Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rászólhatok más gyerekére,...

Rászólhatok más gyerekére, vigyem el az enyémet vagy hogy kell viselkedni?

Figyelt kérdés
Most kezdünk közösségbe menni 3 éves fiammal. Azt érzem, nem tudom hogy viselkedjek. Most vagy én óvom túl a fiam vagy sok a nemtörődöm anya. Pl. Játszin, ha lökdösik a fiam a mászókán akkor hagyjam rá,meg tudja oldani, hozzam el vagy szóljak más fiára? Vagy ha elveszik a labdát tőle? Mit csináljak ha már tesóm is majdnem besértődött, mert ötévese lökdöste az enyémet a csúszdán. A fiam kacagta ugyan de mivel veszélyesnek láttam rájuk szóltam, vegül szétszedtem a vizescsúszdát...
2011. júl. 15. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem zavartatom magam, ha látom , hogy a gyerekem nem reagál, vagy nem tűri a zaklatást, szólok én a szülő helyett a gyerekére, persze nem sértően. Az enyém már 4 éves és meg is tanulta azt hiszem megvédeni magát.
2011. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én csak akkor szólok rá más gyerekére, ha már az enyémnek sem tetszik, hogy lökdösi. Mert van olyan is, hogy egymást lökdösik, és jót szórakoznak mindketten. Szóval én csak akkor szólok, ha az már valamelyik gyereknek nem tetszik, vagy nagyon veszélyes.
2011. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez egy érzékeny terület, és talán nincs is recept.


Minden adott helyzetben mérlegelni kell.

Ha veszélybe kerül e gyereked, akkor bárkinek a gyerek csinálja, közbe KELL lépni. Jó esetben a másik gyerek anyja is felfigyel, és rászól a sajátjára (ez az ideális eset). Ha nem szól rá, de többször előfordul, akkor nagyon finoman, de nyomatékosan az anyukának kell szólni. ilyenkor előfordul a sértődés is. Egy picit attól is függ, hogy egy ismeretlen anyuka-gyerek párosról van-e szó, vagy ha rendszeresen találkoztok, akkor az egy kicsit már neccesebb tud lenni, de nem szabad annyiban hagyni, és csak a "jó kapcsolat" kedvéért sunnyogni, mert különben hosszú távon elharapódzik.


Ha veszély nincs, csak összekapnak a gyerekek (akár úgy, hogy az enyém alul marad), én nem szoktam közbe avatkozni azonnal. Elintézik maguk között.

Ha az én gyerekemet bántják, akkor félre szoktam vonni, amikor az eset már lezajlott, és megmondom neki pl., hogy "ne engedd, hogy xy elvegye a kezedből a lapátot, legközelebb mondd meg neki, hogy azzal te játszottál éppen", vagy ilyesmi.


Ha az én gyerekem vesz el valakitől valamit, vagy bánt valakit, akkor mindig rászólok (persze amikor észre veszem, mert én is szoktam beszélgetni másokkal, és nem figyelem mozdulatlanul, már csak azért sem, mert kettő van, van hogy nem egy helyen vannak egyszerre... :o)

2011. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Próbálj először szépe szólni hangosan, hátha a másik anyukának leesik...

Mondjuk ez sajna nem mindig jön be :(

2011. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Alapelv: van-e veszélyhelyzetben egyik gyerek?

A gyerekek összeveszhetnek, de kibékülnek. A szülők ha összevesznek, nem békülnek ki. Veszély esetén be kell avatkozni a szülőnek.

2011. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én rendszeresen kerülök ilyen helyzebe játszótereken.és ha nem szól rá a szülő a gyerekére,akkor én szólok,de nem túl szigorúan.pl azt mondom,hogy:légyszives ne lökdösd amikor mászik fel a csúzdára,mert ő még nem olyan ügyes,mint te és bármikor leeshet.ha ezt meg is hallja a szülője akkor se kerülök kellemetlen helyzetben.
2011. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ok. És ha finoman szóltam, de csak nem hagyná abba? Akkor vigyem el onnan? És ha mondjuk egy játékon vitatkozik egy nála nagyobb gyerekkel, akkor hagyjam hogy alul marad (ami valószínű egy nagyobbal szemben), vagy ne? Vagy ha korabelivel vitázik valamin, játékon pl, akkor sem szabad egyáltalán beleavatkozni, igazságot tenni? Ha sírna pl. akkor sem? Bocs, gáz vagyok, tudom... két fiam van a kicsi még 1 éves lesz.
2011. júl. 15. 15:03
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gáz egyáltalán, hanem törődő anyuka aki szeretne mindent jól csinálni és a legjobban nevelni a gyerekét. Több ilyen anyuka kellene és akkor nem lenne annyira gáz játszótérre menni...
2011. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Én mindíg a kedvességre és az osztozkodásra tanítom a kislányomat, ha játszótéren vagyunk direkt viszek pl több homokozólapátot hogyha valaki odatelepedik mellénk akkor ne legyen gond. Nam szoktam kiborulni ha véletlenül fellökik egymást vagy ha a gödör ásás közben erőfeszítéstől néha rossz irányba rapül a homok. Viszont én nem viseltem el és nem is fogom más gyerekek agresszióját vagy a szülök nemtörödömségét. Ha egy gyerek odajön és kivesz mindent az enyém kezéből vagy csúnyán beszél stb akkor kedvesen de határozottan rászólok. Játszottunk már olyan gyerekekkel akik szépen viselkedtek és a szülők terelgették megfelelően ha konfliktus alakult ki és nagyon kellemes volt jól érezte mindenki magát. És volt olyanis amikor abszolut negativ légkör és korai hazamenetel volt a vége mert nem lehetett normálisan együtt játszani.
2011. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ha akkor is piszkálja,amikor szóltál neki akkor én fogom a kislányomat és elmegyünk hintázni,homokozmi stb.De előtte jól érthetően mondom a lányomnak ugy hogy a piszkálódó fiú/lány is hallja,hogy: látod kislányom milyen bután viselkedik ez a kisfiú,menjünk inkább mást játszani.Így egy kicsit a kisfiú is elszégyenli magát.
2011. júl. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!