Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg érdemes már az első...

Tényleg érdemes már az első próbálkozós hónaptól szedni az Elevit-et?

Figyelt kérdés

Ma voltam nőgyógyásznál az éves vizsgálaton, mondtam neki, hogy szombattól elkezdünk próbálkozni a babával. Erre ő mondta, hogy akkor már mától szedjem az Elevitet.


Tényleg érdemes már most elkezdenem? Eddig minden ismerősömnek azt mondta a doki, hogy ráér akkor, amikor már kiderül a terhesség.


2011. júl. 28. 12:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nekunk is ez volt az elso honapunk...mileott nekikeztunk elkezdtem szedni egy fel elevitet,jovo heten tesztelek...hatha sikerult!!!ha igen akkor elkezdek szedni egy egeszet ha nem folytatom egy fellel
2011. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Mellesleg vettem egy 30 szemes Elevitet, és a betegtájékoztatón is írja, hogy a tervezett terhesség előtt lehetőleg egy hónappal kezdjük el szedni.


De a kérdést azért tettem fel, mert tényleg minden ismerősömnek azt mondták, hogy ráér szedni, ha már fennáll a terhesség ténye.

2011. júl. 28. 13:07
 3/22 A kérdező kommentje:
Amúgy remélem sikerült Nektek!!!
2011. júl. 28. 13:07
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tökéletesen mondta az orvosod, pontosan most fontos, hogy szedd, aztán ha sikerült a baba, akkor a 12. hétig még nagyon fontos, hogy szedd, ugyanis ekkor zajlanak azok a fejlődési fázisok, melyeknél egy-egy anyag hiánya nagyon nagy bajokat okozhat (klasszikusan a folsav hiánya nyitott gerincet eredményezhet). Utána vagy szeded, vagy nem, a 12. hét után már akkora jelentősége nincs.
2011. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
elso vagyok! szerintem is kezd el szedni ha csak egy felet is mert mire megtudod hogy baba van addigra mar tobb mind 4 hetes terhes vagy es jo ha tele vagy vitaminokkal!!!vesztenivalod nincs!!!!sok sikert
2011. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor holnap reggel elkezdem. Bár a doki azt mondta, hogy már ma, de a betegtájékoztatón az van, hogy reggeli közben sok vízzel. Mondjuk én általában 10 körül tudok reggelizni :S
2011. júl. 28. 13:14
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dokim, hogy a próbálkozós hónap előtt kezdjem már el szedni, legalább egy hónappal. Mert mire oda eljutsz, hogy kiderül, hogy terhes vagy, addigra már egy csomó olyan fejlődési szakasz lezajlott a babánál, amihez szüksége van azokra a vitaminokra és ásványi anyagokra (pl. folsav), amiket ezek a terhesvbitaminok tartalmaznak.


amúgy nem muszáj elevitezni, a sima folsav is megteszi.

2011. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Már megvettem az Elevit-et, abban elvileg megvan a kellő mennyiségű folsav is. Amúgy tudom, hogy népszerű terhesvitamin, sokan dícsérik is, szóval veszítenivalóm tényleg nincs.
2011. júl. 28. 13:32
 9/22 anonim ***** válasza:
Az elevitet nagyon szidják, van mellékhatáésa.Femibion sztem sokkal jobb.Összetettebb, és több doki van mellette.
2011. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én semmilyen vitamint nem szedek, egyedül folsavat!

Szóval szerintem nem érdemes már előtte elkezdeni!

2011. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!