Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene alkalmassági...

Nem kellene alkalmassági viszgát tenni a szülőknek, hogy gyereket nevelhessenek?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan félrenevelt és neveletlen gyerekek, borzalmas gyermekgyilkosságok jelzik, hogy nagy baj van.

A gépjárművezetéshez kell alkalmassági orvosi vizsga, a fegyverviseléshez, fegyvertartáshoz is.


2007. júl. 5. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

Ezekből az esetekből, amit itt felsoroltál, szerintem nem lehet általánosítani.

Kezdő szülőként tudom, hogy előre ebből nem lehet levizsgázni, csak a tapasztalat segíthet abban, hogy az ember helyesen és korrektül tudja nevelni a gyerekeit. Ha pedig utólag vizsgázik az ember, és megbukik, az elvett gyerek már félrenevelt módon megváltoztathatatlan lenne, és csupán árvaházba kerülhetne a szülőről való leválasztást követően. Nem hiszem, hogy ez megoldás.

Másrészt elég diktatórikus lenne ha egy bizottság döntené el, hogy ki vállalhat gyereket és ki nem. Ez már elmenne egy utópisztikus sci-fi filmbe is.

2007. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy igen kényes téma. Értem én, hogy mire gondolsz, de attól tartok az alkalmassági vizsgát lehetetlen lenne megvalósítani. Valóban előfordul, hogy amíg valaki nem kezdi el nevelni a gyerekét, addig nem tűnik amolyan "szülőtípusnak". Aztán megváltozhat. Ilyet képtelenség előre kivizsgálni. Azonban az is igaz, hogy rengeteg a félrenevelt gyerek, és ez minden esetben a szülő hibája. Inkább a társadalom felfogásán kellene változtatni, ez pedig igen hosszú folyamat.
2007. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
És aki alkalmatlan, annak hogy tiltanád meg a szaporodást? Értem a problémát, és igaz is, hogy sokan tényleg nem alkalmasak erre, de aki ezek szerint nem lenne jó szülő, azt sterilizálni kéne? Ez már kissé az eugenetikára hasonlít, én nem szívesen venném az ilyen náci módszereket. Pedig tényleg jogos a kérdés, csak a kivitelezése lehetetlen és jogsértő lenne.
2008. márc. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!