Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet úgy valaki keresztanya,...

Lehet úgy valaki keresztanya, hogy csak első áldozó volt, de bérmálkozni nem bérmálkozott?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én még első áldozó sem voltam és mégis keresztanya vagyok
2011. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy vagyok keresztanya, hogy csak meg vagyok keresztelve, azon kívül sosem gyakoroltam a vallásomat semmiféle módon. Szóval ez nem hiszem, hogy kizáró ok lenne :D
2011. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

természetesen lehetsz :) én is az vagyok, meg vagyok keresztelve, elsőáldozó is voltam.. de ennyiben ki is merült a vallásom

még annyi, h néhány "kérünk téged hallgass meg minket " választ kérdezz meg ismerősöktől, mert a "szertartáson" majdnem beégtem én is, annyira elfelejtettem már a pap imáira adott válaszokat a keresztelésen :D :D

2011. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Keresztszülő lehet az a tizenhatodik életévét betöltött személy, aki alkalmas, és szándékozik is ezt a tisztséget viselni; aki katolikus, megbérmált és az oltáriszentséget már magához vette, a hithez és a vállalandó tisztséghez méltó életet él; nem köti semmilyen törvényesen kinyilvánított kánoni büntetés (pl. Ha házas, egyházilag rendezett házasságban él.); nem apja vagy anyja a keresztelendőnek. Ha a keresztelést végző pap nem tud meggyőződni a keresztszülők alkalmasságáról, saját plébánosuktól kér keresztszülői igazolást.


Aki a keresztszülőség feltételeinek nem felel meg, azt tanúként lehet bejegyezni az anyakönyvbe, ha nincs keresztszülő, akkor a tanú jelenléte is elegendő a keresztség kiszolgáltatásához."


Tehát hivatalosan akkor csak,mint tanú leszel bejegyezve, de ettől még keresztszülőnek fognak tartani :)

2011. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

szia!


A húgom kisbabát vár, én leszek a keresztanyja. Nem is vagyunk megkeresztelve, sőt, nem is leszünk. Azt hiszem, ez független a vallástól a mai világban.

2011. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
azért nem úgy van az, ahogy a "nagykönyvben" meg van írva.. 20 éves vagyok, keresztanya, és nem férjezett.. a picinek így nem is lett keresztapja és nem vagyok tanúként regisztrálva, hanem hivatalosan keresztanya lettem.. és meg se bérmáltak
2011. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha úgy lenne, ahogy az idézetben van, nem lenne gyereke a fél országnak.. mert ha a keresztszülőknek ennyire pedánsnak kell lenniük, akkor a szülővel szemben - aki feltehetőleg több időt tölt a gyermekkel - milyen elvárások vannak???
2011. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 évesen lettem keresztanya (róm. kat. templomban), és ugye se férjezett nem voltam, sem elsőáldozó, sem bérmálkozó. Csak meg vagyok keresztelve.
2011. aug. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Félreértitek, házasnak nem kell lennie - ott áll, hogy HA házas, akkor egyház által elismert házasság...

Az meg amúgy elég baj, ha nem úgy megy a gyakorlatban, ahogy az a nagykönyvben meg van írva - nálunk még szerencsére úgy megy.

Mert azt azért nem értem, hogy akkor mi értelme van megkeresztelni a picit, ha senki sem tudja a környezetéből (sem szülő, sem keresztszülő), hogy mi is valójában az a vallás, az a közösség, aminek tagja lett a keresztség által.

Ezt nevezik felénk képmutatásnak.

És senkit sem akarok ezzel megbántani, akinek nem inge...

2011. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem baj hogy nem vagyok megbérmálkozva? :)
2011. aug. 1. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!