Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lassan megőrülök, nem sok a...

Lassan megőrülök, nem sok a segítség mostanában, Ti hogy vészelitek át?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves és egy 10 hónapos kislányom. Férjem éjjel nappal dolgozik, édesanyámék jönnek-.mennek mint a távirat. Dolgoznak, utaznak. Sógornőm épp itthon van a 2 évesével aki egész ember kíván és persze anyósom van vele, ha épp nem dolgozik.

Két gyerek mellett egyszerűen nem bírok a házvezetés szörnyetegével. Ha az egyik épp elfoglalja magát akkor a másik üvölt valamiért. Estére olyan mintha kést forgatnának a fejemben, a kicsitől ennyit hallok:eeeeöeeeööööeeöööööö...ááááááááááá.... és ezt persze torka szakadtából. Neki most nyílt meg a világ menne menne, dehát felügyelet nélkül nem hagyom még bármennyire is bababarát a környezet. Fáradt vagyok...nagyon fáradt. Ha épp úgy alakul, hogy alszanak én is ágynak esek és olyan mintha nem is aludtam volna, mert a kicsinek extrém kevés alvásigénye van. Éjszaka 2x felkel. Itt áll halomban a vasalni való, a játékokkal sehogy se bírok, mert állandóan szanaszét hever minden. Hiába pakolok folyamatosan kb. 5 perc. A nagyobb épp dackorszakban van és mindenre NEM a válasz, ha keményebben fogom, akkor még rosszabb a helyzet....

Ha időnként panaszkodok pl. anyukámnak, ennyi a válasza: Édesem, Te vállaltad a két gy

ereket kis korkülönbséggel. Hjja csak hogy ez nem megoldás. Nekik mindig van elfoglaltságuk, szokott vigyázni rájuk, de látom, hogy eldurran estére a feje neki is.Máshol látom, hogy jön anyuka/anyós pl. vasalni vagy nagytakarítani segíteni, vagy épp bejárónő van. Időnként elmennek szórakozni...eszemet nem tudom mikor voltam egymagam .....kimerültem...nem bírom


2011. júl. 23. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Szegénykém. Segíteni persze nem tudok, de én ezért vártam 8 évet a 2. gyerekkel. :)) Már az is sok volt ahogy anyu mesélte, mit kínlódott velünk (2 év van köztünk az öcsémmel). Próbálj meg este minél korábban lefeküdni és aludj sokat! :)
2011. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Ó...szegénykém. Őszintén sajnálom. Nem tudom mit lehet tenni ilyen esetben.


Szerintem állíts fel bizonyos fontossági sorrendet a teendőid kapcsán. A játékokat ne szedd folyton össze, úgy is előszedik a gyerekek. A vasalni valót meg hagy el. Nem olyan életbevágóan fontos.


Az ellen, hogy a nagyobbik mindenre nemet mond, nem nagyon lehet mit kezdeni...Ilyen korban van. Még egy ideig így fog viselkedni...


Őszintén nem tudom mit mondjak, de meghatottak a soraid. Higgy benne, hogy egyszer fel fognak nőni.


Kitartást kívánok, erőt és fel a fejjel! Bízzál!

Meg fogod tudni csinálni!

2011. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Lesz.aromtabletta.

Kupi van. ... ÉÉÉÉS?

Majd összepakolsz, ha lediplomáztak.


Neked is csak 24 órából áll egy nap, aludni KELL, különben fáradt leszel, ingerült, és EZT kétgyerekes anyaként nem engedheted meg magadnak.

Legyen tisztaság, elmosogatva legalább egyszer, gyerekeken tiszta ruha, kapjanak enni rendesen, és időnként menjetek le a játszótérre. Ők kitombolják magukat, te meg ücsörögsz picit a homokban, meg építesz.


Akinek nem tetszik, az figyelhet a kicsikre egy-egy órát, és majd rend lesz, mire hazaérnek.


Nekem se segít a kutya se, két gyerek, kertesház, dolgozom is, és a nagyobb még ADHD-s is. A legkisebb gondom, hogy élére van-e hajtogatva a ruha a szekrényben.

A héten berágtam, kipakoltam, újrahajtogattam, most rend van a ruhák közt. Mire végeztem, úgy nézett ki az előszoba, mint ahol bomba robbant.

Majd nyerek a lottón, és a bejárónő összepakol, amíg a babysitter hintáztatja a gyerekeket. XD

2011. júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem ismerem az anyagi helyzeteteket, de egy néhány órás munkaidőben esetleg egy diáklányt nem tudsz felvenni? Takarítani, vasalni stb...rokonok vagy ismerősök között?
2011. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, nekem 20 hónap van a két gyerek között. A nappaliban nem rakodok össze. Van egy sátor, abba esténként bedobálom a játékokat, ennyi. Nincs vasalás, de van vállfán szárítás.

Ami van: sokszor főzés, felmosás, söprés, mosogatás és mosás.

Nem foglalkozom egyfolytában a gyerekekkel, de rájöttem, hogy kinn egyszerűbb, bár ott is van hiszti. Sok séta és játszótér van. A kicsit cipelem a nagy után, ált. elül a homokban. Egyelőre a nagyra jobban koncentrálok, mert őt most kell "megfogni", hogy később könnyebb legyen.

2011. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Biztos nem vigasztal, de nem vagy egyedül. Nekem a két nagy között két év van. Mos tmár nagyok, de négyen vannak. 11, 9, 5 évesek és most van egy majdnem négy hónaposom. Imádom őket, de néha a falnak megyek tőlük. Én senkire nem számíthatok , csak a férjemre. Ha nem dolgozik, ő veszi át a cseppet, hogy kicsit szusszanjak. Élek halok a felnőtt társaságért, viszont a napi vásárlás főzés stb. mellett nehéz úgy menni sétálni, hogy legyenek hasonszőrű anyukák kint. Pedig annyira hiányzik, hogy ne csak azt halljam, hogy - Anyuuuuu!-meg, hogy- OÁÁÁÁÁOOÁÁÁÁBGYRRR

Ha annyi pénzem lenne amennyi nincs, bizony fölvennék egy (vagy kettő) idős nagyiszerű bébiszittert, aki néhanapján besegítene a csemeték körül. Elvinné játszira őket, leülne legózni helyettem. Én meg addig aludnék egy kicsit, átszaladnék valamelyik barátnőmhöz, vagy elbújnék valahova hallgatni a csöndet.

2011. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Sajnállak, tudom mit érezhetsz, vagyis sejtem. Nekem egy 5 hós kislányom van, de azt már tudom mik a képességeim, mik a határaim és pont emiatt a második babát 5-6 é múlva vállalom be. Most 29 vok. De tudom hogy megbolondulnék egyszerre 2 kis csöppel. Nekem van igényem arra hogy magamra is jusson idő, hogy el tudjak menni a férjemmel egy hosszú hétvégére, hogy tudjak venni magamnak egy parfümöt, hogy ne csak a pelenkákra kelljen költeni stb.


Tudom ezzel nem segítettem, itt inkább csak Én kaptam megerősítést hogy amit elgondoltam az úgy lesz jó.


Kitartást. Sok erőt kívánok.

2011. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kicsim 10 hós a nagy nov-ben lesz 3.

reggel kb 7-kor kelnek, kicsi szopizik nagy kakaózik és mesét néz. szopi után leteszem a földre hagy mászkáljon. gyors öltözés, mosás indítás ágyazás öltöztetés.

kb 8 körül elkezdem az ebédet a kicsi a lábam alatt botorkál a nagy szétpakol. reggeli fél 9- kor utána a főzés befejezése teregetés. mosogatógépet elindít 10 után játszótér. fél 12 ebéd utána alszanak kb 2-2,,5 órát. addig pihi plusz minden nap egy tennivaló max. félóra. pl egyik nap vasalás másnap kád, wc utána portörlés, 3-4 hetente gyantázás, hajfestés.

fél 3 körül ébrednek kicsi szopizik majd fél 4- kor gyümi. 4- ig itthon vagyunk addig játszunk ill. kb 3 naponta porszívózás felmosás. max fél óra. 4-f7 játszótér, bolt. 7 vacsi f8-8 fürdetés. kicsi 8 szopi alvás. nagy 9- kor alszik.

kicsi éjjel 1-2* kel. erre a nagy is felébred, onnantól köztünk alszik én mmeg alig férek el.

a játékok 4-5 dobozban vannak. alvás előtt meg ha megyünk el vhova akkor pakoljuk össze.

anyám dolgozik, anyós 60 km, férjem vidéken dolgozik 2-3 napig oda van és szombaton néha vasárnap is dolgozik. ha helyben dolgozik 6 körül ér haza. a fürdetésben altatásban segít. éjjel nem.

2011. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne is foglalkozz a hülye megjegyzésekkel. Miközben az anyukád sem bírja igazán a kiképzést. Ne is figyelj oda rá.

Szerintem igazából a férjedtől kellene segítséget kapnod, vagy megoldást. Persze nehéz ha nincs ismerőse, és mindig dolgozik.

Szerintem is keress egy diáklányt, vagy egy bébiszittert, ha megteheted anyagilag. Legalább heti két alkalomra pár órára, az is nagyon sokat jelent. Vagy nincs egy kedves néni, vagy egy fiatal barátnő, aki legalább az egyik kicsire tudna pár órára figyelni?

Ha nincs próbálj szerezni, kialakítani valakivel egy ilyen kapcsolatot, és kölcsönösen vigyáztok egymás gyerekeire néha néha.

Az is igaz, hogy adj lejjebb a dolgokból. Legyen ebéd, néha az egyszerűbb is több. legyen tiszta ruha, aránylag tiszta lakás és slusz. A játékokat elég este elpakolni egy nagy hatalmas ládába ami mindent elnyel, mégis nagyon rendezett lesz a lakás ha belehajigáltál mindent. A vasalás csak akkor ha nagyon muszáj. és csak aminek nagyon muszáj. De ha azt is szépen hajtod be a mosógépbe és vállfára teszed száradni, lehet sok db megússza a vasalást. Én itthon csak olyat vasalaok amit feltétlenül muszáj. Ha valahova készülünk, akkor bele van kalkulálva az időbe, hogy a felvenni kívánt ruhát kivasaljuk, de csak azt. Vagy ha másnap akarjuk felvenni, akkor előző este csak azt kivasaljuk és szépen a fotel támlájára terítjük. Nekem ez így nagyon bevált. Sokszor mikor kivasalva is tettem el, vagy akár kivasalás után vállfára, akkor is mikor elővettem újra kellett vasalni. Akkor meg minek dolgozzak kétszer. Pláne te két gyerekkel. Majd ráérsz 4-5 év múlva ezzel bajlódni, ha még lesz rá kedved. Ne vedd a szívedre és ne is foglalkozz azzal, hogy nincs kivasalva minden.

A lakás is megvár, a játék is megvár. Ha épp a játékoknak is van egy sarkuk ahol nem zavarják a járást és nem okozhatnak elesést, akkor akár a sarokba összetolva is maradhatnak néha néha. Kit zavar? A gyerekeket biztos nem. A férjed meg foglalkozzon a munkájával ha ennyi ideje sincs.

Próbálj lefeküdni ha alszanak napközben. A házimunka megvár. Nem fogja megcsinálni senki helyetted ne félj. De ha nem pihensz ki fogsz bukni és a gyerekek fogják megjárni.

Adj lejjebb mindenből és törődj többet a pihenéssel a gyerekediddel. Utána már ezt soha nem tudod bepótolni. Csak arra fogsz emlékezni, hogy te mindig mindent flottul csináltál, de a gyereiddel nem foglalkoztál eleget és felnőttek.

Ne idegesítsd magad egyes dolgokon, nem érdemes. Persze nehéz megszokni a kisebb "igénytelenséget", ami persze nem az, de hosszú távon nagyon jót fog tenni.

Úgyhogy add lejjebb a házi munkát, pihenj amikor csak tudsz és foglalkozz a gyerekeiddel sokkal többet. Meglátod ők is türelmesebbek lesznek, te is és sokkal közelebb lesztek egymáshoz. A házimunka meg megvár. :)

Kitartás!!!!!!!!

2011. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!