Tanulás, vagy munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


13 éves vagyok, és elég meglepő de "dolgozom".


Mit dolgozom?


Interneten tevékenykedek, cikkeket írok különböző honlap tulajdonosoknak,honlapokat üzemeltetek,domainokat adok-veszek, facebook oldalakat értékesítek.


Sokan nem tudják hogy hány éves vagyok, minden üzletet édesapám nevén,és az ő bankkártyájára (vagy PayPalra) bonyolítok le.


(Hozzá teszem az ebből befolyt pénzt nem költöm el,befektetem különböző eladó honlapokba melyekből szerintem több pénzt lehetne kihozni)


Annyit keresek egy hónapban, mint ha diákmunkán dolgoznék a mekiben egy hónapig. (Általában havonta 45-60e ft)


De a szüleim mégsem büszkék rám, és ezt meg is értem...


Jelenleg 7.-es vagyok.., elég rossz lett a bizonyítványom..


Nyelvtan : 2

Irodalom : 3

Matek : 3

Angol : 4

Történelem : 3


Édes anyám mindig azzal jön hogy nagyon sok eszem van, de nem használom ki csak a "hülyeségekre" költöm.


Kérdésem az volna, inkább kevesebbet tanuljak, mert ez később sokkal többet kereshetek, illetve fontos kapcsolatokra tehetek szert...


VAGY


Kezdjek el nyolcadikra keményen tanulni, és inkább hagyjam most az internetes munkáimat, mert később ez lessz kifizetődőbb...


Meg próbáltam mind a kettőt egyszerre, de nem ment mert akkor inkább mindig a számítógép előtt maradtam.. pedig nem játszottam, mint a többi velem egykorú..


Előre is köszönöm a válaszokat..


2011. jún. 19. 02:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem 20 éves a fiam, ő is imádja a netet, én nem is próbálom korlátozni...


Úgy látom az írásodból, hogy eszes kölök vagy, neked simán menni a fog a KETTŐ EGYÜTT!!!

Tanulj tovább, mert érettségi nélkül semmibe sem tudsz belekezdeni, mellette simán tudod folytatni a netes bizniszt is, az érettségi évében kicsit lecsökkented majd a melókat és a tanulást helyezed előtérbe, és kész!


Okos gyerek vagy te, ha az órákon jobban odafigyelsz, máris az anyag felét tudod, napi 2-3 órás tanulással javítani tudnál a jegyeiden 8-ban!!!


14 évesen már neked is adnak bankkártyát, amivel neten tudsz fizetni, Paypal-ról pénzt felvenni (CIB Cibezz-számlához való bankkártyával és Internetkártyával)...


Hidd el, kis akaraterővel menni fog mindkettő (a fiamnak is megy!)... :-D

Én belesulykoltam : "Előbb a kötelesség, csak utána a szórakozás!"...


Abban biztos lehetsz, hogy hosszú távon a TANULÁSRA érdemesebb koncentrálnod, mert megfelelő végzettség nélkül akármilyen okos és ügyes vagy, nem tudsz munkát vállalni!


Sok sikert!... :-))

2011. jún. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te leszel a példaképem. Ajánlom a 'Social Network' c. filmet.

Középiskolában megteheted azt, hogy tanulod azt ami fontos (persze bukás ne legyen). Ami fontos lesz neked: matek, angol. A többi tantárgyat érdemes elvegetálni 3-as környékén, de a fenti kettő mindenkétten 5-ös legyen.

Viszont ha felvételizel jövőre akkor tanulni kell keményen, mert ott nem vesznek fel csak úgy, ha pedig valami elfekvőben kell érettségizned az semmiképpen nem vezet jóra. A meló pedig ráér, nyugdíjig csinálnod kell úgyis utánna.

2011. jún. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az üzleti érzéked mindennél többet ér. Ha eddig nem voltál jó tanuló akkor szerintem ne arra koncentrálj teljes erővel. Persze, a tanulás fontos és talán a középsuli is most jön majd, vagyis most kellene jól teljesíteni a jegyek terén. De nagyon úgy tűnik, hogy te abban vagy jó, amit jelenleg csinálsz. Szóval szerintem valahogy vidd fel a jegyeidet elfogadhatóra, vagy jóra de a munkádra is figyelj kicsit. Veheted takarékra a munkát ebben az időszakban, de vétek lenne teljesen elhanyagolni ha valami nyereséges.


Nem értek egyet azzal, hogy szüleid nem büszkék rád. A te tehetséged értékesebb, mint a jegyek.


Készíts valami beosztást, hogy valóban foglalkozz a tanulással is ne csak a gépnél legyél.

2011. jún. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előbb amikor írtam, hogy nem értek egyet... Nem úgy értettem, hogy szerintem ez nem így van hanem, hogy szerintem ez nem helyes. Igenis büszkék kellene, hogy legyenek rád.

Egyébként lehet titokban azok, csak amiatt akarják, hogy tanulj mert azt gondolják akkor jobbak az esélyeid és nagyobb dolgokat érhetsz el.

2011. jún. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj.A tehetség megmarad.
2011. jún. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a kettőt együtt! Igazából annyit kell tenned, hogy órákon mindig 100%-osan odafigyelsz, így az anyag jó része már akkor megragad a fejedben, amikor suliban ülsz. Suliba meg úgyis muszáj járni.

Ezzel szerintem egy 3-4-es szintet simán lehet tartani akkor is, ha nincs különösebb érzéked az adott tárgyhoz. Emellett tűzz ki minden napra egy időt, amikor tanulsz. Pl. hazaérsz és mielőtt bármit csinálnál, leülsz - gép nélkül - és tanulsz egy órát. Akár be is állíthatsz a mobilodon időzítőt. Aztán meglátod, ez mire elég.

Amikor meg letelt ez az óra, akkortól foglalkozol a többi dologgal.

Az a lényeg, ez általánosságban is igaz, hogy azzal kezdd a munkát, amihez kevesebb kedved van. Jelen lesetben ez a tanulás. Szabd meg a végét, viszont azt az időt hasznosan töltsd el.

Nem divat ezt mondani, de a suliban nagyon jó és hasznosítható dolgokat tanulunk. Én a munkámban már rengetegszer vettem hasznát a suliban tanultaknak. Pl. marketingszöveget kellett írnom és eszembe jutott, hogy tulajdonképpen felhozhatnám példának valamelyik történelmi személyiséget... ha nem tanultam volna meg suliban, akkor nem juthatott volna eszembe.


A lényeg az, hogy a kettő együtt kifizetődő. A mostani munkád ne add fel, nyilván szereted csinálni, de a tanulást se, mert az ad alapot a továbbfejlődésedhez, valamint ha később váltanál, az biztosít lehetőséget. És a lehetőség létfontosságú!

2011. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az elöttem lévők mindent elmondtak a tanulás-munka kapcsán. Én annyit tennék hozzá, hogy keress rá sikeres üzletember élettörténetére és megfogsz lepődni, hogy hányan voltak eminens tanulók (alig). Ahhoz, hogy valaki sikeres legyen egészen másfajta intelligenciára van szükség, mint ahhoz, hogy valaki kitűnő tanuló legyen egész életében és az elöbbi sokkal hasznosabb. Az intelligencia típusokra is rákereshetsz. Anyudék féltenek, ennyi. De próbáldd meg úgy csinálni, hogy ne hozd ki őket a sodrukból, mert akkor apud megtagadhatja, hogy használdd a bankártyáját stb meg elvehetik az internet hozzáférésedet is. Csak okosan!

Nagyon ügyes vagy és sok sikert kívánok :)

2011. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


valószínűleg úgy fogom csinálni, hogy jövőre 3-4 -es a fő tantárgyakból meg legyen utána lehet internetezni. :)

2011. jún. 19. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én értékelem, hogy próbálsz csinálni valamit addig is, amíg mást nem lehet.

De.

Az, amit ezzel keresel (45-60k forint) az kb. az éhenhalásra elég havonta. Most gondold el, ha mondjuk albérletben élnél, arra is elmenne legalább 35-40 ezer havonta, de inkább több. Senkit nem érdekelne, hogy neked ez nem elég, ha nem lenne elég pénzed, akkor úgy végeznéd, mint a csövesek az aluljáróban, akiket gondolom, látsz eleget naponta, csak nem vagy hajlandó észrevenni őket. Pedig az is egy életlehetőség, amit elég sokaknak sajnos csinálniuk kell, mert nincs más.


Ha azt mondtad volna, hogy 450-600 ezer forintot keresel ezzel, akkor azt mondtam volna, hogy hagyd a francba az iskolát, ezzel is szépen meg tudsz élni, és később, ha kell, akár az iskola költségeit is fizetheted belőle.


De lásd be, a jelenlegi kereseted semmire se jó. Ez tök jó fizetéskiegészítésnek, ha keresel mondjuk 150ezret havonta, de egyébként éhenhalsz belőle. Én is csináltam hasonlót, amíg nem volt munkám (és a szüleim tartottak el), de miután van munkád, egyszerűen nincs időd ilyen hülyeségekre, még ha 30k pluszt is jelentene havonta, mert akkor meg élni nincs időd, legalábbis nálam.


Normális munkára meg nem fognak felvenni, ha elcseszed az iskoláidat, és csak nyolc általánosod lesz (de manapság már ugyanez van, ha csak érettségid van).

A kutyát se érdekli, hogy tehetséges vagy, ha nincs róla papírod, és még aztán se biztos, ha nem piacképes szakmát választasz.


Ne végezd kukásként! Állíts fel prioritásokat, mi a fontosabb!

2011. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értelek.. (utolsó hozzászólás)


Nem csak az általános iskolát szeretném elvégezni..


Informatikai iskolára szeretnék jelentkezni (egy közepesre kb.)


Ezért szeretném jövőre felhozni a matekot 4-esre, illetve az infót 5 re (ebből most 4-es lettem.)


Egyébként, ezekből a havi bevételekből már összejött kb. 250e ft, ami el van téve.


Egyébként tudom, hogy nem lehet megélni felnőtt koromban havi 45-60e ft-ból..DE felnőtt koromra sokkal nagyobb bevételre tehetnék szert, mivel ilyen kiskoromban meg van kötve pl. azért nem engedik meg nekem hogy 150e-ért vegyek honlapokat.. (pedig lehet már több százezret kitermeltem volna belőle)


Nagy koromra nem lesznek ezek megkötve, és nem csak vaktában vásárolok, direkt be van osztva minden pl.a tőkém 20%-ánál nem költök többet semmire akármi legyen az...


+ Egyéb szolgáltatásokat sem használhatok, csak olyanokat melyekért nem kell fizetni..


Tehát most csak azokból keresek 45-60e -t havonta melyekbe nem kell nagy összegeket befektetni..



De, nyilván én is tudom hogy tanulni kell, akkor nem kéne ha tényleg havi 400-500-at keresnék ÍGY. :)

2011. jún. 19. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!