Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édesanyák, kismamák! Kaphatnék...

Édesanyák, kismamák! Kaphatnék egy kis "támogatást"?

Figyelt kérdés

Párommal mostanában egyre többször kerül szóba a gyermekvállalás, hiszen lényegében már nincs akadálya. El sem tudom képzelni az életemet gyerekek nélkül, még is vacillálok még mindig. Nagyon félek az érzéstől és a fájdalomtól. A terhességgel már megbarátkoztam, ahogy a vele járó esetleges kellemetlenségekkel is, de a szüléssel nem tudok. Jól esne, ha válaszolnátok a kérdéseimre, hátha ez kicsit eloszlatja a képzeteimet. Nem sok ismerősöm beszélt eddig nekem nyíltan a szülésről, ezért csak halvány elképzelésem van az egészről. Nem a technikai dolgokra lennék kíváncsi, sokkal inkább az érzéseitekre!

Mi játszódott le a fejetekben, milyen gondolataitok voltak a szülés időpontja előtt egy-két héttel, akkor amikor elfolyt a magzatvizetek, majd a vajúdás és a szülés alatt, végül pedig amikor a picit a kezetekben foghattátok?

Mindenki csak annyit mond, hogy fáj-fáj, de amint a picit a kezében tartja az ember, az mindent elfeledted én még is mélyebb dolgokra lennék kíváncsi, hogy mi zajlik egy nő fejében ilyenkor!? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!


2011. júl. 5. 23:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én rettentően féltem a szüléstől, és a szoptatástól is. De ahogy közeledett az időpont, úgy múlt a félelmem is, hiszen rájöttem, nincs kiút, ezt végig kell csinálni! :) Egyáltalán nem voltam ideges, csak izgatott, mikor hajnali 4-kor 3-4 perces fájásokra ébredtem. Onnantól számítva 4 órán belül megszületett a kislányunk. Igazából felocsúdni se volt időm, már a kezemben is volt :) Rövid, gyors (ám igen fájdalmas) szülés volt, de örülök, hogy cirka egy óra volt belőle, ami nagyon xar volt, az utolsó egy óra. Tényleg elfelejt az ember mindent, mikor ott szuszog mellette a "kis csomag" :)) (mára már 3 éves nagylány).
2011. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nahát én 1-2 héttel a szülés elött már nagyon figyeltem magam,ill kissé féltem mer sok ember ijesztegetett, aztán arra gondoltam h majdcsak kijön valahogy elöttem nagyon sokan kibirták:) Aztán amikor elkezdett szivárogni a magzatvíz nagyon megijedtem:) éppen az anyukám ünnepi vacsiján voltunk és érdekes h elöször le sem esett h mi történt azt hittem becsuriztam:)Mikor rájöttem h mi van akkor én is a párom is de még aszüleim is szóval mindenki megijedt ill tanácstalan volt(ugyanis fájásom nem volt):) aztán másnap teggel mikor nem volt fájásom még mindig burkot repesztettek(este még bementem a kórházba) na akkor jöttek a fájásaim és mondtam páromnak h üssön le ha még 1x is eszembe jut az h én gyereket akarok:) Végül császár lett.Nagyon féltem majd mikor kiemelték ugy éreztem h végrekapok levegöt:)majd fel mutatták a pici lila csomagomat majd elvitték mérni felöltöztetni stb közben kérdezősködtem mondták formás a méreteket h egészséges stb...majd mikor megláttam teljesen beleszerettem:) a császár után 1 napig a fejemet sem volt szabad megemelnem de nem is nagyo tudtam mozogni nagyon fájt a sebem viszont mikor kihozták a islányomat az elsö szopira úgy fordultam meg mint akinek semmi baja:)után újra kellett tanulnom szinte járni de ha a kicsikém ott volt velem minden könnyebben ment....most lesz 13án 2 éves és most tervezzük apával a 2. babát :) ja és nem kaptam érte mert suóba hoztam:)
2011. júl. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én kislány korom óta úgy gondoltam, hogy korán fogok meghalni, méghozzá gyerekszülésbe. Hogy honnét vettem, nem tudom, de már 35 elmúltam és szültem 3-at :-D

Szóval rettenetesen féltem, 23 voltam akkor. És amúgy is nagyon alacsony a fájdalomküszöböm.

DE ÉLETEM LEGNAGYOBB ÉLMÉNYE VOLT!!!

Az a megkönnyebbülés, amit akkor éreztem, amikor kijött a baba!!! Ahhoz semmi sem fogható! Nem éreztem azt se, hogy megszületik a méhlepény, azt sem ahogy varrtak, semmit, azt hiszem ilyesmi lehet, amikor a porhüvelyétől megszabadul az ember, vagy amikor a jógi kilép a testéből...

Még két és fél hetem volt a szülésig, úgy gondoltam, ráérek felkészülni még rá lelkiekben, mármint a fájdalomra, és a légzőgyakorlatokkal se foglalkoztam még... Egyik reggel átfordultam a másik oldalamra, és elfolyt a magzatvíz, bementünk a kórházba, megvizsgált a doki és közölte, hogy a baba elég nagy, úgyhogy megindítják a szülést - csak kapkodtam a fejem; borotválás, beöntés, wc-zuhany-wc-zuhany-wc-zuhany..., burokrepesztés, oxitocin infúzió... 8 óra vajúdás, hanyattfekve, akkor még nem lehetett felkelni, ha infúzió volt bekötve - na az szörnyű volt, életem leghosszabb 8 órája!!! (még a menstruációs görcsöket se bírtam soha hanyattfekve elviselni, nemhogy vajúdni! - de ma már lehet labdára ülni, sétálni, ... ez nagyon jó!!!)

Persze egyáltalán nem akartam tágulni, úgyhogy a doki rásegített minden alkalommal, amikor megvizsgált ;-O

Rengeteget óbégattam, nem hallgattam a szülésznőre (sajna kölcsönösen nem volt szimpi), katasztrofálisan viselkedtem, legjobban az idegesített, hogy le is szidtak, mit nyavalygok. Miért ne nyavalyoghattam volna, én szültem, nem ők!

Amikor végre jöttek a tolófájások, az egy felüdülés volt, bocsi a hasonlatért, de olyan, mintha annyira kellett volna kakálni, és végül egy görögdinnye nagyságú megkönnyebbülés:-)))

Szóval az a béke és nyugalom, olyat soha többé nem éreztem!

A következő két szülésemnél ami más volt: tündéri szülésznő (homeopátiás bogyókkal, gátmasszázzsal,...), én is érettebb lettem, megtanultam a tök egyszerű légzőgyakorlatokat, megtanultam koncentrálni és megtanultam szótfogadni a szülésznőnek. Ülhettem vajúdás közben labdán, ihattam, telefonálhattam, zenét hallgathattam vagyis szabad voltam vajúdás közben - 6 illetve 4 óra - , kaptam oxigént - végeredmény: simán ment minden, szó szerint végigröhögcséltem a vajúdást és a szülést is, meg se nyekkentem, sikerült gátvédelemmel, a doki igazából akkor ért csak oda, amikor kint volt a baba :-)

És egyből szerelmes lettem mindhárom fiamba!!!

Azért el kell mondjam, azelőtt még nem láttam újszülöttet élőben, úgyhogy az első gondolatom az volt :"Milyen kisbéka" - aztán megcsókoltam...

És a fájdalom fejben dől el, de ehhez meg kell érni - nálam 30-on felül jött el (akkor szültem a másik kettót), hogy engedjem, hadd fájjon, ne ellene küzdjek, hanem hagyjam sodortatni magamat a fájdalommal!

bocsi h ilyen hosszú lett...

2011. júl. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon féltem a szüléstől. Korábban sokat gondolkoztam rajta, hogy hogyan fogom túlélni. Ha már orvost látok felmegy a pulzusom. Félek a tűtől, nem tudtam, mi lesz majd, ha vért vesznek. Aztán a terhesség során annyira "hozzászoktam", hogy a vége felé már remegés nélkül:) nyújtottam a karomat. Amikor pozitív lett a tesztem nagyon-nagyon örültem, de elfogott az érzés, hogy Úristen, hogy fogom ezt végigcsinálni, tuti meghalok majd. Aztán szépen lassan a félelem helyét átvette a várakozás, kíváncsiság (szóval jól ki van találva azért ez a 9 hónap:)), biztos a hormonok is közrejátszottak a dologban. Nekem konkrétan úgy kezdődött a szülés, hogy elfolyt a magzatvizem, de 0 fájásom volt, így örömmel, mosolyogva mentem be a kórházba. Ez egy pénteki napon volt, este fél 7 körül. Ott azért lehervadt a mosolyom, mert mondta a szülésznőm és a dokim, hogy ez nem a legoptimálisabb kezdet... Aztán szépen lassan jöttek a fájások, először gyengébbek, majd egyre erősebbek. Egész éjszaka vajúdtam, feküdtem, sétálgattam, ültem a labdán... Nem kértem fájdalomcsillapítót, de nem is éreztem ott sem és így utólag sem, hogy szükségem lett volna rá. Hajnali ötkor mentünk be a szülőszobára, kaptam még oxitocint, ki is nyíltam teljesen, csak a lányom nem mozdult egy centit sem lefelé. Már tolófájásaim is voltak, de a baba nem jött. Reggel 8 előtt mondta a dokim, hogy a műtőben fejezzük be a szülést. Addigra azért már annyira kivoltam, hogy azt mondtam mindegy, csak legyen már vége. Ahhoz képest, hogy f@sok a kórházaktól, némán tűrtem a gerincérzéstelenítést, na jó egy picit azért 180-ra szaladt a pulzusom:), de az altatóorvos végig ott volt a fejemnél, beszélt és megnyugtatott. Aztán amikor levittek az osztályra, alig vártam, hogy hozzák a lányomat. Egész éjszaka ugye nem aludtam a vajúdás miatt + túl voltam egy műtéten, de egyáltalán nem éreztem, hogy aludnék, vagy gond lenne.:) Olyan izgatott voltam, hogy végre megfoghassam a kis nunist. Estére azért elvitték, hogy kipihenjem magam, durmoltam is már fél 9-kor:) Azóta sem sikerült többször átaludnom egy éjszakát, pedig már 16 hónapos a kisasszony:)
2011. júl. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért én nem féltem a szüléstől. Sőt, nagyon is vártam, nem is tudom miért, talán mert úgy éreztem: igen, végre velem is megtörténik, én is beavatott leszek, igazi anya! Amikor elkezdett folyni a magzatvíz, nemhogy kétségbeestem, de táncra perdültem, és örömteli izgatottságot éreztem, hogy na most, na most mindjárt megtudom, az élet egyik csodáját, most mindjárt részem lesz benne, ebben a misztikus akármicsodában, ami a gyermekszülés, hű de izgi, hű de szuper! Ebben a szellemben érkeztem a kórházba, végig mosolyogtam, aztán ott hamar letörölték a mosolyt, nem voltak túl jófejek, és hát aztán piszkosul fájt is, ami nem is lett volna olyan nagy baj, ha nem egyedül kellett volna vajúdnom egy elfüggönyözött széken, ahova a párom se jöhetett be és a szülésznő is csak elvétve kukkantott be, amíg ágyat nem szereztek. Az ágyon már pokolian fájt. Az első csepp magzatvíztől a gyermekem világrajöttéig 4 óra telt el csupán, ebből az utolsó kettő volt vészes. Azt mondták akkor, még vagy 8 óra hátra van a szülésből, és azt éreztem, nem fogom kibírni, és kérem az amúgy elveim ellen való fájdalomcsillapítót. Nem adtak, mert mire rá került volna a sor jött a kitolás. Az utolsó egy órában egyetlen dologra tudtam gondolni: legyen már vége, ezt nem hiszem el, menten meghalok!

Aztán vége lett. Megszületett. Hirtelen azt sem tudtam mi van, amikor a hasamra rakták.

Amikor újra tudtam gondolkozni, az jutott eszembe, hogy hihetetlen, hogy vannak nők, akik több gyermeket is vállalnak, miután egyszer már megtapasztalták ezt az óriási fájdalmat. Aztán eltelt egy óra. Akkor arra gondoltam: ne már, vége? én még szülni akarok! sorozatban akarom szülni a babákat, hisz ez tök klassz!

Még nem vagyok újra kismama, de ha majd az leszek, és újra eljön a szülés ideje, megint örömtánccal fogom üdvözölni, mert már most előre izgatott vagyok, hogy ezúttal milyen lesz, mostmár sokkal tudatosabban állok majd hozzá, és alig várom hogy új szemléletemmel újra megtapasztalhassam!

2011. júl. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

én nem a szüléstől féltem,hanem attól,hogy szülés közben megsérül és értelmi fogyatékos lesz.ettől rettegtem.még ara is hajlandó lettem volna,hogy lefizessek egy orvost ,hogy császározzon meg.végül örülök,hogy nem tettem.

a vajúdás nagyon hosszú volt,elkezdődött délután kettőkor és másnap este 7 után lett meg.de nem mentem a szülőszobára csak hatkor,így nem kellett feküdnöm.Sétáltam sokat,az segített.előző héten már tudtam,éreztem,hogy akkor fogok szülni,nem hittek nekem,de igazam lett.a fájdalmakra valahogy egyáltalán nem emlékszek,de a szülésről is kiesett pár kép(semmiféle érzéstelenítőt nem kértem).

amikor rám tették,engem nem öntött el az az érzés,amit szüléstörténetekor olvasok és nem kezdett el azonnal mohón cicizni.Én megkönnyebbülést éreztem,hogy egészséges,nem lett baj.majd akkor éreztem igazán,hogy anya vagyok,amikor hazajöttünk a kórházból és végre hármasban lehettünk.És nem b@szogattak a csecsemősök

2011. júl. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem féltem a szüléstől. Más is túlélte már, és egy napot kibírok, gondoltam.

1-2 héttel előtte már minden bajom volt fizikailag (vizesedés, zsibbadás, rossz alvás) ezért már tűkön ültem, hogy végre láthassam.

Mikor elment a magzatvíz, akkor csak néztem (Mi? Most? Hát jó.)

Vajúdás közben (15 óra, csak vége lesz egyszer és megláthatom)

Megszületés: a leges legszebb és legjobb.

2011. júl. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem féltem a szüléstől, sőt......valami megkönnyebbülésként, megnyugvásként gondoltam rá.

Nehéz terhességem volt, alig vártam a végét.

Az éjjeli pisilésemhez vánszorogtam a lakás folyosóján, amikor éjjeli fél 12-kor elfolyt a magzatvíz. Ömlött belőlem, hatalmas tócsa lett körülöttem. Olyan jellegzetes édeskés illata volt, soha ehhez hasonlót még nem éreztem......soha nem felejtem el azt az illatot.

Na akkor elkapott a remegés, hogy hűha én meggondolta magam mégsem akarom még. Aztán ez gyorsan elszállt és éjfélre már a kórházban voltunk, és tettre készen, minden félelmemet legyőzve vártam a "sorsomat". Egyből nst-re kötöttek, így már se pisilni nem mehettem ki, se nem járkálhattam. Reggel 6-kor még semmi fájással vigyorogtam. Az nst nonstop rajtam volt, tényleg nem állhattam fel még wc-re sem. Ez volt a legrosszabb, mert csak minimálisan tudtam oldalra fordulni, de így is össze vissza csúszkáltak az nst tappancsai és folyton rámszóltak, hogy ne ficeregjek. Nagyon fájt a derekam az egyhelyben fekvéstől. Mivel nem jöttek egyáltalán a fájások borzasztó nagy adag oxitocint kaptam. Az ügyeletes doki azt mondta, hogy a fogadottam nem normális, ez az adag egy lónak is sok lenne. Olyan fájásaim lettek, hogy akkor ott, tényleg azt hittem, hogy én ebbe belehalok. Mintha négy irányba húzták volna a csípőcsontomat. És változatlanul nem mozoghattam. Egyetlen segítségem volt a férjemen kívül: az ágytál. Folyton alattam volt, mert borzasztó jól esett, ahogy megemelte a csípőm. Amikor már tolófájásom volt, a dokim kivette alólam, én meg csak mondtam, hogy ne az kell. Mindenki felnevetett, hogy ágytálba akarom megszülni a kislányomat? Szóval a lényeg, hogy nagyon hamar nagyon dúrva egybefüggő fájásaim lettek, mindenki csak lesett, hogy milyen nagyon gyors szülés lesz. A szinte semmiből nagyon hamar kitágultam. De borzasztóan fájt, elmondani sem tudom, pedig nagyon nagy a fájdalom küszöböm. Folyamatos vesegörcseim vannak, tudom mi a fájdalom. Terhességem alatt 4 követ "szültem" meg, de azok fáklyás menetek voltak a szüléshez képest. Mondta a férjem, hogy folyamatosan bandzsítottam a szememmel a fájdalomtól, és csak suttogtam, hogy én most ebbe belehalok.

Na nem haltam bele. Az oxitocin beadása utáni második órában már a kezembe volt a babám. A kitolás nagyon gyors volt. Gátat metszettek, ami egyáltalán nem fájt......kellemes meleg érzés fogott el a nyisszantás után. A varrás eléggé fájt, és utána itthon a poklok poklát éltem át a gátseb miatt, de ez már más téma.

A szülés nagyon jó élményként maradt meg. Amikor a hasamra tették, olyan boldog megnyugvás fogott el, pont olyan, mint amilyennek elképzeltem. Amikor a kicsikémre néztem annyira jött volna a sírás, de olyan fura könny nélküli zihálás lett belőle.

Tényleg ez a legszebb dolog a földön. Ezt át kell élni.

Örülök, hogy nőnek születtem, és ezt megtapasztalhattam.

2011. júl. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, egy részről megnyugodtam! :) Nyilván ti is leírtátok, hogy iszonyatosan fájdalmas, amit én így el sem tudok képzelni, csak a leges legrosszabbra gondolni... Régebben nagyon durva menstruációs görcseim voltak, akkor a fájdalomküszöböm még elég jó volt, mostmár viszont borzalmasan alacsonyan van, ezért is félek.

A lényegen nem változtat, mindenképpen szeretnék kisbabát, csak kicsit meg vagyok ijedve, de amit ti is írtatok, pont az a jó a dologban, hogyha már összejön, akkor nincs visszaút.

Ami miatt még kicsit aggódom az a nővérek/doki viselkedése. Édesanyám mesélte, hogy neki nagyon rendes dokija volt, negyedóránként ő is ránézett mindig, megsimogatta a fejét, dícsérte, hogy mennyire jól bírja, bátorította, hogy nem sok van már hátra, stb, viszont a nővérek nem voltak túl barátságosak. A mellette vajúdó nőhöz a dokija egyszer sem ment oda, a nővérek folyamatosan leszólták, hogy ne hisztizzen már, nem igen volt segítsége. Én egy ilyen nővért tuti elküldenék a retkes jó fenébe és akkor örülhet ha nem rúgom le az elborult agyammal a fájdalmaim miatt. :) Sajnos ha fáj, akkor iszonyatosan indulatos tudok lenni, nomeg hisztis és szükségem van némi "lélek simogatásra"... Függ pl. attól ez a dolog, hogy melyik kórházba megy az ember? Érdemes utána járni és esetleg egy távolabbi városban szülni, ha az ottaniakról jobb véleménnyel vannak, vagy abszolút szerencse kérdése és mindenhol vannak ilyen idióták? Egyáltalán ajánljátok azt, hogy 100 km-re lévő kórházba menjen az ember szülni? Nem okozhat ez problémát?

2011. júl. 6. 12:57
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom neked őszintén. Ez a fájdalom édes, de ha volt már epegörcsöd (vagy hasonló cifraság)...no az fáj. Iszonyatosan nagyon fáj. A szülés ahhoz képest nem olyan rossz, és persze édes a fájdalom, mert a vége.... imádnivaló.
2011. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!