Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol két gyerek van kis...

Ahol két gyerek van kis korkülönbséggel, hogy megy az esti mesézés, hogy mindkettőnek jó legyen?

Figyelt kérdés
Nálunk 2 év 8 hónap lesz. Gondolom az elején még mindegy, mert nem érdekli még a babát, de majd ha kicsit nagyobb lesz, hogy meséljek nekik, hogy mindekttőnek érdekes legyen?
2011. máj. 2. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim közt pont 3 év van! A lányom a kisebb,Ő 6 éves!

Bármilyen mesét mondhatok nekik, a nagyobbat éppúgy leköti, mint a lányomat! Főleg az állatkásakat és a humoros meséket szeretik!

Habár a Mátyás királyos történetek is ,szóval szerintem ami mese, az mind jöhet!

2011. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hónap van. Először a kicsi néz mesét, kisvakondot vagy varázs ceruzát, utána megy aludni velem, majd a nagy is megnéz még egy másikat amit szeret (most épp a T-rex expressz a kedvence)majd megy aludni az apjával.
2011. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt hittem mese olvasásról szólt a kérdés?!

Szerintem sokkal jobb, mikor a szülő leül és mesél, mint, amikor TV -t kapcsol! Hiszen olyankor érzi a gyerek is, hogy van olyan fontos a szülei számára,hogy leüljenek mellé arra a pár percre!

Tv előtt nincs meg az a kellemes hangulat!

2011. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, kifejezetten olvasásról szól a kérdés. csak azért kérdem, mert mondjuk most érdekli a kislányomat (aki júnisuban lesz 2,5 éves), mondjuk x könyv, amit gyakran olvasunk, nem hiszem, hogy 5 évesen uez a könyv leköti majd, hiszen ez az ő korosztályának szól, nem az 5 évesnek.
2011. máj. 2. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hónap van a gyerekeim között. Most a nagyobbik 33 hónapos. Épp Anna, Peti lázban ég. Egy este 3 mesét választ a könyvből, ezt meséljük el neki. Emeletes ágyuk van, a nagy felül, a kicsi alul alszik. Míg Apa fent mesél a nagynak, addig a kicsi lent issza a tápszerét, és (jó esetben) elalszik rajta. Még nem érdekli a mese annyira, hogy ő is fel akarjon azért menni. Amúgy én azt vettem észre, hogy egy második gyerek mindig sokkal hamarabb érik meg egy szintre, mint a nagyobb testvér. Biztos, hogy meg fog felelni a kicsinek is az a mese, ami a nagynak. Persze kell időt szánni mind a két gyerekre, kell, hogy a neki való játékokkal és történetekkel is megismertessük őket. De meg kell tanulniuk azt is, hogy együtt, hogyan játszanak, hogyan osztozkodjanak meg rajtunk.
2011. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!