Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nagyon sok...

Miért van az, hogy nagyon sok kisgyerekes anyuka azon a véleményen van, hogy semmilyen testi fenyítés nem megengedett, viszont a csecsemőt/kisgyereket ha sír, nem kell felvenni, hagyni kell sírni, majd abbahagyja?

Figyelt kérdés

A csecsemő nam azért sír, mert unatkozik, hanem valami baja van. És nem azért hagyja abba, mert rájön, hogy nem ér el semmit a sírással, hanem azért, mert fizikailag kifárad, és már sírni sem bír. A gyerek csak azt tanulja neg vele, hogy hiába van baja, nem ér el semmit a "panaszkodással", nem számíthat az anyjára/apjára.

A kisgyereknek viszont nem lesz semmi baja, ha ráütnek a kezére. Egy totyogó gyerek még nem érti meg, hogy a konnektor veszélyes, de ha ráütsz a kezére, ha hozzányúlkál, tudja, hogy azt nem szabad.


2010. máj. 15. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen igazad van, én is így gondolom. Soha nem hagytam sírni a babámat, mégsem lett követelőző gyerek. De ha rosszat tett, akkor ráütöttem a kezére, vagy a fenekére. Nem lett pszichésen gátolt gyerek. Most 16 éves és semmi gondom vele. (na jó, néha visszabeszél... kamasz...)
2010. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nagyrészt egyet értek Veled. Csecsemő korban valóban nem kell sokáig sírni hagyni a babákat, de egy pont után, nem tudom elhinni, hogy ennyi sok baja legyen. Mert pl. ha evett, jóllakott, ivott, tiszta a pelus, kapott gyógyszert vagy akármit hasfájásra és egészséges, ugyan miért sírna naphosszat. ? Márpedig vannak olyan babák akik egész nap csak sírnak....bármit tesz az ember semmi nem segít.
2010. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Nehéz a kérdés és igazából megfordult a fejemben, hány éves lehetsz és hány év tapasztalat állhat mögötted ilyen kérdést feltéve?

Én nem értek egyet a gyerekveréssel. Nem mondom, ha úgy kihúzza a gyufát, hogy szakad a cérna, belátom, szükséges. Nem értek egyet azzal, hogy ha egy pici baba sír, azonnal szaladni kell felvenni. Mert ha tudjuk nem a hasa fáj, nem éhes, pelus tiszta, nem beteg és foglalkoznak is vele hát előfordulhat, hogy manipulál a kis drága. A babák gyorsan tanulnak akárcsak jó esetben a kicsit nagyobbacskák akiknek szerinted ok. ráütni a kezére.

Több, mint 1O éve foglalkozom újszülöttől kb. 8 éves korig gyerekekkel. Sokat láttam és tanultam. Tudom, hogy minden kicsivel ha mentálisan is jól fejlődik, lehet beszélni. Egyszerűen, érthetően röviden és nincs szükség a popsi és kéz csapkodásra. Márcsak azért sem, mert ha ütsz a kisgyerek megjegyzi, ha valami neki nem tetszik, ő is ütni fog, mert az ok. hiszen a te viselkedésformádat utánozza, ahogy mikor elkezd beszélni a te szavaidat fogod hallani a szájából. Igaz?

Ha valami pl.konnektor piszkálás nem ok. le kell menni a kicsi szintjére és figyelmeztetni. Komolyan, mély, határozott hangon. Egyszer, ha nem működik kétszer, harmadjára el kell vinni onnan és el terelni a figyelmét. Te tudod, hogy a gyerekek jó része milyen hálás a jó szóért és nyílt érdeklődésért?

Pici baba tudja, hogy sír a reakció az, hogy felveszik ami őt megnyugtatja, ugyanakkor MINDENKINEK még az anyukának is szüksége van arra, hogy egy kicsit azt csináljon amit akar a 24-7-es állandó szolgálat mellett. Ezt a babának is meg kell tanulnia.

2010. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

"Ugyan miért sírna naphosszat?" - Talán azért, mert vágyik a szülő közelségére ;)

Én egyébként radikálisan elítélem még a kézrecsapást is, bármilyen nemű erőszakot, legyen az ilyen pici is akár !

Ez minden esetben a szülő tehetetlensége, számomra nincsenek kifogások, hogy "jó időben - jó helyen elcsattant pofon, bla, bla, bla.

Sírni sem hagyom, felveszem, ha baja van. Ha wc-n vagyok, és elkezd sírni, akkor azért nem rohanok fejvesztetten :)

Az itteni anyukák számára biztosan rossz anya vagyok, mert majd megnézhetem magam, ha 1, 2 akárhány éves lesz. Mert olyan hisztis és akaratos lesz :) Már megkaptam.. :) De én ebben NEM hiszek, és az a legfontosabb, hogy a gyermekem számára jó anya legyek :)

2010. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

17:37-es: Kb 25 éves tapasztalattal tettem fel a kérdést.

Egy csecsemőnél sajnos nem lehetsz biztos benne, hogy nem beteg, vagy fáj valamije. Viszont a hagyjuk sírni módszerrel kvázi magára hagyhatod a bajával, és kialakul benne, hogy nem számíthat rád. Igen, nagyon gyorsan tanulnak, manipulálni is, mint ahogy azt is, hogy hiába sír, ha baja van, nem segít rajta senki.

És olyan babát is láttam, aki mentálisan jól fejlett volt, gondoskodó, minden verést ellenző szülők nevelték, határozott tiltásokkal, azután egy pillanat alatt kirántotta a magnóból a vezetéket és a szájába vette. A szülők itt is azt gondolták, hogy ha határozottan rászolnak az 1 éves babára amikor a vezetéket fogdossa, akkor majd nem fogja csinálni. Hát x-edszerre csak sikerült bekapnia a vezetéket úgy, hogy a másik vége a konnektorban volt.

Szerintem a gyereknek nem hálásnak kell lennie a jó szóért a családban, hanem természetesnek kell lennie a jó szónak.

Kíváncsi vagyok, te hány saját gyereket neveltél fel.

Mert gondolom, azt tudod, hogy felnevelni egy sajátot, vagy vigyázni, törődni másokéval nem napi 24 órában, azért elég más.

2010. máj. 15. 21:26
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Az a legnagyobb probléma, hogy sokan megpróbálnak bizonyos elvárásoknak megfelelni, és kicsit sem az ösztöneikre hallgatni, pedig ha ezeket az anyai ösztönöket nem nyomnánk el, sok szülő-gyerek problémája megoldódna, kiegyensúlyozottabb lenne a kapcsolatuk. Azt gondolják, hogy az amerikai csodamódszerek mindenhol bevállhatnak... Sohasem hagytam síni a gyermekem, és ma is mindig megvigasztalom, csak a hisztijein "nézek át".

De vannak helyzetek, amikor igen "meglegyintem" (verésről szó sincs), és sokkal inkább a megsértődés következik utána, mint a fájdalom! De nem hinném, hogy emiatt rosszabb anya lennék, én ilyen vagyok, és a gyerekemre is csak rá kell nézni, boldog és kiegyensúlyozott! Számomra a gyerek megfélemlítése, a szeretetmegvonás, a gyerek lelki zsarolása sokkal rosszabb!

2010. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Én nem kioktatni jöttem ide, hanem kérdeztél és véleményt írtam. Hiszen kíváncsi voltál mások gondolataira, különben nem kérdezel így van? Nem arról írtam, hogy egy kisbabát kimerülésig kell hagyni sírni de bizony kiállok amellett, hogy nem ütünk gyermeket. Onnan kedzve, hogy egy kicsi elindul, pakol, gyerekbaráttá illik tenni amennyire csak lehet a lakást. Ezek szerint az ismerősök nem ezt tették. Pontosan azért kell gyerekbaráttá tenni, hogy a gyerkőcnek ne kelljen folyamatosan a "nem szabad"-ot hallania. Úgyis sokat kap hiszen mikor kiviszed nem akarod, hogy koszt egyen vagy pisis kavicsot fogdosson vadidegen kutyát simogasson pláne ha nincs gazdája..stb.

Én azt mondom sokminden elkerülhető és senki nem tökéletes. Mellesleg tudok olyan magyar lányt akit hamar kirúgtak a munkahelyéről(másfél hét) amikor megkérdezte ráverhet-e a gyerek kezére és kijelentette mert Mo.-n ok verni a gyerekeket. Nekem tök szégyen volt ezt hallani mert én is magyar vagyok.

Engem Anyám nem vert. Elég volt rám néznie vagy mondania valamit. Ha figyelmesen olvastál azonban megértem ha valakinél elszakad a cérna mert a kölök túlfeszítette. De nem módszeresen bármit csinál ütni azokat a kezecskéket ha úgy gondolod valamit nem szabad.

2010. máj. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, gyerekbaráttá teszik sokan, amennyire csak lehet. Csak elég nehéz egy egy- másfél szobás lakást gyerekbaráttá tenni, netán 2 gyerek mellett.

Nem írtad, hány saját gyereket neveltél fel.

2010. máj. 16. 07:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nagyon rámennél, hogy ki -hány gyereket nevelt fel és mennyi tapasztalata van. Szerintem tök mindegy, hogy mennyi idő és hány gyerek, a SAJÁT tapasztalat számít, /meg ami előtte van.../ legyen az akár egy év is.

Valaki csinálhat 25 évig is rosszul valamit (nem Rád értem), attól még lehet, hogy meg van győződve róla, hogy tökéletesen csinált mindent.... Ha értitek, mire gondolok, elég kusza lett.. :)

2010. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Ja, és még csak megemlítem ezt a "manipuláció" dolgot. Az ÉN véleményem erről az, hogy sokan azt hiszik, a gyerek manipulálni akar minket. Ez olyan pejoratív szó, nagyon nem tetszik. Azt sugározza SZÁMOMRA, hogy a gyerekre némileg ellenségként tekintünk, hiszen a "ravasz kölyke manipulálni akar". Holott a gyerek csak jól akarja érezni magát, erre törekszik minden kis idegszálával, porcikájával.

Én hiszek az őszinte kommunikációban és hatalmas türelemben a (kis)gyermek és a felnőtt kapcsolatában. Persze jóval egyszerűbb rácsapni a gyerek kezére, mint 25ezerszer elmondani, hogy miért nem nyúlunk a konnektorba (+persze konnektorvédőt is venni) :)

Ez az ÉN véleményem röviden és ŐSZINTÉN.

2010. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!