Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vállaljak gyereket?...

Mikor vállaljak gyereket? Hogyan egyeztethető össze 3 gyerek a munkával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2-3 gyereket szeretnék, de nem tudom, hogy ez a munkával , hogyan és mikor egyeztethető

ugyanis kb. 23-24 éves koromban fogok végezni a főiskolán de szeretnék 25 éves koromig családot vagy legalább egy kisbabát

de akkor meg mikor megyek dolgozni?

Aki tud ötletet, tervet akkor segítsen.


2011. márc. 16. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Végezd el a fősulit, állj munkába (ha tudsz) min. 1 évre, így nem csak 25 ezer gyest kapsz, hanem GYED-et. Utána ha partner és környezet is van, jöhet a bébi.
2011. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia

igy van, előbb suli, aztán munka. Ha van stabil párkapcsolatod, és anyagilag is megengeditek magatoknak jöhet a baba, vagy babák.

Ha több gyereket szeretnél, célszerű úgy vállalni őket, hogy ne kelljen visszamenned dolgozni köztük. Tehát 2-3 év korkülönbséggel. A munkáltatók nem igazán szeretik ha elmész babázni 2 évre, aztán pár hónap munka után, megint elmész huzamosabb időre.

2011. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt ugy oldottuk meg, hogy lediplomaztam (23 evesen), dolgoztam meg ket evig (merthogy elotte fosuli mellett is dolgoztam 4 even at, tehat az elejetol kezdve). Utana vallaltuk be az elso babat, akkor voltam 25 eves. 5 honapos volt, amikor vallaltuk a masodik gyermeket is. Most lehet meglepodni, de igen, egyreszt vonzott a nagyon kicsi korkulonbseg, masreszt szempont volt, hogy ne 3 evente szulessenek, tehat ne hat evet legyek otthon egyfolytaban, hanem csak max osszesen 4-et. A hat ev tul nagy kieses lett volna, sem anyagilag, sem szakmailag nem lett volna jo, a gyerekek meg igy is annyit kapnak belolem, amennyit ugy, a kicsi 3 eves koraban tervezek visszamenni dolgozni. Szoval 26 evesen szuletett a masodik babank, most o mar egy eves. 29 eves leszek, amikor visszamegyek dolgozni.

Elotte egy evvel a nagyobbik gyerek mar ovis lesz, a kicsire a nagyszulok tudnak vigyazni valamennyit, igy en keresni fogok egy tanfolyamot, aminek a temaja osszevag a fosulis vegzettsegemmel. Igy probalom naprakeszre hozni, felfrissiteni a tudasomat. Es johet a munka.

29 eves leszek, valamennyi tapasztalatom is lesz, friss tudasom is lesz, remelem, hogy sikerul visszailleszkednem konnyen a munkaba es meg jo sok evem lesz dolgozni, penzt keresni, szakmailag fejlodni.

A harmadik gyerek nalunk meg csak tavlati terv, ha vallaljuk, akkor is csak kesobb, olyan 36-39 eves korom korul tervezzuk bevallalni a harmadik babat. Azert, mert szerintem nagyon jo lenne meg akkor babazni egyet, hiszen az elso ket gyermek mar kistini lesz, masreszt akkor mar ugy pihenhetek 2-3 evet, hogy van mogottem igazan eros szakmai tapasztalat. A jelenlegi nyugdijkorhatarnak "koszonhetoen" pedig meg utana is bovel lesz idom dolgozni.

2011. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Egy a lényeg: a szerető, felelősségteljes partner.


Minden egyes történetben amit hallok, ez a kulcsfontosságú. Ismerőseim között volt aki úgy vizsgázott, hogy a férje addig kint állt a gyerekkel a folyosón, majd cseréltek, mert egy helyre jártak főiskolára, csoporttársak voltak.


Barátnőm második diplomáját úgy szerezte, hogy terhes volt, volt egy 1 évese és mellette internetes munkát vállalt. De sorolhatnám a hasonló történeteket.

Nem az a lényeg, hogy mikor fejezed be a sulit, mikor kezdesz dolgozni, hanem hogy ki áll melletted és mennyire támogat.

2011. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tervezünk, aztán ki tudja...

Zöld utat adunk a babának, aztán esetleg évekig nem jön. Vagy jön, de nem marad meg. Szóval túl későn ne kezdd.

2011. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!