Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez milyen már? Pénz, hozzáállá...

Ez milyen már? Pénz, hozzáállás kérdés?

Figyelt kérdés
Vasárnap lesz a kisfiunk 1 éves. Így hónap végén már nem nagyon vagyunk elengedve anyagilag, de az ajándékokat már megvettük, kaja és torta is rendezve van már. A páromnak kellene megvennie az italokat, van még kb. 10 ezer forintunk. Erre felhív, hogy elég e ha vesz 10 doboz sört meg 2 kólát, mert a tesója szeretne elmenni vele egy koncertre, de nincs rá pénze. Megjegyzem most jöttek haza nyaralásból, napi 20.000 volt csak a szállás (1 hét), 2 hét múlva újra nyaralni indulnak. Most nagyon ki vagyok akadva.
2011. jún. 24. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát kicsit még gyerek...nem igazán apához illő hozzáállás, nagyon önző. Nem értem, nélkületek megy újra nyaralni? Beszélni kellene vele, nőjön már fel!
2011. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a férj megy nyaralni, hanem a tesó. Én úgy értettem, hogy a tesó kért pénzt a férjtől koncertre, a férj pedig adni szeretne neki ahelyett, hogy üdítőt venne.

Ha csak ennyi pénzetek van, akkor inkább kérjétek meg a vendégeket, hogy hozzanak 1-2 üveg ezt-azt, Ti ne vegyetek többet, elég annyi. Miből fogtok élni fizetésig, ha minden pénzetek elmegy a szülinapra?

A férjednek meg kerek perec mond meg, hogy ha odadja a pénzt, akkor fizetésig csak kenyeret kap vízzel és tartsd is be!

Én biztos így csinálnám!

2011. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, látom, a férj is megy koncertre!

Akkor víz és kenyér!:))

2011. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű(nek tűnik) a megoldás:


Ezt kellene mondania a párodnak:


- figyelj,nem tudlak meghívni a koncertre,mert nekünk most annyi pénzünk van csak, hogy épp kihozzuk belőle a gyerek szülinapját és még én el tudok menni a koncertre.

Ennyi!


Nálunk ilyenből sosem lenne dilemma,szóval el sem tudom képzelni a szituációt.

2011. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát eddig én sem tudtam elképzelni ilyen szitut. Nem is tudom hová tenni.

Fizetésig megvagyunk, mert minden van a hűtőben, fagyasztóban, spejzben, csak tényleg az, hogy az italok megvásárlása helyett inkább odaadja a pénzünket a tesójának, hogy ő is mehessen a koncertre?

Meg tényleg most jöttek haza nyaralásból, 2 hét múlva újra mennek, a gyerekek is több táborba mennek még a nyáron és tőlünk kellene az a 3-4 ezer forint.

2011. jún. 24. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!