Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 11 hónapos kisfiam a mosogatóg...

11 hónapos kisfiam a mosogatógéphez használt vízkőoldós üveget megnyalta, szerintetek tegyek valamit?

Figyelt kérdés
Nem észlelek semmi különöset rajta, nem hányt, evett, vizet ivott.
2011. jún. 29. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megnyalta az üveget, vagy belekortyolt a folyadékba? Nem mindegy! Ez maró hatású anyag. A nyalogatástól v.színűleg semmi baja sincs, de ha le is nyelte?
2011. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt baja, akkor nem hinném, h lesz. Viszont annyiból kell vigyázni, h a üveg külsejére kerülhet az anyagból, így egy picit veszélyes.
2011. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha ivott belőle akkor mit kell tenni?
2011. jún. 29. 15:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor semmit. Nekem anno a nagyobbik fiam beleivott a samponba úgy egy éves kora körül. egy kortyot. Adtam neki egy pohár tejet első ijedtségemben.. :) de semmi baja sem volt tőle, ő le is nyelte. (első voltam).
2011. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem észleltem , hogy nyelt volna belőle, csak azt láttam megnyalta és azonnal elvettem tőle. Ezért nem tudom mit csináljak???
2011. jún. 29. 15:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor semmit, annyi nem kerülhetett az üveg faláról a szervezetébe, ami bajt okozna. :) Nyugi, semmi baja se lesz. Ha belekortyolt volna, az más, mert a vízkőoldó mar, akkor a gyerekorvost ajánlottam volna, hogy hívd fel... de így nem kell, ne izgulj!
2011. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Na, jó. Azért a sampon és a vízkőoldó nem ugyan az. Ha nem hiszed kenj vízkőoldót a hajadra.

Ha nyelt volna belőle, akkor már nem otthon lennétek, hanem abban a pillanatban a mentőt hívtad volna, mert annyira rosszul lett volna. Bármit is nyel a gyerek v megégeti magát v vágja, akkor irány az orvos, nincs hezitásál. Ha otthon el kezded kezelgetni, még jobban árthatsz vele, mint használsz.

2011. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Istenem, hogy az ilyen dolgokat miért nem lehet a magasban tartani, vagy elzárva tárolni, ahol egy kicsi gyerek nem fér hozzá? Nem bántásképp mondom, mert előfordulhat ilyen baleset, de ezeket meg lehet előzni úgy gondolom.

Sampon és vízkőoldó azért nem mindegy, a vízkőoldó mar. Itta vagy csak megnyalta? Mert, ha nyelt is belőle, akkor hívd fel a sürgősségit, ne az ügyeletet!, mond el nekik mi történt, és tanácsot adnak, hogy mit tegyél. Remélem minden rendben van a kicsivel.

2011. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves két intelligens utolsó válaszoló! Hol írtam, hogy a sampon ugyanaz, mint a vízkőoldó? Két válaszomban is kifejtettem, hogy MARÓ hatású a vízkőoldó!! Ha nem kortyolt bele, semmi baja sem lesz! Ha belekortyolt, akkor lehet gáz belőle!
2011. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Továbbra is úgy gondolom, hogy csak megnyalta, sztem észrevettem volna ha iszik belőle. Egyébként most alszik nyugodtan. Remélem nem lesz semmi baja. Gyomrom rendesen görcsben van.
2011. jún. 29. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!