Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazat mondott? Gyesről csak...

Igazat mondott? Gyesről csak táppénzre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Második babámat várom,jővő év márciusban fogok szülni,jelenleg GYES-en vagyok.A cégnél az ügyintéző azt tanácsolta,hogy ne vegyem ki a szabijaimat,hanem a gyest mondjam vissza és menjek táppénzre,mivel nem lesz meg a 180 bérezett napom a szabikkal,igy nincs értelme kivenni,mert csak elpazarolom a szabikat.Ez tényleg igy van?Illetve ha április végéig GYED-en voltam és csak azóta vagyok GYES-en akkor a régi fizum lesz az alap nem a minimálbér ugye ezt jol tudom?

Előre is köszi a segítséget


2011. júl. 15. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak az első részében tudok segíteni. Ha kiveszed a szabikat akkor megkapod a rendes munkabéred arra az időre amíg szabin vagy hisz ez rendes fizetett szabadság. tehát ilyen értelemben szerintem nem pazarlás. Én kivettem épp hétfőtől kezdtem és utána megyek táppénzre. Nekem most jól fog jönni az a pénz amit szabira kapok ezért nem gondoltam egy percig sem.
2011. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként nekem is 2 év és 11 hónap lesz a gyerekek között. Az első 2009 februári a második 2012 januárban érkezik. :)
2011. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igaza van, felesleges elpazarolni a szabikat, bár tény, hogy valamivel több lenne a bevételed szabi alatt, mint táppénz alatt.

Igaza volt, hiszen valóban nem lesz meg a 180 bérezett napod, így más elv alapján számolják a második babára az ellátásokat.


Ha idén végig gyesen leszel, akkor biztosan a minimálbér lesz az ellátások alapja, hiszen 2011 az irányadó időszak, és áprilistól decemberig az igencsak meghaladja a 6 hónapot (8hónap).


Ha viszont táppénzre mégy, akkor a következő ellátás alapja ugyanaz lesz, mint az előző ellátásé, azzal a különbséggel, hogy a tgyásnak is lesz maximuma, annyi, mint a gyednek.

2011. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szabikat azért érdemes esetleg tartalékolni, mert ha majd a második gyerek után visszamész dolgozni, az óvoda és a bölcsőde miatt jól jöhet az az első időszak, amikor még tulajdonképpen nem dolgozol. Pl. nehezebb beszoktatás, betegségek stb.
2011. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2011. júl. 15. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!