Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Inkább népnevet, vagy ritkább...

Inkább népnevet, vagy ritkább nevet adnátok a babátoknak?

Figyelt kérdés
A párommal mindig ezen veszekszünk. 6.hónapban vagyok már, és nem tudjuk a baba nemét. Ő inkább a hagyományos nevekben gondolkodik, míg én inkább a ritkábbakban. Ő Ferenc,Zsolt,Péter, Anna Anikó Hajnalka nevekre tette eddig a voksát, míg én a Róbert, Benjámin,Zsáklin, Cécile, Emma nevekre szavazok. Aztán már megegyeztünk hogy ha fiú ő, ha lány én nevezem el, aztán egy hét múlva cserélni akart, mert olyan nevet találtam amiről ő hallani sem akart. Nem tudunk megegyezni egyszerűen..Ami neki tetszik nekem túl hagyományos, ami meg nekem, neki túl extra. Fogalmam sincs még hogy hogyan fogunk megegyezni, de ti melyik nevek közül választanátok inkább? 20/L
2011. jún. 21. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semelyiket.Nekem mind átlagos, fura vagy közhelyes.^^Ennél sokkal jobbak és mégis extrémebbek is vannak. ^^
2011. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Zsáklin, Cécile?!?!?!?!


Ne hragudj, de bele kell gondolnod ilyenkor abbai s, hogy a gyerekedet az oviban nagyon fogják csúfolni a neve miatt... Még engem is csúfoltak, pedig én simán Katalin vagyok.

Bocsi, de inkább a férjed pátrján állok. Pl. az Anna kifejezetten szép név, és mostanában nem is divat. De ez a ZSÁKlin, meg Cécile... Csak a "tudjukkik" adnak a gyerekeiknek ilyen neveket...

2011. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem jobban tetszenek a régen meghonosodott, a te szóhasználatoddal" népnevek". amiket felsoroltál, hogy te adnál... hogy is mondjam? Igaza van az előttem írónak! A fiúneveid jók, de a 2 lánynév nem az én ízlésem.
2011. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

:-)

Inkább olyat adnék,ami mindkettőnknek tetszik, illik a vezetéknevéhez és nincs közel a szülinapjához.

Mi ez alapján döntöttünk.Mi sem tudtuk a baba nemét,születésig :) de a nevünk megvolt. 1fiú és 1lány. Szóval szerintem ne az alapján döntsetek,mi a népnév és mi a divatos, a gyerekek úgysem vesznek össze az oviban,mert a nevükből van 5 :-)))

2011. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ja igen! és csúfolni mindenkit fognak, ha nem a neve miatt akkor azért mert van rajta sapka, vagy azért mert nincs. :D (utolsó voltam)
2011. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy középutat kéne megtalálnotok, olyan nevet, ami nem agyoncsépelt, de nem is kimondhatatlan-leírhatatlan-szürreális.
2011. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy, hogy ritka vagy épp népnév:) Ha tetszik, akkor azt a nevet adom a babámnak:)

Ha lányom lesz, Viktória lesz, ha fiam Zsolt:) Nem ismerek sem Zsoltot, sem Viktóriát, de ettől még lehet gyakori, nekünk ezek tetszenek, ezt adjuk:)

9 hkm:)

2011. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Olyan nevet kell valasztani ami mindkettotoknek tetszik.Tudom, hogy nagyon nehez 2 kulon izlesvilagnal (naunk is ez volt), de meg lehet (es kell is szerintem) talalni az aranykozep utat.

Szamomra minkettotok altal felsorol nevekben van ami tetszik es ami nem.

A parodebol pl csak a Ferenc nem tetszik :)

A Zsaklin es a Ceciel szamomra is "kissebbsegi" nev, de Te tudod.


Nalunk a hagyomanyosabb nevek nyertek, de ezeket sem szereti mindenki.

2011. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam mind a kettőből kapott:Attila-Kende.

Legyen a babának két neve,egyik a te kedvenced,másik a párodé!

2011. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mondok én valamit, a baba 2 keresztnevet is kaphat, így elnevezheted te is, és a párod is :)
2011. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!