Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 hós a kislányom. Jövőre...

6 hós a kislányom. Jövőre szeretnénk még egy babát. Lelkiismeret furdalásom van, mert most itt ez a pici és imádom, de már a "másikkal" is foglalkozunk, pl. most úgy vásárolunk, hogy mindkettőnek jó legyen, na és persze beszélünk róla. Normális ez?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy normális, ne legyen lelkiismertfurdalásod. A családodat szereted, meglévő és tervezett tagjaival egyetemben.Ez nem százalékos eloszlás, attól, hogy egy másik gyereket is szeretni fogsz nem csökken a szereteted az első iránt.
2009. ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet nem lesz kevesebb, ha többfelé oszlik, csak megsokszorozódik! Nekem is furcsa volt, amikor a második gyermekemet vártam, szinte úgy éreztem , "megcsalom" az elsőt. De szép lassan helyükre kerültek a dolgok, mindkettőt imádom. Próbálom úgy intézni, hogy mindkettőre egyszerre és külön-külön is jusson időm.A kicsit mindenki imádja, hiszen ő a legkisebb, a nagy pedig ügyesedik, ennek lehet örülni és nem szabad elfelejteni, hogy hiába ő a nagyobb, ugyanúgy gyerek még, ennek megfelelő viselkedéssel. Persze előfordulnak féltékenykedések, de a gyerekek alapvetően érzik az igyekezetünket, hogy nem akarunk kivételezni, ezért nincs állandó probléma ebből (nálunk 4 év van közöttük). Szóval sok sikert és ne aggódj, mindkettőnek Te leszel a legjobb édesanya a világon!
2009. ápr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%
Én is a Te cipődben járok!! :)) De nekem nincs lelkiismeret furdalásom! Szerencsére van egy testvérem, így világ életemben meg "kellett" osztanom mindent, ezért nekem így természetes! Sőt, az zavar, hogy már sokszor többesszámban beszélek, pedig még csak nem is próbálkozunk (várnunk kell császár miatt). Ne aggódj, ez szerintem nagyon klassz dolog! Fontos a ráhangolódás, sőt ezzel kivetíted a következő babát a jövőre! :) Sok sikert! :)
2009. ápr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!