Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy párom, egy 15 hónapos...

Van egy párom, egy 15 hónapos imádnivaló kisfiam, és nagyon szeretnénk neki egy kistestvért is. Ez mind szép és jó, ámde "csak" 16 éves vagyok. Gyereket szeretnék, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ésszel tudom, hogy ez így nem éppen normális, de ha boldog vagyok, és tényleg mindenki szerint jól neveljük a fiunk is, pedig senki nem segít. Ez lehet normális, vagy megzakkantam? :S
2008. márc. 2. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát?Én még várnék egy pár évet.Már bocs,de én sose értettem meg aki ilyen korán szül.Gyereknek gyereke?????????
2008. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

lehet h 16 évesen még gyerek az ember,de mint látható ő már felnőtt lett, és jó anya...

ha akarsz miért ne??? anyagilag feltudjátok vállalni,akkor hajrá!

szoritok neked!

2008. márc. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,sulival hogy állsz,vannak-e függőben lévő dolgaid,mert bizony 2 gyerkőccel sokkal nehezebben lehet pl. munkát találni a mai világban.Ha sulid van,azt érdemesebb lenne előbb befejezni,m,ert annyira fiatal vagy,hogy a kistestvér jöhet 1-2 év múlva is.Ha viszont nincs semmi akadálya a dolognak és a körülmények is adottak,akkor vállalj nyugodtan még egyet.
2008. márc. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben a másodikkal még várnék, legalább addig, amíg a sulit el nem végzed. Szerezz érettségit vagy szakmát, aztán szerintem már belevághattok a következő gyerekbe. De tényleg nagyon korai volt még ez a baba. Nem tudom miből éltek így (párod dolgozik?),de azért később hiányozni fog mindaz, ami emiatt ki kellett hogy maradjon az életedből. Mindegy, volt egy osztálytársam, aki 16 évesen szült, és 19 évesen szülte a másodikat, csak az ő érveit tudom felhozni, ő is azért várt a másodikkal, mert egy gyerek mellett sem könnyű tanulni, hát még kettő mellett. Hiszen még az első is pici, az újszülöttel járó dolgaid eléggé megsokszorozódnának, hiszen a nagyobb féltékeny lenne, csinálna minden félét, hogy vele mégtöbbet foglalkozz. Szóval jobban teszed, ha vársz, és elvégzel egy sulit. Hidd el, jól fog jönni.
2008. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Nos a sulivan úgy állok, hogy magántanulóként gimibe "járok", de nem megyek be az órákra, csak év végén vizsgázom. Páromnak ez a féléve+1 félév van az egyetemből, aztán erőteljesen külföld a cél, így amúgy sem tudom, mi lesz a tanulással. Mindenképp szeretnék LEGALÁBB érettségit, sőt, ha lehet, még többet is:)

Most 7-én kéne megjönnie, teszt negatív (mondjuk korai is), de nagyon reménykedem.

Anyagiakról annyit, hogy első baba miatt szinte minden megvan, meg véleményem szerint az annyira nem fontos, ahol 1 elfér, ott 2 is:)

2008. márc. 3. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

De tudod ahol 2 ott 3 is, és így tovább lehetne menni.Hidd el ezek a picurok mennek majd iskolábs is, stb.Nézd ez a Ti életetek, és Te már úgyis sztem eldöntötted mit csinálsz.

De gondolj arra, hogy mi lesz a fiatalságoddal?Lehet nem vágysz nagy dolgokra,és lehet nem vágysz szórakozni ,de most már mindig nekik kell lenni az elsőnek.Előtted az egész élet, én a helyedben várnék,mentek majd külföldre,tanulhatsz nyelveket,élvezzétek 3-ban az életet,és később is jöhet az a picur,meg még sokkal több is,ha akartok.De Nem tudom a párod hány éves,de így hogy még van tanulnivalótok sztem várjatok.Aztán majd később....Hidd el magatoknak könnyítitek az életet meg.Most szép és jó minden, de Te is tudod az élet nem ilyen egyszerű.

Na de mint írtam ez a Te életed,ez meg az én véleményem.-mindenesetre sok boldog perceket kívánok nektek, és sok sikert az életben!

első babás kismama

2008. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Sok anyuka csapdába esik, hogy jaaaj de jó lenne egy kistestvér, holott a 2 baba 4 éven belül a másik rovására megy.Mivel a pici még nem igazán tud mással játszani, neked meg kifejezetten hátrány lenne egy még egy baba.

Fiatal vagy, nem tudom, hogy a külföldre költözést, hogyan gondoltátok, de 2 gyerekkel nem olyan rózsaszín a világ, bár úgy hallatszik.

Dolgozni nem fogsz tudni, mert valamelyik mindig megbetegszik.Féltékenyek lesznek egymásra, nem lesz időd magad kipihenni, na és arról nem is beszélve, hogy bár ha tényleg ennyi mindenen túl vagy és már "felnőttél" akkor picit gondolkozz felnőttesen...

Én 16 évesen már 2 éve melóztam/ suli melett/ szinte a páromnál laktam és tervezgettem a jövőmet vele 4,5 évig eggyütt voltunk, és most mosolygok rajta, mert az ember másra vagyik igazán felnőtt fejjel mint gyerek fejjel.

Más párom van állapotos vagyok mi is már 5 éve eggyütt, és sajnálnám ha meggondolatlanul cselekedtem volna anno.

Szóval azért gondolkozz el azon, hogy milyen lehetőségeid lesznek ha nem úgy jön össze a dolog ahogy most elgondoltátok.

Egy babával még minden egyszerű, de kettőt húzni vonni magad után lehetetlen. Remélem nem bántóra sikeredett, de az életetek múlik rajta.

Üdv

17 hetes kismami

2008. márc. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!