Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki azt mondja, hogy ő magának...

Aki azt mondja, hogy ő magának szült és nem számítanak a kismamás illetékek ( gyed pld) neki, az miből él?

Figyelt kérdés
Az eddig ledolgozott évei alatt annyit összegyűjtöt, hogy felesben a férjével tudott egy lakást venni és félre is rakott annyit, hogy fenn tudja tartani magát? Mert, ha a gyed számít, akkor máris nem magának szült ( az mondják sokan itt is) illetve, ha a férj fizetéséből élnek,akkor kitartják, ami nem is mindenkinek adatik meg, hogy ilyen jól keressen a párja. Aki azt mondja,hogy egy nő csak akkor szüljön, hogy ha fenn tudja magukat tartani az oviig, akkor eszerint a nőnek hogyan és miből kell élnie?
2009. márc. 31. 09:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
60%
Elvileg a nőnek nem a gyerekével kettesben kellene megélnie.Ez nagyon buta felfogás.Ha elválnak a szülők,apuka kötelezettsége akkor is megmarad a gyerekei iránt.A család azért család,mert van apa anya gyerekek.És nem magunknak szüljük a gyereket,hanem egy érett kapcsolat gyümölcse,hogy családdá alakuljunk.Miért mondana le bárki az Őt megillető járandóságokról?Az meg nagyon szerencsés akinek a férje annyit keres,hogy az egész család megél belőle.Igazából így kellene működnie,legalábbis hozzám ez a nézet áll legközelebb nem a"modern nő".Apa feladata,hogy anyagilag minden biztosítson a családnak,anyáé az otthon melege a gyerekek.Sajnos a mai világban ez keveseknek adatik meg.Én nagyon boldog lennék,ha ezt meg tudnánk a férjemmel valósítani.Nem akarnék független nő lenni,nem ezért mentem férjhez,nem ezért szültem a gyerekeimet.Egy házasságban pedig nem kell feltétlen rabságban élni,meg lehet hagyni egy kis szabadságot a feleknek.A kölcsönös szeretet tisztelet az alapja mindennek,hogy elismerjük ketten vagyunk egészek,mi és a gyerekeink alkotjuk a családot.Senki nem alárendelt a másiknak.Legalábbis jó esetben így kellene működjön.Persze másoknak lehet,hogy más az elképzelésük.
2009. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Ezen a portálon is többször megesett, hogy amikor a gyed szigorításról beszéltünk, többeknek volt az a véleménye, hogy ne akarjunk mi csak az államtól semmit, mert magunknak szültük a gyereket, nem állambácsinak. Innen indult a gondolat.


Szerintem, ha éveken át gyesen van egy átlag nő és nem gyeden, mint eddig, nagy rá az esély,hogy a férj azt mondja, hogy "anyám, te nélkülem sehol se vagy, csak itthon lógatod a lábad, kuss neked"...sok magyar "férfi" ilyen és nemcsak a lentebbi réteg...ha egy nő megszokja hogy 10 évig el tudja magát tartani és nem függ senkitől, akkor egyszercsak a férj kitartotja lesz és rászorul, mert nincs bölcsi, ahova a gyereket elhelyezze 1 évesen amíg munkába megy...hát ez elég kiszolgáltatott helyzett...főleg,hogy a munkáltató is tudja, hogy kell a fizetés és mégjobban kihasznál és aláz ( nálunk legalábbis ez van)

2009. márc. 31. 10:16
 3/35 anonim ***** válasza:
56%

Szia! Mi terveztük a babát, tettünk félre pénzt, és természetesen a férjem dolgozik, elvállal plusz munkát stbstb.

Másrészt nem ment el az eszem, hogy olyan pasinak szüljek, akiből kinézem hogy felhánytorgatja majd, hogy "én tartalak el, kisanyám!", amikor a közös gyerekünket gondozom.

De ezt mind jó előre el kell tervezni, átgondolni, megvalósítani, és ami a legfontosabb: nem az első utunkba kerülő férfihez hozzámenni és szülni neki.

2009. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok. Még azt kifelejtettem, hogy én az anyósomban sem a "gonosz boszorkányt" keresem, rugalmas vagyok, elfogadtam őket olyannak, amilyenek. Így a szüleimen kívül az ő segítségére is számíthatunk, ha esetleg nem veszik fel bölcsibe a gyerkőcöt. Egy egész nagy család áll a hátunk mögött, ez több mint megnyugtató.
2009. márc. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
74%

Hát én egy ilyen gondolkodású embernek nem szültem volna gyereket,de amint kiderülne,hogy így gondolkodik el is hagynám azonnal.Mi az,hogy aki gyesen van lógatja a lábát??Ha nekem a férjem ezt csak egyszer is mondta volna,vagy csak utalt volna rá,magára hagynám a 3 kisgyerekünkkel 2 hétre,aztán lógassa a lábát mellettük ha tudja.De legyen rendben mellette a lakás,főzzön,mosson...stb..ami általában egy nő dolga.Az én férjem mondjuk tisztában van ezekkel a dolgokkal,sosem kicsinyítette le az anyai háziasszonyi feladatokat.Pedig felsővezetői beosztásban dolgozik nem 8,hanem 12-16 órát naponta,de elismeri,hogy közel sem annyit mint aki mondjuk 3 gyerekkel gyesen van.És mindig azt mondja,hogy nem is lehetne forintosítani az anyai teendőket,mert akkor a sokszorosát keresném mint Ő.

De az általad leírt ember abba is belegondol,hogy milyen áldozatokat hoz az a nő aki gyerekeket szül neki,és nem a nagymama vagy a bölcsőde neveli fel helyette,hanem rászánja a drága idejét a gyerekeire?

Pl lehetnék én is abban a pozícióban mint a férjem,kereshetnék én annyit,építgethetném a karrierem úgy mint Ő.De mi család akartunk lenni,és ehhez erről nekem le kellett mondanom.Így természetesen a férjem kötelessége a családot eltartani.Ez nálunk sosem volt vita tárgya,tudatosan vállaltuk ezt.Sőt,nekem nem volt áldozat a gyerekeink miatt lemondani a karrierről.Mindketten nem csinálhatjuk,mert az a gyerekeink sínylenék meg.És mélyen elítéljük az olyan embereket,akik az általad leírt módon gondolkoznak.Nekik nem való gyerek család de még feleség sem.

2009. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
37%

Egyrészt nem lennék "olyan" férfival, nemhogy még gyereket is szüljek neki.

29 évesen szültem az első (és egyben utolsó) gyerekemet, hat hónapja.

Előtte 5 évig jogászként dolgoztam, nem kevés adót és járulékot fizetve az államnak, de miután tudtuk, h. gyereket akarunk, megtakarításaink is vannak, amit nem a lottón nyertünk, hanem a férjem és én is keményem megdolgoztunk érte, napi 12-15 órában éveken keresztül!


Most itthon vagyok ugyebár és én is a maximum gyedet kapom, ami bruttó 100.100 ft, ami nyomában nincs annak, amit előtte havonta kerestem, tehát pl. nekünk nagy érvágás ez a kevés gyed is.

DE! Örüljünk annak, ha ezt az összeget akár csak a gyerek egy éves koráig is adja az állam, és nem az lesz a következő mint a legtöbb EU országban, h. neadj isten 6 hétig lehetünk itthon.


Emberek! Hozzászoktattak minket a jóhoz ez a nagy helyzet. Várható volt már évekkel ezelőtt, h. elveszik v. megnyirbálják a kismamák járandóságait.


És igenis magunknak kell, h. szüljünk és nem azért, mert esetleg megéri!!!

Ja és azért lesz egy gyerekem, mert normális körülmények között felakarom nevelni, és nem most kerül sokba a gyerek, hanem 10-15 év múlva. Aki hármat v. többet szül, gondol arra, hogy nem a pelenka kerül sokba, hanem a taníttatás, meg esetleg a gyermek elindítása az életbe. Hogy ne olyan csórón kezdje mint mi.

2009. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy itt olvasok csak ámulok és bámulok.Szegény állam bácsinak akkor jó az ember amikor éveken keresztül fizeti az adót, de amikor oda kerül a sor hogy az ember a gyerekével legyen otthon (nem véletlen találták ki anno a 3 évet erre a célra) akkor szarba se nézik őket. Na nekem ebből van elegem. jó annak aki a max gyedet kapja 100100ft - ot és mi van azokkal akik 40000 Ft -t kapnak. Az ne éljen vagy esetleg ne szüljön gyereket mert csak minimálbérre volt bejelentve? Igazából nem értek sok mindent de nem hiszem hogy általánosítani kellene.

Volt aki azt írta hogy a nagyszülőkre is számíhat ha nem veszik fel a gyereket a bölcsibe. És mi van azzal akinek a nagyszülei meghaltak (enyém is és a páromé is) az se szüljön gyereket? Elég könnyű a szavakkal vagdalózni.

Egyébként én itthon vagy a gyerekeimmel és a párom dolgozik reggeltől estig azért hogy hónapról hónapra éljünk. És még azt a keveset is amit ad az állam el akarják venni? De azoktól akiktől lenne mit elvenni azokat nem piszkálja az állambácsi.

Ja és ne viszonyítsuk magunkat az Eu országokhoz hisz nagyon le vagyunk mi ahhoz maradva. Ott minden munkaadónak kötelessége gondoskodni a dolgozóinak a gyermekeiről.Vagyis biztosít bölcsödét. Azért az se hátrány.

2009. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Nagy családdal a hátad mögött könnyű!!! De nem lehet arra építeni egy országot, hogy csak az szülhessen, akinek élnek a szülei, a közelben laknak es van idejük és erejük a gyerekre vigyázni. Plusz én senkitől nem várom el, hogy az én gyerekemre vigyázás miatt kelljen beosztania a napját...ez hébe hóba elmegy, de nem éveken át! Nem használok se ki se fel senkit. Nem azért szülök, hogy mást ugráltassak!


Szerintem ahhoz,hogy valaki kitartott legyen, kell egy személyiség. Nekem megalázó lenne, hogy a férjemtől kérjek pénzt bugyira, mert béna vagyok, hogy magamnak megkeressem a rávalót. Se kihasználós nem vagyok se szolgalelkű, hogy más, akár a férjem is pénzeljen.

2009. márc. 31. 13:26
 9/35 A kérdező kommentje:
Felsővezetői férjjel könnyű. Gondolom, ott nem kell azon gondolokodnod,hogy ma te is egyél-e vagy csak a gyerekeitek! Felsővezető körök egy részében nem divat az, hogy dolgozik az asszony ( vagy, ha igen, nagy karriert fut be és ezért dolgozik), ott az a sikk, hogy kitartja a nőjét is a gyerekek nevelésére és nemcsak 3 évig.
2009. márc. 31. 13:29
 10/35 anonim ***** válasza:

13,03-al egyetértek.

Én egyke gyerek voltam,és ennél nagyobb büntetést nem is kaphattam volna a szüleimtől.Talán ezért szültem 3 gyereket.A taníttatásukat meg majd megoldjuk,ahogy mi is tanultunk munka mellett.

És nem csak az eu országokhoz nem kellene hasonlítgatni Magyarországot,ahol ugyebár sokkal kevesebbet vonnak a legálisan a dolgozó embertől mint nálunk(itt szabadrablás van),de egymáshoz sem kell hasonlítgatni magunkat.Ugyanis aki dolgozik mindegy,hogy mit az már maga tiszteletre méltó.Ha mindenki bársonyszékbe akarna ülni,akkor mi lenne itt?Takaríthatnának az igazgató urak hölgyek,mert azt senki nem lenne hajlandó elvégezni.Ebbe nem érdemes belemenni,sem fitoktatni ki mire vitte.A diploma nem egyenlő az intelligenciával ezt mindenki tudja.Talán akik életükben egy órát nem dolgoztak,csak szülik a gyerekeket nyugdíjig segélyekből élnek,Ők megérdemlik a gyest?Az ilyen családoknál ki tett a nagy kalapba?Mert szórják nekik ész nélkül kifelé.Én pl úgy jártam,hogy eü-ben dolgoztam szerződéssel.Amikor megtudták,hogy terhes vagyok természetesen 4 év után nem hosszabbították meg a szerződésem.Akkor megilletett minden,de szültem a gyesbe,most nem vagyok jogosult csak gyesre.A 15 éves munkaviszonyommal meg kitörölhetem,annyit kapok mint a naplopók.Kit érdekel,hogy mi miből élünk,amikor voltunk olyan hülyék,hogy hitelre vettünk lakást,mert nekünk nem osztogatták mint egyeseknek.Ebben az országban ilyen feltételek mellett az teszi jól,aki illegálisan tud dolgozni,mert az magának a családjának keres.Sajnos nekünk nincs ilyen lehetőségünk,de gondolkozunk rajt.Mert az én férjem is reggeltől estig dolgozik,megőrjíti a sok hülye külföldi,és mégis alig élünk meg és fizetjük a baromi sok hitelünket.

2009. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!