Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hogyan kezelitek a...

Anyukák! Hogyan kezelitek a dühötöket, mérgeteket, ha a gyerkőc felidegesit benneteket? Pofont szoktatok adni, vagy fenékre csapást a fegyelmezés miatt? Ki kiabál a gyermekével?

Figyelt kérdés
Nekem 2 gyermekem van,1 fiú és 1 lány.Sajnos sokszor kiabálok velük,mert idegekkel nem birom amikor veszekednek,nem fogadnak szót.Szinte állandóan én vagyok velük,az apjuk keveset van itthon.Elváltunk,akkoriban az idegeim nagyon tönkrementek,türelmem kevés van sajnos.A gyerekek apjával ismét együtt vagyunk,annak elenére,hogy elváltunk,de az életünk nem igazán nyugodt,én is állandóan feszült vagyok,dolgozom is,úgyhogy éppen elég.Arragondoltam,krllrnr valamit szednem,pl. Magne B 6-ot,ami kicsit segitene a feszültség leküzdésében.
2011. okt. 31. 07:54
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Valamit tényleg kezdened kell ezzel a türelmetlenséggel, mert ez senkinek sem jó. Nekem is sokszor elszállna az agyam, de mindig azzal nyugtatom magam, hogy ez csak egy időszak. Majd vége lesz. Még nem borultam ki annyira, hogy üssek, annyira nem is fogok, de sajnos volt, hogy kiabáltam és utána mérhetetlenül szégyelltem magam. Magne B6 szerintem semmit sem segít, nekem legalábbis.

Kitartást és több türelmet kívánok!

2011. okt. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Egy hihetetlen eleven 3 és fél éves fiam van, és már úton a tesó is. A hormonjaim is vacakolnak, és fáradékony is vagyok, sajnos. Szóval a kiabálás nálunk is elő szokott fordulni, pedig semmi értelme, mert a fiam immunis rá. Verekedni nem szoktam, kizárólag olyan esetben csaptam rá eddig, ha saját magát veszélyeztette, és akkor is azért, mert én megijedtem... (És szintén semmi foganatja nincs, mert fel se veszi a lelkem.)


Nálunk a jutalmazás az egyetlen, ami működik, meg kell vennem a drágámat, vagy egy mesével, vagy csokival, vagy a játszóház ígéretével, és akkor van esélyem pár nyugodtabb órára.


Sajna a párom még türelmetlenebb, mint én, nála hamarabb szakad a cérna. Törekszem rá, hogy én higgadt legyek, amikor ő "elszáll", és fordítva, ő is elviszi sétálni a gyerkőcöt, ha én vagyok padlón.

2011. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gabyjoze8377 válasza:

A verés nem segít. Láttam olyan gyereket aki totálisan immunissá vált, de olyat is akire felemelték a kezüket és szó szerint lefeküdt. Ezt az utóbbi esetet Debrecen sétáló utcáján láttam. Családon belül tudok olyat, hogy az apuka rendszeresen verte a gyereket, okkal vagy ok nélkül. Instabil és labilis felnőtt lett belőle.

Nekem is van egy eleven lányom. Kiabálni szoktam és megbüntetni. Pl nem nézhet tv-t, nincs ez meg nincs az.

A jó szó sokszor többet segít bárminél, de ha az sem megy muszáj fegyelmezni. De nem fajulhat soha tettlegességig. Egy pofon vagy egy fenékre csapás nem a világ vége. De ne legyen belőle rendszer, és kerüljük el lehetőleg.

A Magne B6 nem ér semmit, próbáld ki a citromfű teát. Gyógynövény és tényleg nagyon jó.

2011. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!