Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 27 napom van még szülésig...

27 napom van még szülésig idáig dolgoztam táppénzre menjek vagy szülési szabira melyikkel járok jobban anyagilag vagy ugyan az az összege mindkettőnek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A kettő összege között nincs lényeges különbség. Ha a kereseted alapján max. gyedre vagy jogosult, akkor célszerű táppénzre menni, és csak a szülés napjától igényelni a tgyást.
2009. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem nagyon értek hozzá de a táppénz az a mostani kereseted 80 majd a 70 %-a lesz.A tgyást pedig a múlt évi kereseted alapján fogják számolni,tehát az mindenképpen több mint a táppénz.én a helyedben szülésire mennék.
2009. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15:47-es vagyok.én most táppénzen vagyok és kiszámolták nekem előre hogy mennyi lesz a tgyásom és lényegesen magasabb lesz a táppénzemnél,ezért irtam amit irtam.
2009. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz, tgyás és gyed alapja mindig a jogosultság évét megelőző év átlagkeresete. Aki az idén szül, annak ugyanabból az átlagkeresetből számolják a táppénzét és tgyását is, ezért nem lehet a kettő között nagyságrendbeli különbség. Aki csak jövőre szül, annak a táppénzét a tavalyi, a tgyását az idei átlagkeresetéből számolják, ez okozhat nagyságrendbeli eltérést. A táppénz, tgyás bármennyi lehet, nincs összegbeni felső korlátja, a gyed nem lehet bruttó 100.100,- Ft-nál több. Ezért akinek magas az átlagbére csak aszülés napjától érdemes tgyásra menni, mert akkor 28 nappal hosszabb ideig lesz magasabb összegű ellátásra jogosult.
2009. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!