Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhességi toxaemiás szövődmén...

Terhességi toxaemiás szövődményes terhesség után valóban indokolt, hogy fél évig semmilyen hormonális fogamzásgátlást ne lehessen alkalmazni?

Figyelt kérdés
Tegnap járt le a 6 hét a szülés után (császármetszésem volt), és a nőgyógyászom a magas vérnyomásra utalva, amit a terhesség hozott ki (ill. a toxaemiára) azt mondta, hogy egy megoldást tud javasolni, ami hormonális, az a spirál, de azt is majd csak 5 hónap múlva, a császármetszés miatt (azt mondta, ne bolygassuk addig a méhemet). Így őszig marad a lokális fogamzásgátlás. Kissé meglepődtem, mert a vérnyomásom jelenleg rendben, és nem nagyon bízok a hüvelykúpokban (még soha nem is próbáltam), és egy 6 hetes babám van, akinek szeretnék mindent megadni. Nagyon nem hiányozna jelenleg egy újabb terhesség (később szeretnénk a következőt, de ez érthető gondolom :-)), és nem szeretnék hónapról-hónapra aggódni, pláne, hogy még az első menstruációm sem jött meg szülés óta. Valaki hasonló cipőben?
2009. márc. 31. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is toxémia lett a terhesség vége, de nekem nem mondta a dokim, hogy ne lehetne gyógyszert szedni, sőt, még ő kérdezte, hogy mit írjon fel. Hiszen ilyen esetben, pláne a császár miatt is, nem szerencsés hamar újra teherbe esni. Szóval szerintem konzultálj egy másik orvossal is.
2009. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam. Azóta teljesen normális a vérnyomásom, mint előtte. Túlzottnak vélem az aggodalmát én is.
2009. márc. 31. 09:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Dettó ilyen cipőben csak nekem nem jár le a hat hét még, de mi már beszéltünk a dokival erről, spirált tetetek, fel is teszi 6 hetes kontrollon.Már nekem is normális a vérnyomásom.Szerintem is konzultálj másik dokival is.
2009. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!