Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egységes a bababútorotok vagy...

Egységes a bababútorotok vagy nem?

Figyelt kérdés
Tehát egy bútorcsaládból való a kiságy, pelenkázó, szekrény stb. vagy nem?
2011. aug. 2. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem így csináltuk :) Őszintén szólva - lehet, hogy csúnya dolog -, de néznünk kellett az anyagiakat is, tehát a kiságyból és pelenkázóból közepes árkategóriásat vettünk, a szekrényre költöttünk többet, mert nem egy mintás kis vicik-vacak, hanem olyan, amit nyugodtan használhat még tizenegy-tizenkét éves korában is.
2011. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egységes. Úgy csináltattuk, felnőtt koráig használhatja. Nem a bútorok a "babásak" a szobájában, hanem a falat díszítettük inkább.
2011. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: ebből kifolyólag a szekrényt nem is a baba-osztályról vettük, hanem a gyermek-tini osztályról.
2011. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban, hogy natúr fenyő, de nem bútarocsalád

A kiságy Intersparbaól származik, a pelenkázó a férjem keze aló, szekrény szintén.

Az egyik falon lévő hatalmas gardrób, ami a kicsi szobájában van, azt is a párom csinálta

Amúgy nem asztalos:-)))


A nagy szobájában szintén fenyő bútorok vannak.

Garériaágyat, szekrényt a párom csinálta, polcokat vettük.


Neki, amikor kicsi volt kombi kiságy+palankázója volt, bútorlapbó, öegy nagy rakás ...., örültem, amikor eladtuk.

2011. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem.

Először volt meg a pelenkázó (IKEA), még akkor vette a párom mikor nem is ismertük egymást,ugyanis ez egy komód,és abból lehet pelenkázóvá alakítani.

Így ha már ilyenünk volt, ehez való kisszekrényt és komódot vettünk (a szekrényt 2 éves szülinapján kapta),plusz beraktuk az egyik könyves polcunkat ami szintén ilyen bútorcsaládból való.


A kiságy viszont teljesen más, mert az IKEA-s nem teszett, és vettünk máshol más színűt töredékéért,az ilyen fenyő színű.


Sosem akartunk külön gyermekes bútorokat venni,mert így bármelyik darab használható a ház bármely pontján.



Szerintem az nagyon csúnya, amikor az egyik darab barna, a másik fehér a harmadik meg rózsaszín, mert akkor már ettől is kupleráj kinézete van a szobának akár milyen rendet tartasz.

2011. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az jó ötlet,hogy gyerekosztályról vásárolni, hiszen később is jó lehet!

Bár őszintén a vaterán is és bútorboltokban is láttam szettek és nagyon elcsábultam, mert nekem tetszenek!:)) Hú, de nehéz ez!

Az biztos,hogy színben egyezőt szeretnénk.

Még annyit,hogy aki üzletben vásárolt az hol vette? Illetve kb. milyen áron?

2011. aug. 2. 11:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Amikor a fiunk született neki faktum viktor holmikat vettünk, kombi kiságy, sarok szekrény, fiókos polcos kis szekrény. Aztán jött a húgi így a fiunk nem egy új viktor ágyat kapott hanem egy kárpitos leesésgátlós gyerekheverőt az rsből.

Passzolnak egymáshoz, nem üt el, hiába más.

Ha egyszer eljutunk oda, hogy két szobára szedjük a szobájukat, akkor:

[link]

[link]

2011. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Abszolut nem egyseges.

Sot, szinte nincs is.

Tudom, hogy "kulonc" vagyok, de teljesen feleslegesnek tartom a bababutorokat.

Kisagyat, matracot vettunk jo minosegut,2 gyermeket kiszolgalt.

Pelenkazo es furdetoallvany egyben volt, ebol is strapabirot vettem, de az elso gyerek utan feleslegesnek talaltam, eladtam. Mivel kb egesz nap a nappaliban voltunk, igy en ott pelenkaztam, alatetet dobtam gyorsan a szonyegre/agyra es kesz. Muanyag kiskad a furdeteshez tokeletes volt.

Mivel a mi ruhaink befertek a gardrobba, igy volt egy normal ruhasszekrenyunk teljesen uresen, ezt hasznalom a gyermekruhanak. Egy heverot raktunk meg a szobajukba, mert volt, hogy ott aludtam. Ennyi.

A nagyobbik ket es fel eves, a kicsi masfel eves.

Kb 3 eves korukban alakitjuk ki a tenyleges gyerekszobat, hasonlot kepzelek el:

[link]

[link]


Hozzateszem, hogy nalunk az anyagiak nem szoltak kozbe, azt vehettem volna, amit akarok, de en teljesen logikatlannak tartok komplett bababutorcsaladot vasarolni. Az en ujszulotteim sohasem reklamaltak, hogy felnott ruhasszekrenyben tarolom a dolgaikat.

De ugy gondolom, hogy 3-4 evesen mar valoban tudni fognak ertekelni egy olyan szobat, amin mar az o izlesuk is tukrozodik.

2011. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egységes, mert úgy csináltattuk a bútorokat. A fogantyúkat később le lehet majd valami komolyabbra cserélni, a díszítés meg ragasztva van, azt simán csak le kell húzni. A pelenkázóról a lap leszerelhető, akkor csak egy sima komód.

A kiságyat az Ikeában vettük, hogy színben passzoljon. Egyedül egy fotel van, amit örököltem anyukámtól, így az annyira nem illik oda.

Bár ezek még akkor készültek, amikor befejeztük a szobát, de így néz ki a kislányom szobája:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi is ifjúsági szekrénysort vettünk kisfiam szobájába a Retzben. Rögtön olyat, amihez íróasztal is tartozik, és így iskolás korában is fogja tudni használni. Hozzá vettünk a Bippa Kft-nél egy színben passzoló átalakítható rácsos ágyat (140x70-es, kisheverő lesz majd belőle). A falra polcokat pedig már a párom csinálta, olyan színben, mint a szekrénysor, hogy passzoljon. Megszerkesztette, és a kiméretezett bútorlapot megrendelte, majd itthon összerakta. Így néz ki a szoba:

Szekrénysor:

[link]

[link]

Ágy és fölötte a polc:

[link]

2011. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!