Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amennyiben a szülési szabadság...

Amennyiben a szülési szabadság pl. dec.2-án jár le, a GYED-et dec.3-tól vagy január 1-től számítanák?

Figyelt kérdés
Azért lenne fontos mert szeretném ha a 2007-es évemet vennék figyelembe a GYED kiszámításánál.
2008. jún. 14. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyed kiszámításánál a szülés előtti évet veszik alapul.
2008. jún. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A napi átlagkereset kiszámításánál a gyermekgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem napi átlaga vehető alapul.


tehát én úgy értelmezem ,hogy nem a szülés elötti évet nézik, hanem a gyed kezdetének előző évét.ez egyébként a te esetetben ugyanaz.szóval neked a 2007év átlagából fogják a gyedet számolni.

én is pont így vagyok, nekem dec.19-én fog lejárni a tgyás, tehát pont nem csúszol át.nagyon rossz lenne nekem, ha átcsúsznék és a 2008-as évemből számolnának.

boldog babavárást


[link]

2008. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy a szülés előtti év a mérvadó.
2008. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok.akkor rosszul értelmezem, vagy rossz infók vannak a magyarország.hu-n?
2008. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok valaki árulja már el mennyi lessz a gyedem?

A fizum bruttó 100.000 !

elöre is köszönöm szépen

2008. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!