom, minél előbb túl lennék rajta, annál hamarabb jöhetne a következő baba...

Szülésnél sok vért vesztettem, mert nehezen jött ki a méhlepény. Vért nem kértem, emiatt sokáig vérszegény voltam. Mondjuk vérvételen szülés óta nem voltam... lehet, ez sem ártana küret előtt. (Gyermekágyi folyásom is kb. 3-4 hónapig volt.)


2011. jún. 2. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

Én megcsináltatnám. Reggel bemész a kórházba, aznap esetleg apa vigyázhatna a gyerkőcre, délután mehetsz is haza. Aznap nem szoptatod, már nem olyan pici, ehet mást, másnap meg már lehet újra.

Előtte kérnek labort.

A ciklusod pedig elvileg szabályos lesz, annyi csúszással, hogy a kürettől kell számolni a 28 napot.

Ha 2-3 hónap alatt nem múlt el magától, akkor én nem várnék vele, én jobban félnék hogy bajom lesz ha bent marad. Persze senki se megy szívesen műtétre.

2011. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem elégednék meg annyival, hogy "van ott valami" hanem pontosan tudni akarnám, mi az: szövetmaradvány a szülésből, ciszta, folyadék, vérömleny. Én megnézetném a helyedben másik dokival, aki nem csak annyit mond, hogy műteni kéne, hanem részletes magyarázatot ad erre, elmondja a következményeket, érveket-ellenérveket.
2011. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én megcsináltatnám. Nem tudom, mennyire érdemes ezt "megúszni", nem jobb lenne túllenni rajta? Nem idegeskednél tovább miatta és főleg, nem okozna később még nagyobb bajt! Pláne, ha még egy babát terveztek. Nekem ez inkább érv, mint ellenérv. Vagy bevállalnád úgy a következő terhességet, hogy tudod, valami nem stimmel a méhedben?

Azt nem értem mondjuk, az orvosod mért nem világosít fel rendesen. Mi az, hogy vetélés benne lehet a pakliban? Neki kellene tudni azt is, szükséges-e eltávolítani azt a valamit, nem beszélve arról, hogy mi is az a valami.

Nekem volt kaparásom, igaz, szülés után pár héttel, mert méhlepény maradt. Valóban, az altatás miatt aznap nem szoptathattam, de ez azért megoldható.

Műtét előtt gondolom labort azért csinálnának, ez alap.

2011. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csinaltasd meg mindenkeppen, ha nem most, akkor kesobb, amig nem okoz gondot, de addig ne vallald a masodik babat.

Te dontsd el, hogy emiatt hajlando vagy-e csusztatni a masodik gyermek erkezeset. Ha nem, akkor csinaltasd meg most, mert kaparas utan nem art varni 2-3 honapot a teherbeesessel.

Az a gond azzal a valamivel, hogyha a baba esetleg pont oda akar beagyazodni, akkor valoszinuleg nem fog tudni. Ha pedig a kornyekere beagyazodik, akkor a placenta nohet ra, viszont le is valhat miatta. Es ha hatalmas peched van, akkor nem a terhesseg elejen, hanem lehet, hogy pont az utolso trimeszterben, amikor eleve oregszik, vagy vajudas kozben ido elott. Gondolom azt tudod, hogy egy esetleges placentalevalas milyen kovetkezmenyekkel jar...

Szoval ha most akarsz babat, akkor ne halogasd.


Nagyon rovid dologrol van szo, nekem szules utan csinaltak es meg csak nem is altattak. Eda sem volt bekotve, semmi. Teny, hogy ugy nem volt tul jo, sot, eletem egyik legrosszabb emleke, de utolagos fajdalommal nem jar, tehat ha teged altatnak, akkor nem fogsz belole semmit sem erezni.

A babad mar nem pici, gondolom hozzataplalalod, nem lesz semmi baja attol, ha harom napig nem fog szopni.

Szerencses helyzetben vagy, mert tudni fogod a mutet napjat, igy gondoskodhatsz anyatejrol fejessel, ha tudsz, vagy szerezhetsz be elore tapszert.

A baratnom kislanya szopifanatikus volt, ejjel-nappal szopott volna meg 9 honaposan is, de egyik hajnalban a baratnom rosszul lett es korhazba vittek. Vakbelmutetje volt, utana meg egy hetig nem szoptathatott. TEljesen bepanikoltak, hogy mi lesz a kislannyal, mert nem volt fejve anyatej sem. Semmi nem lett a babaval, ehes volt, az apjatol elfogadta a tapszert, naponta haromszor kapott, 2x mar hozzataplaltak, siman elfogadta, mert ehes volt. Az egy het letelte utan visszaalltak anyatejre.

Sot, nekik annyiban segitett a dolog, hogy elotte a kislany nagyon rossz alvo volt, ejszaka is max 2 orankent szopott, akkor nem volt ra lehetosege es azota is atalussza az ejszakat, 8-10 orakat alszik egyhuzamban.


Szoval nyugi, ha kell, akkor hagyd magad.

2011. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

A dokival semmi probléma, ő már a második, és valószínű én fogalmaztam úgy, hogy ő rossz színben tűnt fel!

Azt a kockázatot semmiképpen sem merném bevállalni, hogy a második babánkkal történjen valami :((((((((((

És minél előbb jó lenne túl lenni rajta!

Kedves utolsó! Köszönöm, sokat segítettél, az én kisfiam is cicifüggő, hozzátáplálás is van, de csak a cici a jó... éjszaka is kel... És igazából ő az, aki miatt félek előre is, mert nem akarom abbahagyni a szoptatást!

Vérképet csináltatok előtte!

Köszi mindenkinek a tanácsot még egyszer!!!

2011. jún. 2. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!