Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtt 3 hónappal lejár...

Szülés előtt 3 hónappal lejár a munkaviszonyom, nem szeretnék el esni a gyedtől, ha kiváltom az gyéni vállalkozóit, elmehetek ott is táppénzre? Így már megkapom a gyedet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 11:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az egyik előző vagyok. GYED mellett a munkáltató nem fizet semmit a munkavállalója után?
2011. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem. GYed alatt fizetés nélküli szabin vagy, a munkáltató semmit nem fizet.


Kérdező: 4 órában is jó, ha felvesznek.

2011. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem voltam biztos abban, hogy a gyed is jár-e, csak a thgy-ba, ezért írtam, hogy nézze meg a törvényben.

Köszi, hogy kijavítottál, véletlenül sem akartam volna félretájékoztatni a kérdezőt!

2011. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
menj el most táppénzre, addig biztositott vagy, igy tuti kapod a gyedet , tgyást, én is igy csináltam.
2011. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Táppénzen vagyok, de ha megszűnik a munkaviszony akkor a táppénz is megszűnik nem?
2011. júl. 15. 14:12
 16/18 anonim ***** válasza:

De, megszűnik a munkaviszony a határozott idő lejártával akkor is, ha táppénzen vagy.


Csak a bejelentés, vagy az egyéni vállalkozói marad.

2011. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én három évvel ezelőtt voltam hasonló helyzetben. Lejárt a szerződésem, amikor még csak két hónapos terhes voltam. Akkor szűnt meg az a lehetőség, hogy munkanélküliről lehessen menni Gyed-re, úgyhogy az is kiesett. (Most lehet? Szerintem nem.) Voltam 45 nap passzív táppénzen,veszélyeztetett kismamaként,az azt követő első napon pedig már egyéni vállalkozó voltam - papíron. Az orvos visszaírt munkaképesnek, befizettem egy havi járulékot, majd újra veszélyeztetett lettem, és táppénzen voltam szülésig. A táppénzt az előző évből számolják, nem az egyéni vállalkozóként bejelentett minimálbérből. Nálam működött, csak egy hónap járulékot fizettem. Tgyás, gyed rendben volt, azt is előző munkahelyemen keresett béremből számolták. Most gyes-en vagyok. :)) Én javasolnám Neked is az egyéni vállalkozós "modellt", így nem kell senkit kérlelni, hogy jelentsen be, egyébként meg állítólag APEH mostanában vizsgálgatja az ilyen "szívességi bejelentés"-gyanús eseteket. Vállalkozó meg bárki lehet, nem? Ja, és van könyvelőm, aki évi 10-12 ezer forintért intézi az Ügyfélkapus adóbevallást, havi nullás bevallásokat, hiszen nincs jövedelmem. Még annyit tennék hozzá, hogy annak idején én is itt kaptam segítséget egy hasonló cipőben járó kismamától. :))
2011. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad :) most egy olyan járható úton vagyok hogy nagyapámmal elmegyek ápolásira és az 4 órás munkaviszony..én így tudom meg oldani!!
2011. júl. 22. 06:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!