Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme a magánóvodának,...

Van értelme a magánóvodának, többet, jobbat kap ott a gyerek mint az államiban?

Figyelt kérdés
Vajon miért választják a szülők,ha megtehetik?
2011. márc. 7. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert mondjuk államiba helyhiány miatt nem veszik fel.:(
2011. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen kevès a hely az oviban, nem veszik fel a gyereket, dolgozni kell, és a semminèl több a 60.000 ami mara a 120.000 fizuból, mert 60 az ovi.

Kajában jobb, több egészségesebb.

Kevesebb gyerek jut 1 gondozóra, többet tudnak foglalkozni 1-1 gyerekkel ezáltal. Szebb modernebb, több jobb játékkal, nyelv tanulással.

2011. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Mert van aki válogatós és megteheti nekik derogálhat hogy több nemzetiség jár együtt.. hogy finoman fejezzem ki magam.
2011. márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia én dolgoztam magánoviban és úgy láttam, hogy néhány szülő csak azért íratta oda a gyermekét, hogy elmondhassa a barátainak, hogy oda jár a csemetéje. Hogy lássák, hogy erre is van pénze. Persze a legtöbben a kisebb létszám és a különlegesebb programok, a célirányosabb foglalkozások (pl angol) miatt járatják oda.
2011. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

NEM! Soha többet manáóvoda.

Mert nem kap többet, tapasztalatból beszélek.

Lehútús az egész, tapasztalatlan óvónőkkel, ki ha én nem szülőkkel:-(((

2011. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Államiban nincs hely, ill. sok magánovi kényszervállalkozás.
2011. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

érdekes, hoy jó pár választ töröltek

sőt a hozzászólásomból is 2 mondatot

2011. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Nézd egy igényes ember odafigyel a gyerekére és oda iratja, ahol a legtöbbet nyújtják a gyerekének. Ha ez egy magánovi, akkor oda. Én a legjobbat akarom a gyerekemnek különösen ezen a téren. És mifelénk ez egy magánovi. Bár teljesen ingyenes.

De vannak nagyon jó hírű állami ovik is. De most már jó oviba nem könnyű bejutni, mert szabályok vannak, kiket, milyen sorrendben vesznek fel. Nálunk itt a magánoviban nem értették mit akarok azzal a kérdéssel, maradhat e délutánra a gyerek, mert kicsivel otthon vagyok. és mondtam, mert van olyan ovi, ahol délben el kell hozni a gyereket, ha otthon van az anyuka.

Ja és például cukorbeteg a kisfiam, nyugodtan bevihetem neki a kaját. Állami oviban gondot csinálnak ebből is, ahogy itt olvastam.

És a mi körzetes ovink illetve iskolánk nagyon rossz hírű és nem a nemzetiségiek miatt, hanem mert úgy mond nem hivatalos kisegítő. A szomszédunk ide iratta a gyerekét, neki nem volt ez derogáló, meg is verték az elsős gyereket, mert a focizó harmadikosoknak kigurult a labdája és ő meg visszarúgta nekik. A tanító nő meg elküldte anyukát a francba, hogy ügyet csinál ilyenből.

Jó persze, igaza volt, mit várt egy iskolától, ami az úgy nevezett "gyűjtő".

Szóval az én gyerekem nagy valószínűséggel magániskolába is fog járni, mert a gyűjtőbe nem, az biztos.

2011. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vannak szuper állami ovik, csak oda protekció nélkül nem fog bejutni. nálunk a körzetibe akkor sem adnám a gyerekemet, ha még 2 évig nem járhatna máshová. Hogy miért nem? mert olyan gyerekek járnak oda többségben , akikkel nem szeretném ha érintkezne a gyerekem, sajnos falun élünk. ismerem a gyerekek szüleit... így naponta 60 km-t utazunk és 20ezret fizetünk a magánoviért. megpróbáltuk a körzetit is, de mikor két hét után úgy káromkodott a kislányom és olyan csúnyán beszélt, ahogyan akkor megelégeltem a dolgot.

ez nem az ovi hibája, hanem az odajáróké. amúgy az ovival nem lenne gond, mert tiszta, tele van játékkal, jó óvónénikkel...

2011. márc. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akinek van pénze megteheti, hogy olyan helyre járassa a gyerekét, ahoval megszűrve járnak gyerekek.

ha nem lesz pénzem plussz munkát vállalok, hogy a gyerekem jobb lehetőségeket kapjon az élethez.

sajnos nem mindegy milyen emberek veszik köül a gyerekeket.

nem akarom 15 évesen cigizzen , mert az a menő a szülök által nem törődött gyerekek körében

2011. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!