Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok a Luca nevet a babátok...

Adnátok a Luca nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés
Anyámmal vitázunk ezen folyamatosan. 21 éves vagyok,és szerencsétlenül egyedül maradtam a babával, de anyámra mindig számíthatok. :) 6.hónapban vagyok, és én mindenképpen fiút szeretnék, de a nemét előre nem akartam tudni. Szóval fiú nevem már megvan, Róbert, de ha lány lenne, eddig nem tudtam volna neki milyen nevet adni. Most megtetszett a Lívia, meg a Luca. A Luca kicsit jobban tetszik, de anyám hallani sem akar róla. Szerintem aranyos név, megy is a vezetéknevemhez. De a Lívia sem tetszik neki. Ti sem adnátok a babátoknak ezt a nevet? Előre is köszönöm!
2011. júl. 7. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem az egyik kedvenc nevem :) Ha neked tetszik, megy a vezetéknévhez, add a babának. Ne anyukád mondja meg, hogy fogják hívni az unokáját, hisz te vagy az anyukája :) esetleg, kompromisszumként kaphat egy 2. nevet, ami anyukádnak is tetszik.
2011. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezen gondolkodtam én is, de akkor ő tuti csak úgy hívná, amivel összezavarna mindent, már ahogy ismerem! :) Köszönöm a választ!
2011. júl. 7. 21:08
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarná össze, nyugi :) Az egyik ismerősöm kisfiának is két neve van, a szülők az egyik, a nagyszülők a másik nevet használják :S A gyerek tudja, kihez szólnak...

De a te döntésed, ebbe nem szólhat bele senki. A nagyi meg majd megbékél a Luca névvel is, ha meglátja az unokáját :D

2011. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát akkor majd kiegyezek vele, kiválaszthatja a picúr második nevét :) Szerencsére a fiú névvel nincsen baja, mondjuk 12 éves korom óta tudom, hogyha fiam lesz az Róbert lesz! És ebben nincsen vita! :)
2011. júl. 7. 21:14
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik.

Ne haragudj,hogy ezt írom,de a te babád,miért ne adhatnád neki a Luca nevet!

2011. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, és sajnálom, és tök jó, hogy Anyukád veletek van :)


Úgy is fel lehet fogni ezt a kérdést, hogy a TE gyerekedről van szó, a Mama csak nagymama, segítség, támasz, stb, de mégsem ő az anya... Szóval ha most ő dönt ebben, másban is akar majd?


Egyébként meg jobb a békesség, lehet 2. neve, de szerintem az kiszúrás a gyerekkel.


A Luca szép név, aranyos, anyukád meg fogja szeretni, hiszen az imádott unokája viseli majd :) Hidd el, egy nagymama a legutálatosabb nevet is képes megszeretni, ha a kicsi kincséé :)

2011. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a Luca nevet. Már van egy kislányom (Maja, az apuka választotta ezt a nevet) és nagyon szeretnék még egyet kislányt aki Luca lenne. Bár az én anyukámnak sem tetszik.
2011. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik, a férjemnek nem. AMúgy két fiam van. :) És a második kedvenc lánynevem a Luca. A Lívia nekem nem tetszik. Tündéri anyukád, hogy melletted van, de a gyerkőc nevét neked kell eldöntened, és ha te Lucának hívod, anyukádnak is úgy kell hívnia. Szerintem.
2011. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha már ebbe beleszól az anyukád, mi lesz később.

Oké, hogy egyedül maradtál a babáddal, de azért állj a sarkadra anyukáddal kapcsolatban, mert még a végén ő neveli majd helyetted a te gyerekedet.


Egyébként szép név a Lívia is és a Luca is.

2011. júl. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem gyönyörű név a Luca. Én már 14 éves koromban elterveztem, hogy ha egyszer gyerekem lesz, és kislány, akkor biztos, hogy Lucának fogom hívni! :)


Mondjuk én akkoriban, amikor megtetszett ez a név, fülig szerelmes voltam egy nálam jóval idősebb, híres színészbe, és egy színdarabban Lucának hívták a kislányát. Én akkor eldöntöttem, hogy márpedig az én gyerekem is Luca lesz, ha törik, ha szakad! :D

2011. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!