Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan kisgyerek, akit...

Van olyan kisgyerek, akit sohasem (vagy nagyon ritkán) visznek ki a játszótérre?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van, ismerek ilyen családot. Engem sem vittek annak idején a szüleim.
2011. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok. Mi lakótelepen élünk és sok kisgyereket még sosem láttam a játszón sőt mindig ugyanazok vannak (de ők délelőtt, délután egyaránt)

De ez gyerekkoromban is így volt, a mi lépcsőházunkból, pedig 15 család lakott én voltam az egyetlen aki a teljes napját a játszótéren töltötte. Amikor nagyobb voltam már anyukám nélkül, de kicsi koromban anyukámmal.

2011. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vidéken egy csomó kis faluban nincs is játszótér, vagy használhatatlan, benőtte a gaz, régi és nincs pénz újra.
2011. ápr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem viszem a fiamat játszótérre. Mi is vidéken lakunk kertes házban. A falu másik felében van a játszótér és hagy némi kivánnivalót maga után, tehát ha akarnám se tudnám hova vinni. Az itteni gyerekeknek az udvaron van a játszótér. A bölcsiben pedig a társaság is megvan.
2011. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A játszótérre mi sem járunk. Legalább is oda nem, ami itt van a ház előtt. Elég primitív szülők járnak ide, de tényleg elviselhetetlenek. Inkább kirándulni megyünk, vagy be a városba sétálni, játszani. Meg nálunk a homokozó nem a játszótéren van, hanem odébb, na oda szoktunk menni olykor.
2011. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kisnita ***** válasza:

Mi is falun lakunk, nálunk tavaly szeptemberben lett kész az új játszi (eu-s) nagyon szeretjük, szép lett nagyon. Én már tavaly előtt is pár hetes, pár hónapos gyerekkel a játszin voltam. Nagyon szerettem ott lenni mert délutánonként összegyűltek ott a kisgyerekes anyukák és tudtam ismerkedni, barátkozni velük (még terhes voltam amikor kiköltöztünk ide szóval senkit nem ismertem) És a babának is jót tett a jó levegő, jókat aludt a kocsiban, mikor nagyobbacska volt akkor elüldögél és nézte a gyerekeket. Akkoriban még a régi rozoga játszi volt, de szerették a gyerekek. Most, hogy már 20 hónapos a fiam nem csak hintázni tud hanem mászókázik meg csúszdázik is, a homokozót meg egyenesen imádja (itthon is van). Szóval a mi játszink nagyon szuper, de még így is vannak akik nem járnak ki. Sokszor ha délelőtt a bevásárlás után betérünk a játszira senki nincs ott csak mi pedig az a környék tele van gyerekekkel. A barátnőmék is abban az utcában laknak (egy idősek a gyerekeink) de őket se láttam még sosem a játszin. Nem tudom ennek mi az oka, de szerintem nem a játékokkal van baj mert olyan jók, hogy még az oviból is kijárnak a gyerekkel oda, meg ismerek egy házaspárt akik a falu másik végéből járnak ide játszira.

Szerintem falun az van megszokva, hogy csinálnak az udvarba a gyereknek hintát meg homokozót és játszik ott.

2011. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megnyugodtam a válaszokat olvasva. Azt hittem, csak velünk van ez így. Kisvárosiak vagyunk, nincs játszótér. Vagyis egy van, ha az játszótérnek mondható. Igazi vasrengeteg. Kertes házban élünk, jó nagy udvarral. Itt vannak a kerti játékai, homok, stb. Annyiban bánt, h nincs túl sok tapasztalata a játszótéri életről, játékokról. Ha az ovi megkezdődik, biztosan bepótolja ezeket a hiányosságokat (is).:)
2011. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze. Mi sem jarunk mindig a gyerekekkel a jatszoterre. Nem mindig van hova es nem is mindig van ra szukseg.

Egy Pest kornyeki kisvarosban laktunk korabban, volt jatszoter ketto is. De sajnos ket gyerekkel kb 40 perc volt az ut csak oda. Ez annyit tesz, hogy kb masfel ora csak az ut, akkor meg nem jatszott a nagyobbik gyerek egy percet sem. A kisebbik max harom orankent evett, babakocsiban nem szeretett aludni.

Egyszer voltam olyan bolond, hogy elindultam, az odatarto ut masodik felet mar "zenelo" babakocsival tettuk meg, ott az olemben cipeltem a kicsit, ugy rohantam a nagy utan. Kb egy percre sem lehetett magara hagyni, mert o sem volt akkor meg tul idos (masfel eves volt), a jatszoter pedig borzaszto allapotban volt. Tele cigicsikkel, soros flakonokkal, kutyaszarral. 20 perc utan feladtam es igy mar ket ordito gyerekkel mentem hazaig.

Koszonom, nekem ennyi eleg volt.

Kertes hazban laktunk, volt hintank, homokozonk, tobb kerti jatek, friss fu, nyaro kismedence, arnyekos hely, fa.


Ezt kovetoen Pestre koltoztunk, lakotelep, de van szep jatszoter, oda gyakran lerobogok a ket gyerekkel, mert kb 5 perc alatt lent vagyunk oltozessel egyutt. Tiszta a homok, el van keritve a jatszoter, szepek a jatekok, tobb hasonlo koru gyerek van. (Az egy dolog, hogy en nem vagyok egy ismerkedos tipus, igy nem mindig dijazom, ha beszelgetes kozben vadidegenek beletrappolnak az intim zonamba, de ez ott elkerulhetetlen.)

Viszont sokat vagyunk az en szuleimnel is, ok is falun laknak, egy darab jatszoter nincs se kozel, se tavol, csak az ovoda udvaron, ahova nem lehet bemenni ertelem szeruen. De naluk is van kert, van hinta, homokozo, nyaron lesz medence, van bicikli, motor, roller. Szoval nem hinnem, hogy barmilyen fejlodesi rendellenessege lenne a gyermekeimnek ha tegyuk fel mindig itt elnenk es csak kirandulasok alkalmaval kerulnenenk jatszoterre, vagy majd az ovodaban.

2011. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi sem járunk mindennap.

Egy Bp. melletti kisvárosban lakunk, 1 db játszótér van csak, az is kb. 4 km innen, így a 2 gyerekkel csak kocsival tudunk menni.

Most, hogy jó idő van már, délután szoktunk néha odamenni, amikor az oviból elhozzuk a nagyfiamat. Csak sajnos az okos építők apró kaviccsal szórták fel az egészet, amit a 17 hós kicsikém megállás nélkül dobál vagy a szájába vesz. Max. fél óráig szoktam így bírni, mert hiába szólok rá 100x, hiába viszem el onnan, nem érdekli semmi, sem a csúszdázás, sem a hintázás, csak a kavicsdobálás/-evés... Szegény nagyfiam pedig olyan jól elvan mindig, mindent felfedezne, imád mászókázni, csúszdázni, stb, de így sajnos le kell lépnünk :(

Amúgy érdekes, hogy a 20ezres település 1 db játszótere délelőtt tök üres! Ja, meg olyan hülyén építették, hogy nyáron egyáltalán nem lehet használni, mert reggeltől-estig odasüt a nap, nincs fa :(


A szüleim Bp-en laknak, ott a környéken van vagy 10 vadiúj, hatalmas játszótér, így ha náluk vagyunk, akkor szoktunk menni.

2011. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen,csatlakozom!Viszonylag nagy községben élünk,de játszótér az nincs.A helyi óvoda udvarában,elkerítve van egy hinta,meg egy csúszda,amit du. 4 után zárnak,ez érthető.Messze is van,majdnem 2,5 km és ezért inkább az udvarunkon játszunk,vagy csatangolunk az utcán,bámészkodunk a kisfiammal.

Hmm,sajnos ez így alakult. :)

2011. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!