Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Elevit-rő...

Mi a véleményetek az Elevit-ről? Érdemes szedni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk babát és azt hallottam, hogy érdemes szedni, mert az nekem is jó meg a babának is.
2011. jún. 24. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Előtte nem igazán értem miért kel szedni, de van nődoki aki javasolja. (Szerintem nem az Eleviten-vagy műs vitaminon- múlik a terhesség. )Amint viszont kiderül a terhesség már érdemes elkezdeni szedni. A folsav miatt különösen.

Vannak viták, hogy hogy jobb szedni, minden nap, vagy csak az elején minden nap, utána ritkábban; de ezt mki maga tudja "felmérni".

2011. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem szedni mikor terveztük a babaát hetente 2db-ot hogy mire megfogan addigra már legyen némi vitamin a szervezetembe! 2 hónap után terhes lettem a 12. hétig minden nap 1-et szedtem majd a terhesség végéig hetente 2 db-ot! Nem lett extra nagy babám miatta /3740g/!

Most szoptatok még mindig szedek hetente 2db-ot! Bár már csak egy levél van és nem veszek többet!

Ártani nem fogsz vele sem magadnak sem a babának!!

Nagyon drukkolok!

2011. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én első terhességemnél szedtem,már előtte is (előtte azért kell,hogy feltöltődjenek a raktáraid - pl a folsav is vízben oldódik,és kiürül,de jót tesz ha egy ideális szinten van már a megtermékenyítéskor is,és onnantól folyamatosan)


Nekem annyi bajom volt vele,hogy székrekedést okozott.

Ebből a megfontolásból most a második terhességemnél Gravidát szedek,de ettől még erősebb székrekedésem van,úgyhogy le fogom cserélni. (Pedig most sokkal több rostot eszek,mert van egy csomó gyümölcs)

2011. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem fájt tőle a hasam, valszeg a vas miatt, ezért a páromnak adtam :) én meg Femibionra váltottam. Érdemes előre szedni és még a Folsavat is!
2011. jún. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is Folsavat szedtem az orvos utasitására.
2011. jún. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 2.terhességem előtt 1 hónappal kezdtem el szedni az Elevit-et,és végig szedtem.Nem lett tőle óriási a kisfiam(3150 grammal született),és kigyógyult egy fejlődési rendellenességből is,szerintem az Elevit segített.


Szóval nekem bevált!

2011. jún. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdemes a terhesség előtt is szedni Elevitet/Béres Gravidát és esetleg (ha az orvos javasolja) folsavat is.

Ezek bizonyítottan a velőcsőzáródási rendellenességek megakadályozására valók. Mire megtudod, hogy terhes vagy (6 hetes), addigra a velőcsőzáródás befejeződik, tehát halottnak a csók, ha utána kezded szedni.

2011. jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg azért is érdemes, mert nem lehet tudni, mennyire tudsz majd enni, főleg az első 12 hétben, mennyire kínoz majd rosszullét.
2011. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!