Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 11 hónapos kisfiam a mosogatóg...

11 hónapos kisfiam a mosogatógéphez használt vízkőoldós üveget megnyalta, szerintetek tegyek valamit?

Figyelt kérdés
Nem észlelek semmi különöset rajta, nem hányt, evett, vizet ivott.
2011. jún. 29. 15:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

A második "intelligens "válaszoló vagyok:


Nos, honnét tudjam, hogy a 82%-os válaszoló mindegyike te vagy?


Kérdező, itasd a picikédet sok folyadékkal. Ha nyelt belőle, arra rájöttél volna már. A száját gondolom jól lemostad meg a kezecskéjét. Tartsd számára nem elérhető helyen ezeket a dolgokat. Nem lesz baj, ha nem kortyolt bele! Nyugi! :)

2011. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta a tejet, ami nem igazán jó, mert nem minden mérget semlegesít, sőt, sok esetben még árthat is. Hánytatni sem szabad, ha vegyi anyagot nyelt, mert visszafelé is kárt tesz. Rögtön a sürgősségi, és majd ők megmondják, mi a teendő.

Egyébként ha tényleg csak megnyalta, akkor sok folyadék, az higítja az esetleg szájon bevitt anyagot.

2011. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz kérdés, mert nem tudom mi volt benne pontosan.

Az egyik ismerősőm lánya a higítóba nyalt bele és azt mondták a kórházban, csak az ima, mert semmit nem tudnak tenni. Mégha ott állt volna az orvos és azonnal kezelésbe veszi akkor sem. Végül megúszták.

De ezek az anyagok tudnak belső károkat okozni, felmarni a gyomrát, tüdejét, nyelőcsövét ami nem biztos hogy azonnal jelentkezik. Úgyhogy én bevittem volna azonnal a kórházba, mert minél később viszed, annál nagyobb baj lehet.

Mondjuk ha csak tényleg megnyalta, de ki tudja mit nyalt le róla.

Egyszer hallottam egy nőt, akinek a cipőtisztió spray, mert a lakásban fújta be a cipőjét, végig égette a nyelőcsövét, tüdejét. Nem gondolta volna ő sem.

Úgyhogy nagyon veszélyesek ezek a szerek, már a belégzésük is. Miért nem használsz inkább ecetet baba mellett? Mondjuk az sem jó ha belenyal, de legalább nem vegyszer.

Én azonnal kórházba vittem volna, flakonnal együtt.

2011. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!