Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan, lehet ennél "jobb"?...

Komolyan, lehet ennél "jobb"? Anyós kérdés.

Figyelt kérdés
Nem tudom, ti mit szólnátok hozzá, de én azért kicsit kiakadtam. Pénteken volt a fiúnk névnapja, és anyósom még csak arra sem méltatta az unokáját, hogy két puszit adjon neki, nem hogy felköszöntse, pedig itt lakik a szomszédban... Kicsit kiakadtam, mert láttam, hogy a férjemnek mennyire rosszul esik, meg azért nekem is. A másik két unoka mindig időben fel van köszöntve, úgy látszik csak a mi fiúnk nem érdemel ennyit...
2011. nov. 14. 13:11
1 2
 1/12 Virág6 ***** válasza:
69%
Ismerős a szitu.Az enyémek nem kapnak husvétra pénzt,a másik unokák kapnak.Soha nem változik meg az ilyen.
2011. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagytok egyedül. Az én anyósom is kb 10 percre lakik, de félévente, ha felhívja a fiát, hogy él-e még az unokája. A röhej az egészben az, hogy közben visszahallom mennyire ajnározza, mert az én kicsim az ő egyszem édes drága stb stb kicsi unokája.


De hogy felemelné a seggét és megnézné a gyereket az már luxus. A pasikat meg hajtja majd belerokkan 63 évesen :P


3 év alatt 3szor látta :)

2011. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy névnapért nem akadnék ki.

Itt szerintem az utolsó mondatodban van a kulcs, hogy nem az első eset, ez már csak hab volt nektek a tortán, hogy kevésbé számít a mamának ez az unoka. Ezzel sajnos nem tudtok sok mindent kezdeni, mint max. leülni beszélgetni vele erről.

2011. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem felejtette el?
2011. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mondok jobbat: Vettünk egy láda körtét, mert a kisfiam nagyon szereti. Anyóséknál volt a pincébe, mivel közel laknak, bármikor érte tudunk menni. A férjem elhozott 5 db-ot egyik nap. Rá néhány napra mentem én még egy kis körtéért, erre közölte: "Jaj, hát azt mi befaltuk!"
2011. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát kedves utolsó, ez se semmi. Biztosan nem felejtette el, Márton a fiúnk, és ilyenkor ugye még a csapból is az folyik, hogy Márton nap így, meg úgy... Hát majd ezentúl szépen mi sem köszöntjük fel semmikor, mert Minek?!
2011. nov. 14. 14:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem fog kapcsolni,ha nem köszöntitek fel Ti sem! Megpróbálhattok Vele leülni,de csak és kizárólag a Pároddal együtt!! -bár így is van esély arra,hogy ráfogja,hogy Te beszélted tele a Férjed fejét... Nem rosszindulatú akarok lenni,de az emberek ilyenek,mindenben a rosszat látják!


Nálunk a szülők igen messze laknak. Azt tudni kell,hogy a Párom szó szerint felkészített engem az első találkozásra anno az anyjával- meg van az oka miért nem csipázza,akkor én ezt még nem tudtam,de nem is írom le kereken,csak a kérdéshez kapcsolódó részt.

A Párom anyja még a fiát sem köszöntötte fel soha,nem hogy az unokáit! Itt az első lányunk születése után 1 héttel voltak-akkor viszont egy hadsereg sem tarthatta volna vissza a "kedves" Mamát(1. unoka volt);majd a második lányuk születése előtt jöttek be,akkor a Párom nagyanyjánál voltak 1 hétig, és amikor a Párom kivitte őket a vonathoz,akkor még el sem köszöntek tőlünk... Azóta most nyáron voltak a környéken,de ide csak a Párom nevelő apja jött el,anyós nem. Meg is háláltuk azzal,hogy a 3. unoka jöveteléről-megérkezéséről nem tudattuk őket,még egy képet sem küldünk. Majd ha a Párom hugának lesz az esküvője,és ha meglátnak minket,igen csak patáriát csap anyós,de a Párom is egy azon véleményen van velem... így együttes erővel állunk elébe!


Anyám kb 2 utcányira lakik bátyjáméktól. Ő megoldotta a dolgot úgy,hogy csak akkor megy hozzájuk,ha hozzánk jönnek,meg nővéremékhez- 1 évben 1x (most volt 2 év kihagyás). Ő ilyen lusta,mindig megtalálja a kifogást! Telefonon azonban megköszönt mindenkit,karácsonykor,újévkor is! Úgy van vele,hogy "így nem unják meg" -ezt ő szokta mondani.


Üdv:3gyerkőcös

2011. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek. Nálunk az apukámat nem érdekli mi van velünk. Akkor beszélünk ha én hívom fel vagy ha neki kell valami. Egyébként szerintem azt sem venné észre ha elköltöznénk...na akkor a névnapokról már nem is mesélnék...:(
2011. nov. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi szülinapra hívtuk meg anyósékat.Veszélyeztetettként két napig sütöttem-főztem lányom szülinapjára, nehogy szó érje a ház elejét.Nem jöttek el, pedig még aznap is telefonáltam, hogy jöjjenek ám (szomszéd utcából).Még a férjem is elmegy értük, ha kell.Hát nem jöttek, viszont a tőlünk két háznyira lévő kultúrba odataláltak ugyanabban az időpontban.
2011. nov. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Virág6 ***** válasza:
Én is mikor terhes voltam,már az utólsó hónapban is cipeltetni akarta velem a vizes nehéz vödröt.Pedig tudta hogy veszélyeztetett voltam.
2011. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!