Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is került már ilyen...

Más is került már ilyen helyzetbe? Elszomorít ez az egész.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, első babámat várom. Barátnőim velem egykorúak vagy 1-2 évvel idősebbek. Mióta megtudták, hogy gyermeket várok, teljesen elhidegültek tőlem. Nem hajlandóak velem közös programot szervezni, mondván, hogy én már nem bírom a cigifüstöt (én is cigiztem a terhesség előtt, de ettől még most rosszul vagyok tőle), meg hogy sokat járok pisilni, és ez zavarja őket stb.

Tegnap szerettem volna kettejükkel elmenni moziba (le is volt beszélve), de felhívott az egyik, hogy mégsem mennek, mert nem érnek rá. Erre a férjem közölte, hogy akkor menjük mi ketten. Odaértünk a mozi elé, és ott volt a két barátnőm. Hát pirultak rendesen, csak egy "Sziasztok" volt mindkét fél részéről.

Rosszul esik, hogy leprásként kezelnek. Nem vagyok "nyavajgós" kismama, szóval még kellemetlenséget sem okoznék nekik. Sőt, nem is beszélek előttük a babáról meg a terhességről, mert nem akarom untatni őket.

Van még, aki ilyen helyzetbe került? Ezzel most nem tudok mit kezdeni.


2011. júl. 26. 14:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a barátok ilyenek.

Én egyszer -lassan 20 éve- nagyot csalódtam a legjobb barátnőmben ,a zóta sem engedek senkit igazán közel magamhoz és nincs is szükségem igazán barátnőre.



Ne foglalkozz velük és kész.

2011. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok másra gondolni, csak masszív irigységre. Nem barátkoznék ilyenekkel.
2011. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Sajnálom, hogy anno csalódnod kellett :( Én sem vagyok az a típus, aki rögtön közel enged magához valakit, nekem ezek a csajok már középsuli óta nagyon jó barátnőim voltak, ettől függetlenül nem ültünk minden nap egymás nyakán, de hetente egyszer azért összefutottunk. Most sem várnék amúgy mást :(

2011. júl. 26. 14:56
 4/20 A kérdező kommentje:
14:54 erre már én is gondoltam, de... ennyire???
2011. júl. 26. 14:57
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez gáz!!!!!! Én is fiatal anyuka és megint kismama vagyok, és barátnőim imádják a dolgot. Most volt egy aranyos esetünk: arra gondoltak, elmennek Balatonra 1 hétvégére és egy csajos, bulizós két napot tartanak. Amire én ugye már nem tudok elmenni. Hát nagyon pironkodva, szinte szégyenlősen megkérdezték, rosszul esne - e nekem, haragudnék - e, ha elmennének. Kitört belőlem a nevetés, mondom menjetek, ezen ennyit aggódni :D Engem sehogy sem hoz lázba már az ilyen program.

De ha mozizásból, sétából, kávézásból hagynának ki, bizony sértődés lenne!

Beszéld meg velük, mi a problémájuk? Lehet, hogy csak nem tudják, hogy is álljanak a dologhoz, hogy Te anyuka leszel? Beszéljétek meg, ne hagyjátok annyiban, szerintem!

2011. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltak igazi barátok, ennyi. Nem kár értük, nem is éri meg keseregni miattuk.

Biztos, hogy irigyek, hiszen neked már családod van.


A barát nem ilyen.

Ismerős meg van elég, nem? Inkább a kicsire koncentrálj, meg a férjedre:)

2011. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen barát nem barát...csak haver, ezt tanuld meg már most! Nem anyaként mondom, hanem nőként és egykori kamaszként.Nemtudom mióta vagytok a lányokkal barátok, de ez kapcsolat fuccs az biztos.

Annak idején úgy tanultam -addig én sem tudtam-, hogy van az igaz barát, ez oké, ő ugye jóban-rosszban, van a haver, aki buli,vásárlás,csevegés és van az érdekbarát akit kihasználsz...ez utóbbi kettő semmit sem ér komoly szinten.


Mint barátnő írom most le neked ezt: az én legjobb barátnőm, 18 évesen szült, iskola utolsó évében. Ez a legrizikósabb kor, felnőtt is vagy meg nem is, inkább gyerek még. Ő az egész terhessége alatt hiperérzékeny volt, nem mondhattál semmit mert megsértődött, én mégsem hátráltam meg. Mások fikázták őt, én megvédtem és segítettem hol itt, hol ott.Mentem vele uh-ra, segítettem neki a babaszobában, ugyanúgy eljártunk együtt csak már nem lányos, hanem babás dolgokat csinálni (mert ugye koncertre értelemszerűen már nem vihettem), de az elején, együtt mentünk bulizni is pl. Nem távolodtunk el, nem csak babás témáink vannak ma sem.


Anyaként: 21 voltam mikor született a lányom. Ő volt az egyetlen anya barátnőm, vele ok volt, a többi barátom szintén...sokat jöttek, nem kerültek, mert igaziak.


A tieidet hanyagold...és kerüld el jó messzire..persze meg lehet beszélni, de felesleges mert jön a bánás aztán ismét lekopnak majd.

2011. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

14:58 ez tényleg aranyos volt!!!


Próbáltam már megbeszélni velük a dolgot, erre jött az a válasz, hogy zavarja őket, hogy én nem bírom a cigifüstöt, meg hogy sokat járok pisilni, és ez olyan "ciki".

2011. júl. 26. 15:01
 9/20 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy! Előbb-utóbb hozzászoknak a terhességedhez. Bár elég önzőek, adj időt nekik. A barátok igenis fontosak! Kellenek! Főleg neked! Szóval szerintem, hívd át őket magatokhoz, akkor nem menekülhetnek! Üljetek le, és beszéljétek meg egy-két dolgot. Meg fog változni az életed, és nem fog visszaváltozni. A gyerek születésével nem mehetsz velük ugyanugy, mint régen. Ezt ők is érzik, és talán ezért ilyenek! Sok sikert a továbbiakhoz! És csak őszintén, ha igazi barátnők, akkor nyugodt környezetben, férjmentesen, el fogják mondani, mi bajuk.
2011. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
ezek nem barátnők:S nemértem hogy állhatnak ilyen gyerekesen a dologhoz :(
2011. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!