Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vigasztaljam meg a 2,5...

Hogyan vigasztaljam meg a 2,5 éves gyerekemet, amikor hajnalban elkezd sírni, és nem hagyja abba?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Mondd el neki, hogy nem csak neki szar, hanem neked is, mert ahelyett, hogy aludnál, ott virrasztasz mellette.

Hagyd ahol van, majd alomba sírja magát előbb-utóbb. Ha megszokja, hogy te rögtön ugrasz, akkor terrorizálni fog.

2011. júl. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is 2,5 éves a kisfiam. Ha néha megébred akkor nagyon sír. Egyből megyek hozzá, mert különben annyira sír, hogy alig tudom megvigasztalni. Én mindig csendben átölelem és addig simogatom amíg megnyugszik. Csak ilyenkor kérdezem meg hogy mi a baj, de addigra már általában el is felejti. Lefektetem, megpuszilgatom, elmondom hogy nincs semmi baj, ha rosszat álmodna újból akkor csak kiabáljon és jövök, megpuszilgatom, elmondom neki mennyire szeretem és kijövök. Ő pedig megnyugodva alszik tovább.
2011. júl. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válaszadó!

A szavaidban semmi szeretet! Van neked gyereked?

Az meg se fordulna a fejedben, hogy rosszat álmodhat??????

2011. júl. 8. 08:30
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

1. vagyok

Van gyerekem, és szeretem.

Próbáltam csak tárgyilagos lenni. A gyerekeknek is meg kell tanulniuk, hogy létezik olyan, hogy "rossz álom". Ez elmúlik, és megy az élet tovább. De ha te rögtön ugrasz, és babusgatod, akkor csak megerősíted abban a hitében, hogy a rossz álom, az valami tragikus dolog.


Nyilván más a helyzet, ha fáj valamije. Akkor ott kell lenni, és megtenni amit lehet.


Ne haragudj, ha bántónak találtad az 1. kommentemet. Nem érzéketlen akartam lenni, csak van egy hülye írónikus stílusom.

2011. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 18 hós a lányom, és tegnap éjjel pont ez volt. Nem akarta abbahagyni a sírást, torka szakadtából sírt. Ő még meg sem tudja mondani mi a baja. Gondoltam egyet, hogy biztos meleg van a szobájában. Kinyitottam az ablakát egy kicsit, rögtön abbahagyta a sírást. Plusz levettem a pizsinaciját, úgyhogy csak body maradt rajta. Egyből aludt reggelig!
2011. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!