Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől lesz egy kisgyerek...

Mitől lesz egy kisgyerek gonosz, rosszindulatú? Mitől vannak sötét gondolatai?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 23:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Talán olyanokkal van körülvéve és azt a mintát látta, bár nehezen tudom elképzelni, hogy egy kisgyerek ilyen legyen... mennyi idős és miben nyilvánul meg a gonoszsága?
2011. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
egy dokumentumfilmről jutott az eszembe a kérdés, 8 talán 9 éves gyerekről szólt aki öngyilkos lett
2011. jún. 29. 23:35
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom volt valami lelki betegsége...
2011. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
A kornyezet es a depressziv hajlamok hatasara lesz valaki ilyen. Altalaban azoknal a gyerekeknel, foleg kislanyoknal jon elo, akiket fizikailag, esetleg szexualisan is bantalmaznak es/vagy egy csaladtagjuk folyamatos bantalmazasanak szem es fultanuja. A gyermekongyilkossagot 75%ban kislanyok kovetik el. A fiuknal altalaban eros duhot eseroszakossagot valt ki egy ilyen csaladi "peldakep", amit a fiatalabbakon, gyengebbeken vezet le.
2011. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
teljesen normális családi háttér mellett
2011. jún. 30. 00:04
 6/26 A kérdező kommentje:

amugy megtaláltam a filmet, az hbo-n adták dokumentumfilm címe: Meghasadt lélek

érdemes megnézni eléggé érdekes

2011. jún. 30. 00:06
 7/26 anonim válasza:
25%

Lehet meglátott engem bennem nagy a gonoszság :).

Nem ha igaz a dokufilm lelkibeteg vagy ilyesmi ha nem igaz akkor az egész szimpla hülyeség :).

2011. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy nem annyira hihetetlen ám ez, sajnos én is ismerek ilyen kisgyereket, ő még csak alig múlt 3!

Az első reakció (bármire, tényleg bármire) tőle a düh, a méreg, a gonoszkodás, pedig még életében nem vertek a fenekére sem, az meg kell mondjam. A szülei nem alkoholisták, nem drogosok, tök hétköznapi család, és a gyerek mégis ilyen. Senki nem játszik vele az oviban sem, mert olyan a viselkedése. Elég nagy baj ez szerintem, főleg az, hogy a szülők nem ismerik fel, hogy ez nem egészen normális.

2011. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 deadly108 válasza:
48%
én a lélekvándorlásba hiszek, ezek a dolgok előző életből jönnek. Sokszor a gyerekek még emlékeznek dolgokra előző életükből csak a szülök elhessegetik ezeket a a gondolataikat.
2011. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármi kiválthat ilyet, amit a gyerek nem tud értelmezni vagy feldolgozni.

Az biztos, hogy szülőként (ez az aranyat érő védőnőm tanácsa, amit megfogadtam és betartok...) amikor a gyerekem nem úgy reagál a dolgokra, ahogyan az szerintem elvárható vagy normális keretek között van (nem kell rögtön brutális dolgokra gondolni, az egész pici dolgoknál már ezt teszem...) leülök és elkezdem figyelni! Miért sír gyakran? Miért csapkod vagy kiabál egyfolytában? Vagy, ha így lenne, miért szomorkodik? Mivel foglalkozik nap közben? Eddig még mindig sikerült sok odafigyeléssel, törődéssel, közös játékkal visszabillenteni a maga kiegyensúlyozottságába. Remélem, ez ezután is így lesz!:-)

Egyébként érdemes rajzoltatni, báboztatni a problémákkal küszködő gyereket, így segítünk neki feldolgozni az esetleges traumáját, ill. megláthatjuk, hogy mi váltja ki belőle az abnormális reakciót.


Bocsánat, nem akartam okoskodónak tűnni, csak engem is érdekel a téma, mert egyszer egy életrajzi filmben mi is láttuk azt, hogy a 16 hónapos, mosolygós, kiegyensúlyozott kisgyerekből, akit kórházban ápoltak, de a szüleit csak üvegfalon keresztül láthatta két hónapig, hogyan lett terrorista tömeggyilkos.

2011. júl. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!