Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok arról ha két szülő csak a gyerekek miatt vannak együtt?

Figyelt kérdés

milyen más megoldás létezhet ha a szülők elváltak ,az anya és a gyerekek külföldön vannak,az apa imádja a gyerekeket de ritkán láthatja őket,ezért hajlandó lenne visszaköltözni az exéhez,szerelem nélkül.(mással van már kapcsolatban,akivel boldog).

milyen más megoldás lehet erre a helyzetre?


2011. júl. 11. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a lehető legeslegrosszabb megoldás, ha összeköltöznek a gyerekek miatt.


Az én szüleim ezt tették, már előtte is borzalom volt, de utána még négy év szenvedés. Mindezt azért, mert én még "túl kicsi" voltam. 13 éves koromban ment el apám végleg, azt sem tudom, mikor váltak el papíron, mert mindkettő más időpontra mondja, persze ma ez már nem számít...


A gyerekek mindenkinél jobban érzik a feszültséget, a szeretetlenséget és a hidegséget a szüleik között. NEM LEHET színjátékot játszani nekik, és szerintem nem is kell.


Ha már nem jött össze (a szülőknek), vállalják a felelősséget a gyerek(ek) előtt is.


Még mindig jobb egy "hétvégi apuka" normálisan, mint egy beteg/halott kapcsolat a szülőkkel együtt.


Hogy konkrétan ezt hogy kell megoldani, nem tudom, vigye külföldre a jelenlegi barátnőjét is, vagy nem tudom, ez a lehetőségektől függ, belelátni ebbe nem lehet kívülállókét.


Egy biztos, ha összeköltöznek, senki nem lesz boldog...

2011. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én is ezen a véleményen vagyok,sajnos én is tapasztaltam ezt a saját bőrömön.

"sajnos" én vagyok a jelenlegi barátnő és imádom a párom nem akarom,hogy elhagyjon:(

úgy félek,hogy nem találunk megoldást.

nem akarom és sosem akartam elszakítani a gyerekeitől sosem voltam rájuk irigy,féltékeny,karácsonykor voltak Mo.-n a nő családjánál a párom lement hozzájuk,hogy vigyen nekik ajándékot meg legyen velük ebből sem csináltam balhét.nagyon szeretem őt.

2011. júl. 11. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert elsőre azt mondanám, amit az első válaszolt.

De a környezetünkben van 3 pár, akik kimondottan azért vannak együtt, hogy ne csonka családban nőjön fel a gyerek. És az ő helyzetüket végiggondolva, ahogy ők indokolták, ez a minimum amit megtehet egy ember a gyerekéért.

Jó itt mondjuk normális emberekről van szól, nem isznak és nem ölik egymást. Tulajdonképpen szeretik is a másikat vagyis ragaszkodnak hozzá.

Szerintem átgondoltan, az a helyes döntés, ha a családját választja és a gyerekét helyezi előtérbe.

De nyilván ha szó szerint ölik egymást, jobb a gyereknek is ha elválnak. De ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Egyébként szerintem a családok nagy része ilyen, ahol együtt maradtak a szülők a gyerek kedvéért és nem váltak. És működik a dolog. Úgyhogy érdemes megpróbálni.

2011. júl. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nálunk ez sem anyukám-vérszerinti apám sem anyukám-nevelőapám között nem működik.

és a környezetemben még jó pár helyen.

2011. júl. 12. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!