Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek sem erkélye sem udvara,...

Akinek sem erkélye sem udvara, az mit kezd nyáron 2 gyermekevel? 3 éves és 1 éves fiúkkal?

Figyelt kérdés
Sok kiadás miatt mamához költözünk 10 hónapra udvaros sorházból (kiadtuk) magas földszinti panelbe erkély nélkül, tehát medence pancsi kilőve ebben a melegben. Nagyváros Debrecen. Mi lesz, hogy fáradnak le örökmozgóim? Van játszi, de meleg van és ott nem lehet sarazni, pancsizni.
2011. júl. 10. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Strandolni nem tudtok elmenni? Akár szabad víz mellé is.. ott aztán lehet sarazni :)
2011. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
csak van ott valami strand féle
2011. júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Fürödhetnének akár a fürdőkádban is nappal, sok-sok játékkal. Igaz, így sarazásról nem lehetsz ó, de legalább hűsölhetnek.
2011. júl. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vigyetek le a játszóra egy kisebb lavórt, meg egy vödör vizet, lesz ott sarazás. :)

Reggel és este mehettek a játszóra, mondjuk sok múlik azon, ott mikor van árnyék, és mikor van lent a többi kisgyerek.


Délben beülhetnek a fürdőkádba is kicsit, legfeljebb ha spórolni kell, nem engeditek le, fel lehet mosni a vízzel, meg leönteni a WC-t, nem vész kárba.Gondolom, ti se jókedvetekben spóroltok, és valószínűleg a mindennapos strandbelépő drága. :((


Dél körül, mikor ilyen nagy a meleg, hátha belefér egy csendespihenő, elég kicsik, hogy aludjanak ebéd után. Cserébe persze kicsit korábban fognak kelni, meg később fekszenek, de nyár van, és leginkább este hat-hét körül van élet még a játszótéren is.


Autózással, építéssel, rajzolással, gyurmázással stb. is le lehet foglalni őket, mint máskor, ha mondjuk rossz idő van.

2011. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért nem viszitek el strandolni őket? Én oda járok a gyerkőcökkel, meg állatkertbe, parkba játszani. Azért nincs minden nap 35 fok, úgyhogy ki lehet menni a szabadba. Én reggel viszem le őket meg késő délután, amikor már nincs nagyon meleg.
2011. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Debreceni vagyok én!Itt aztán akkora ótvar a strand,hogy én sem mennék:(


Szoboszló kutya drága....


Ötletem sincs,mert itt aztán nem sok lehetőség van:S

Bár a múltkor voltunk az állatkertben és ott jó hűvös van,de minden nap oda sem mehettek...:(


Tényleg marad a játszótér,de gondolom egy fa nincs a környéken se,mert itt Debreceben ez a divat,vágjuk ki a fákat,hadd főjön nép...

2011. júl. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én is...az is lemaradt
2011. júl. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a mamával meg tudjátok osztani a háztartást, nagyon sokat nyerhetsz, mert a panelben az az igazán nehéz, hogy egyedül nem igazán tudja elfoglalni magát két ilyen kicsi gyerek. De ha pl. a mama este előkészíti a másnapi ebédet, amit te fél óra alatt befejezel, vagy vigyáz rájuk alvás közben, és te el tudsz menni vásárolni a törpék nélkül, az igencsak egyszerűsíti a dolgokat. Ha meg együtt tudtok elmenni a gyerekekkel, talán egy hosszabb, tömegközlekedéses kirándulás is bevállalható egy távolabbi parkba.

Muszáj naponta lehetőleg reggel és estefelé is kivinned őket! Csak van valahol egy árnyékos park??? Esetleg ivókúttal, hogy ne kelljen annyi vizet cipelni. Vigyetek labdát, homokozót, kismotort, pokrócot, gyűjtögetéshez néhány zacskót, mert összeszednek kavicsot, tobozt, mindenfélét.

11 felé haza lehet menni, befejezni az ebédet. Délben ehetnek, és utána remélhetőleg alszanak. Utána még ki kell valahogy húzni 4-5 óráig, amíg enyhül az idő, és újra ki lehet menni.

Csinálj nekik sóliszt gyurmát! Szerintem legjobb a főzőtt. Az interneten találsz receptet.

Pancsolhatnak a fürdőkádban, de bárhol, ahol kő vagy műanyagpadló van kirakhatsz egy babakádba vagy lavórba vizet. Teríts a földre valamit, mert megcsúszhatnak a nedves kövön. Hamar meg fogják érteni, hogy ha direkt kilocsolják a vizet, vége a mulatságnak, csak légy következetes.

2011. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Aranyosak vagytok.
2011. júl. 12. 19:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a szüleim élnek Debrecenben és a 3 éves lányommal a böszörményi strandra mentek ki párszor. Azt mondják nagyon kellemes, fás, kicsi, átlátható strand gyerekmedencével is. A lányom nagyon élvezte.

Mi voltunk együtt a Fórum előtti szökőkútnál játszani, fagyizni. A Nagytemplom mögötti téren kézműves foglalkozás és bábszínház volt (ingyen).

Nézz programokat a műsorfüzetekben. Sokmindent találhatsz, ha körülnézel.

2011. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!