Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogamzásgátlási eszközt...

Milyen fogamzásgátlási eszközt használtatok szülés után?

Figyelt kérdés

Nem sokára megszületik az első babánk, akit már nagyon várunk. Én 4 évig nem szeretnék testvért. De utána mindenféleképpen.

Már most gondolkozok a fogamzásgátláson. Szerintetek?

A spirál nekem az árához képest túl nagy rizikót rejt magába, 40 éves hölgy 2 alkalommal is teherbe esett mellette, ez elég nekem ahhoz, hogy lemondjak róla. Óvszert nagyon régen nem használtunk, mert én nem szeretem 10 perc alatt nagyon kiszáradok tőle és az fáj.

A pharmatex-ben nem bízom, így marad a tabletta. De megbízhatóak, nem választódnak ki a tejjel?


2011. júl. 1. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Több olyan fogamzásgátló is létezik, amit szoptatás alatt lehet szedni, sőt, csak addig védenek, amíg szoptat is az ember. Érdemes mindenképpen a nőgyógyászoddal konzultálni ezügyben szülés után.
2011. júl. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyelőre óvszerrel védekezünk, de én a nuvaringot szeretném kipróbálni (gyűrű, ugyanaz mint a tabletta, csak ezt nem mindennap beveszed, hanem felteszed 1x). Hát a tabletta elvileg megbízható lenne, van olyan ami szoptatás alatt szedhető, nem választódik ki a tejjel, de voltak egy páran akik teherbe estek mellette.
2011. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi gumit használunk, mert én nem szeretnék gyógyszert elkezdeni szedni és mi lassan szeretnénk tesót (bár így is csúszott a dolog, úgyhogy lesz kb. 4 év a két gyerkőc között), a másik, hogy amennyit sikerül együtt lenni, ez a legolcsóbb megoldás is. A nőgyógyászod kérdezd meg, mert van kifejezetten olyan fogamzásgátló amit szoptatás alatt nyugodtan lehet szedni, nem lesz baja a babádnak tőle.
2011. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam a 6 hetes konzultáción beszélek is vele, hamarabb szerintem egyenlőre felesleges. A gyűrűről még nem hallottam, majd utána nézek.

Köszönöm.

2011. júl. 1. 08:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Mirena hormonos spirálom van,mert 5 évig nem akarunk másik babát!
2011. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Cerazette ill. Azelia tablettát lehet szedni szoptatás alatt, ha jól tudom. Én az előbbit szedtem, ill. előtte Pharmatex hüvelytablettát használtunk.

Mindegyikről hallottam már, hogy teherbe estek mellette, de mivel 100%-os védelem nincs (vagyis van, ha nem szexeltek...), így sajnos elég rizikós mindegyik :)

Nuvaring hüvelygyűrűt is használtam, bár azt nem szoptatás mellett. Nekem fura volt, nem szeretem, ha valami idegen tárgy van bennem állandóan :) Emiatt idegenkedem a spiráltól is, ami ugyancsak nem ad 100%-os védelmet, ráadásul erős menzesznél nem is ajánlják. A Mirena árát meg azért túlzásnak tartom. Oké, 5 évig véd, tehát elosztva megéri, na de azt senki se magyarázza már be nekem, hogy a hagyományos spirál 10x-esébe kerül előállítani!!!

2011. júl. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én cerazettet szedtem, de csak 1,5 hónapig, mert állandóan pecsételtem tőle, nagyon rossz volt. Így most Pharmatexet használunk, ezzel nincs semmi gondom.
2011. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen megbízható fogamzásgátló eszköz az aszpirin. Jó erősen a térded közé kell szorítani. :P

Na, de félre a hülye tréfákkal...

Én Azaliat szedtem, 3 hétig, azalatt folyamatosan véreztem és elapadt az amúgy sem sok tejem. (Pcos vagyok, szerintem nálam nagyon bekavart a hormonoknak, másnál nem hallottam ilyen durva mellékhatásról, sőt kifejezetten szoptatós anyukának írják fel.) Azóta inkább óvszert használunk, mert ezt bármikor el tudjuk hagyni, mi kis korkülönbséggel szeretnénk a második babát.

A dokim nem nagyon javasolja a spirált azoknak, akik rövid időn belül szeretnének második babát.

A 6 hetes kontrollon úgyis megbeszélsz majd mindent a doktoroddal. :)

2011. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A doki a 6hetes kontrollon úgyis javasol majd valamit.Egyébknt a dédimamám is ezt mondta hogy a legbiztosabb fogamzásgátló az algopirin:)
2011. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a sima spirált választottam.

A védelme egyenlő a fogamzásgátló tablettával. Teherbe meg úgy lehet esni mellette, hogy nem ellenőriztetik rendszeresen. Sokan azt gondolják, hogy jaj de jó, 10 ezer ft, jó öt évig, aztán nem mennek el mellette még rákszűrésre sem, holott ha akkor észreveszi az orvos, hogy elmozdult, akkor visszahelyezi rendesen. De nem is kell észrevenni az orvosnak, mert azt saját magad vagy akár a párod is észreveszitek, mert szúr, csak sokan átsiklanak ezen az érzésen és nem mennek ellenőrzésre.

2011. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!