Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról az...

Mi a véleményed arról az anyukáról, aki a himlős gyerekét leviszi a játszótérre?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

hogy egy idióta

ezért fel is lehet ám jelenteni

2009. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Már csak a bakteriális felülfertőzés lehetősége miatt sem ajánlott, szóval felelőtlenség!
2009. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Felelőtlen! A kiütések jobban viszketnek, ha megfáznak, ráadásul a játszótéren felül is fertőzheti valamivel a kiütéseket.


A többi gyereket is megfertőzheti, de az nem olyan nagy baj szerintem, mert jobb előbb túlesni rajta. 4-5 évenként úgyis körbemegy az óvodákon, bölcsödéken. Hozzánk a nagyobbik fiam hurcolta haza az oviból, így a kicsi is túlesett rajta. Most már legalább immunisak. Jobb mintha felnőtt korban esnének bele!

2009. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem a többi gyerekre veszélyes, mert az esetek túlnyomó többségében a kiütések megjelenése után már nem fertőz, de a lehetséges súlyos szövődmények kialakulásának veszélye megnő egy játszótéren!
2009. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor légyszíves jelentsd fel! Elküldöm priviben a nevét és címét! Engem piszokul felháborít, mert ezzel az én gyerekemet is veszélyezteti és azért harapok!!!
2009. márc. 31. 22:32
 6/14 Nikcsi ***** válasza:
94%

Nem tudom szegeny gyereknek hogy volt energiaja a jatszoterre. En felnott fejjel 24 evesen voltam baranyhimlos, aupairkent osszeszedtem a gyerekektol, de nekem 1 hetig letezni se volt kedvem, nemhogy kimenni az utcara... :)

Kerdesre valaszolva, felelotlen butasag, mert fertozni mar talan nem fertoz, de ilyenkor ahogy elottem is irtak megno a szovodmenyek lehetosege. En finoman figyelmeztetnem, mert lehet hogy nem idiota, de valoszinuleg nincs tisztaban a dolgokkal.

2009. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, h le fogtok pontozni, de peldaul a baranyhimlon jobb tulesni kisgyerek korban, mert felnott korban mar veszelyes is lehet. Sot ha kismama az illeto kifejezetten jo, ha mar volt baranyhimlos gyerekkoraban, mert a magzat igy vedve van. A kisgyerekek minden komplikacio nelkul tulesnek ezeken a nyavalyakon.
2009. márc. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Egyet értek az előttem szólókkal, nem az a probléma, hogy más gyerekeket veszélyeztet.

Egyrészt jobb a gyerekeknek minél előbb túlesni rajta - nemhiába vitték régen a gyerekeket oda ahol himlős gyerek volt, hogy fiatalon essenek túl rajta -, másrészt valószínüleg már nem fertőz.

De a himlós gyereknek biztos nem tesz jót. Elfertőződés, esetleg még lázas stb.

2009. ápr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Jól írták előttem, hogy minden gyereknek jobb túlesni a bárányhimlőn még kis korban. Az enyémek is voltak b.himlősök ovis korukban, a kisebb fiam akkor volt néhány hónapos, de minvel szopott, így ő nem kapta el. A gyerekeket egyébként nem viseli meg a bárányhimlő, nem úgy mint a felnőtteket és általában szövődmények sincsenek. A kérdésben szereplő azért volt igazán felelőtlen, mert egy bárányhimlős gyereknek szüksége van a melegebb környezetre, ami a szobában van, nem jó, ha kint játszik. Emellett általában a kiütések viszketnek, ha ezeket elkaparja a játszótéren nem biztos, hogy tiszta kezével,beszerezhet jónéhány, örök életében meglátszó csúnya heget..
2009. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Ezt mégis hogy gondolod? Ír egy vadidegen ember egy feljelentést egy anyukáról, akinek a nevét és adatait egy szintén vadidegen anyuka elküldte e-mailben.

Elképzelem a helyzetet, ahogy bemegy az ember a rendőrségre és közli ott az illetékessel, hogy a Macika utcai játszótéren a Kovácsné gyereke bárányhimlősen játszik, ezért feljelentést szeretne tenni. Ja, a gyereket és az anyukát, sőt még a játszóteret sem ismeri, de olvasta az interneten :S Ezt ügye te sem gondolod komolyan?!

Miért nem jelented föl te tulajdonképpen? Ha valakinek van alapja rá az te vagy.

2009. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!