Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy terhesség és terhesség, szülés és szülés között is van különbség?

Figyelt kérdés

Igazából arra vagyok kíváncsi, miben értetek egyet velem és miben nem, és főleg mi a tapasztalatotok erről. Az addig ok, hogy nincs két egyforma terhesség. Az egyikkel hánysz, a másikkal nem, az egyikkel savanyút kívánsz, a másikkal édeset, az egyikkel folyton aludnál, a másikkal fel vagy pörögve. De én laikus lévén úgy tartom logikusnak, hogy az, hogy pl. tudsz-e tágulni vagy szoptatni az nem terhességtől függ, hanem az anya fizikai adottságaitól. A fiamat nem tudtam szoptatni, és nem tágultam szüléskor. Úgy gondolom, én ilyen fajta vagyok, ilyen a méhszájam és ilyen a mellem szerkezete. Hogy mit kívánok terhesség alatt, azt a hormonok befolyásolják. De ha pl. a fiam azért nem tudott befordulni szülés előtt, mert kicsi a méhem, tehát testi adottságaim nem megfelelőek, akkor nagy valószínűséggel a következőnél sem fog tudni befordulni.

Mi erről a véleményetek, és ha nem értetek velem egyet pl. abban, hogy a második gyermekemet sem fogom tudni szoptatni, akkor szerintetek mi az oka annak, ha mégis? Az orvosok is meg sok anyuka is azt mondja, hogy a másodikkal másabb lesz ez. De mire alapozzák ezeket a megállapításokat? tapasztalatokra lennék kíváncsi és a hozzájuk fűződő magyarázatokra.

Remélem, értettétek, mit akarok kérdezni:)


2011. jún. 29. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértek "minden terhesség más és minden szülés más".

A tapasztalatom nekem az, hogy a két terhességem mindenben egyezett. Egyiknél sem volt semmi tünetem, semmi bajom egész a végéig. Egyiknél sem kívántam jobban semmit, mint egyébként. Ugyanannyit híztam, sőt, 100 gr eltéréssel a babáim is ugyanakkorák lettek.

A szülésem mindkettőnél nagyon könnyen, gyorsan ment, igaz, az elsőnél voltak utólag komplikációk.

Szülés után is ugyanaz. Szülés után 5 kg pluszom volt, ez kb 1 hónap alatt lement. Mindkettőt kb fél éves koráig szoptattam. Ja igen, mindkettő fiú. 21 hó korkülönbséggel.

Szóval nekem majdnem minden egyezett, és én ezt alkati dolognak tartom. Legalábbis ekkora korkülönbségnél. Mert ha mondjuk 8-10 év múlva szülök még egyet, az már biztosan máshogy alakul, ennyi idő alatt azért változik a szervezet.

Nyilván sok minden más is befolyásolja, mivel rengeteg az ellenpélda. A hormonokat nehéz megérteni.

2011. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is csak ismételni tudom az első válaszadót:)

Egyforma volt mind a két terhességem, a babáim között 90 g volt, könnyű és gyors szüléseim voltak, 1 évig szoptak.

Fiú mindkettő, 3 év van köztük.

Az alkati adottság sok mindent determinál, de ha már szültél a szervezet úgymond emlékszik rá, tehát másodjára ha minden jól megy, akkor már a tested is könnyebben teszi a dolgát:)

2011. jún. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!