Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen mesefilmek valók 4...

Milyen mesefilmek valók 4 éves gyermekeknek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 21:04
 1/6 anonim válasza:
Magyar népmesék :)
2011. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk eddigi kedvencek a hosszú mese kategóriában:

Mézengúz

Táncoló Talpak

Micimackó és a Zelefánt

Verdák

A rövid mese kategóriában:

Káju (Minimaxon van, de nem tudom, hogy írják, de C-vel kezdődik) ez pont oviskorról szól és nagyon hasznos szerintem szülőknek is.

2011. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

21:08-as vagyok


Azért szeretjük ezeket, mert ezekben nincs rossz (gonosz) és erőszak.

2011. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amiket én ajánlanék:

Klasszikus Disney-mesék... de ha úgy gondolod, hogy még az is sok erőszak, ami mondjuk egy Aladdinban vagy Csipkerózsikában van a főhős és főgonosz között, akkor azok közül pl. Micimackó, Macskarisztokraták...

Akkor... unokatesómék fia most ilyen ovis korú, és a Wall-E-ért meg volt veszve. De a Táncoló Talpak is jó. Amit én ennyi idősen nagyon bírtam (most 22 vagyok :D), azok a Garfield-mesék voltak meg pl. a Rút kiskacsa karácsonya...


Rajzfilmsorozatból az ilyen korosztálynak sztem tök jók pl. egyes régebbi magyar mesék... illetve az összeset megnézhetik, nincs bennük fölösleges erőszak meg nem debilek benne a poénok, de nem biztos, hogy mindent érteni fog belőlük egy gyerek. De pl. egy Frakkot, egy Mézga családot, egy Vízipók-csodapókot simán be lehet nekik tenni. Ha külföldit nézünk, akkor meg mondjuk egy Barbacsaládot :). De a Fecsegő tipegőket is tudom ajánlani.

2011. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Thomas a gőzmozdony
2011. júl. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően minél kevesebb, annál jobb. Persze az enyém is nézi... Ekkora korában kedvencei voltak a Rémusz bácsi meséi, Mazsola, Mazsola és Tádé, és Thomas. Kicsit később pedig Pumukli és Süsü. Abban egy ideig félt a tűzokádó öreg sárkánytól. Mondjuk ő a Rémusz bácsis rókától is félt, és a másik szoba csukott ajtaja mögül leste a mesét.

Az én fiam ötévesen halálosan megsértődött, mikor egy Magyar Népmesék epizódban a macska becsapta a kutyát, és a mese végén se bűnhődött meg a macsek. Azóta nem hajlandó nézni ezt a sorozatot, és mindig el is mondja, hogy emiatt.

Ha tudtok szerezni hagyományos diavetítőt, azt is nagyon szeretik a kicsik. Főleg, hogy ott te olvasol, közbeszólhat, kérdezhet. És ennek az együtt ülünk a sötét szobában dolognak nagyon jó hangulata van.

2011. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!