Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kik hogyan védekeznek? Óvszer,...

Kik hogyan védekeznek? Óvszer, fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Kíváncsiság. Megoldható egy házasságban hogy csak óvszer legyen? Persze ha vki nem bírja ok, de ha pl csak azért nem szed vki fogamzásgátlót, mert fél a káros következményektől (hormon, hízás stb.). Mert amúgy én ebbe az utolsó körbe tartozom és ezért is vagyok kíváncsi mások intim titkaira. Valamint ki hányszor csinálja átlag egy héten, hónapban azzal amivel csinálja?
2009. ápr. 4. 16:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak óvszert használunk, mert régebben szedtem már fogamzásgátlót, de rövid idő alatt 10 kilót híztam tőle, pedig egyáltalán nem vagyok hízásra hajlamos.

Az, hogy hányszor csináljuk, az változó. De úgy átlag hetente 1-3 alkalommal.

2009. ápr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Szia

Amíg fogamzásgátlót szedtem illetve terveztük a babát, hetente többször. A vetélésem után nem nem akartam egyből terhes lenni és a férjem nem engedi a gyógyszert így most gumival vagy megszakítással szeretkezünk. Az együttlétünk lecsökkent 2hetente 1re. sokáig nem értettem miért, mire a párom mondta, hogy őt ruhadtul zavarja a gumi, mert nem érezhet engem, illetve az is, hogy arra kell koncentrálni nehogy elmenjen bennem. Ezért most utána olvastam a Pharmatex dolgoknak és lehet kipróbálom a krémet, remélem segít, mert ez így nekem nagyon kevés, természetesen megértem a férjem is, hogy neki így nem igazán jó. Teherbe esni még nem merek, mert még mindig rettegek a vetéléstől, pedig lassan 1éve hogy történt.

2009. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló, nekünk az óvszer megöli az élvezetet.


Érdemes lenne megpróbálnod a Nuvaringet, egy hüvelygyűrű, aminek nagyon nagyon kicsi a hormontartalma, nem megy keresztl az emésztőrendszeren, hanem a nyálkahártyán keresztül közvetlenül a vérbe adagol. Semmivel sem károsabb, mintha tényleg terheshormonok lennének a véredben - ami ugy gy természetes állapot volna. És 10 kilót fogytam amikor tablettáról erre átálltam, most 54 vagyok, és mindegy mennyit eszek, ez így is maradt. A bőröm sem zsírosodik tőle. Szerintem egy próbát megér, mert sokkal jobba a szex gumi nélkül.

2009. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapja szültem.

Megszakítással védekeztünk, ha ezt annak lehet mondani. Nem esnék kétségbe egy újabb terhességtől, DE engem borzasztóan zavar, h ki kell szállni, figyelni kell. Gondolom, a páromnak sem a legjobb.

Most (hó közepétől) fogamzásgátlót szedek majd, bár nagyon félek tőle, mert 9 éve közel 30 kilót híztam 3 hónap alatt (nőgyógyász szerint ez lehetetlen, de nagyon is lehetséges! Szétrepedt a bőr a felkaromon, derekamon, hasamon, lábamon! Nagyon csúnya! 4 évembe telt, mire le tudtam adni a felesleg 100 %-át.)

Mindegy, most bizakodok. A terhesség alatt úgyis feljött néhány kg, ha megint hízok, max több lesz a felesleg. Persze akkor leállok a gyógyszerrel.

Gumit nem hajlandó a párom használni, a spiráltól meg én idegenkedem.

Terhességem végén nem akart szexelni (hiába magyaráztam, h nem lesz baj), szülés után nem lehetett. Aztán a gyerek volt hasfájós.

Az utóbbi pár hétben jövögetünk már helyre ilyen téren. Még nem az igazi, de a pici mellett már ez is nagy siker! :)

Heti 3-6 alkalom. (Néha napi 2, aztán 2 napig semmi. Eléggé változó.)

2009. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is Nuvaring hüvelygyűrűt használok. Nagyon meg vagyok vele elégedve, nem kell minden nap törődnöm vele, csak havi 1x kell feltenni és kivenni. Hízni nem híztam tőle.A párom sem és én sem érzem szex közben.
2009. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A nuvaringesektől kérdezném, hogy nem csúszik ki a 3hét alatt amíg bent van? Illetve nem fordult elő az, hogy szex közben olyan mélyre "felnyomta" a párotok, hogy nem tudtátok kiszedni? Én ezektől tartok csak...
2009. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
mind2(tabi+óvszer) ha én védekezek akor ő is igy bisztosabb is 20L
2009. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
Én foggal-körömmel....
2009. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
Pharmatex+megszakítás!És annyiszor csináljuk,ahányszor kedvünk van!:)
2009. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
óvszer..
2009. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!