Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyást ha szülés előtt egy...

Tgyást ha szülés előtt egy hónappal már igényelem, ez javítana a helyzetemen?

Figyelt kérdés

Első babám június 3-án töltötte a 2. évét, innentől gyest kapok. Második baba január 9-ére van kiírva. Ha jól tudom a szülést megelőző év számít az új babára tekintettel járó ellátásoknál is, ami 2011. Ebben az évben gyedet csak június 3-ig kaptam, tehát nincs fél év. A könyvelő akit megkérdeztem azt mondta, ne menjek vissza dolgozni, mert ugyanazt fogom kapni mint előzőleg. Viszont akárhányszor utánanézek, szerintem nem így van, mert nincs meg a 6 hónapot meghaladó gyed.

A tgyást egy hónappal korábban ki lehet venni, azt kiveszem már decemberre, és nem várom meg a baba születését, akkor nem lehet, hogy tényleg maradna az ellátás összege olyan magas, mint a kisfiamnál? Előre is köszönöm a válaszokat


2011. júl. 25. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagyok teljesen jártas ez ügyben, de hiába igényled hamarabb, pénzt csak utólag fognak utalni, ha megszületett a második, és bemutattátok a papírjait.
2011. júl. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!