Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg masszírozni kell a...

Tényleg masszírozni kell a mellett és a bimbót terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Ma beszéltem unokatesómmal, ő csecsemő ápolónak tanult és szóba került a szoptatás. Mondta, hogy azoknak az anyukáknak nagyon fáj az elején a szoptatás akik nem masszírozzák terhesség alatt a mellett és a mellbimbót. Ez igaz? Ha igen akkor miért nem mondta a doki és a védőnő? Ezt igazán meg említhették volna.
2011. aug. 3. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom az elindíthatja a méhtevékenységet, az az a szülést...

bocsi ha nem jól írta,m, de én íg tudom

2011. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy méhösszehúzódást idézhet elő.
2011. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a mellmasszírozás akkor méhösszehúzódást idéz elő?
2011. aug. 3. 19:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad intenzíven és sokat masszírozni, mert mint írták, oxitocint termel a szervezet ami méhösszehúzásokat eredményez. (pl szülés után egy jó ideig a szoptatás alatt fáj(hat) a has ahogy húzódik össze). Így nem szabad masszírozni.
2011. aug. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, akkor inkább nem masszírozom, úgy is a 36. hétben járok és ha eddig nem csináltam akkor ez után már fölösleges is.
2011. aug. 3. 20:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kimondottan tilos, de mindegy!

Pontosabban, szülésbeindító praktikák közt tartják számon a mellbimbó masszírozását, ingerlését, mert oxitocint vált ki a szervezetben, ami ugye méhösszehúzódást idéz elő, aza a szülés beindulását.


Én, amikor már 3 napja túlhordtam, akkor egyik este nagyon kikészültem, mert annyira szültem volna már, akkor csináltam ilyesmit. Hogy attól-e, de másnap megindult a szülés.

2011. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

NEM SZABAD!!! Így a terhesség vége felé nagyon nem szabad, mert beindíthatja a szülést.

3 gyerekes anyuka

2011. aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól mondták az anyukák, nem szabad!

Egyes nst vizsgálatoknál kell, amikor pl a bab lusta, hogy "megmozgassa", de akkor is finoman, mert valóban méhösszehúzódást okozhat.

Általában azoknak ajánlják már, akik a 3.trimeszter végén vannak, és esetleg túlhordták már a babát vagy szeretnék, ha hamarosan megindulna a szülés, de azt sem otthon, hanem már benn a kórházban javasolt inkább!

Ne haragudj, de ez őrületes csacsiság, nem tudom, ezt tanítják valahol, vagy honnan jött?

-egy szülésznő-

2011. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
legszívesebben felhívnám és mondanám neki, hogy hülyeséget mondott. De tuti hogy még én lennék az aki nem is tud semmit ezekről a dolgokról és minden úgy van ahogy ő mondta.
2011. aug. 4. 11:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A simogatás nem ártalmas egyébként, anyának is jól esik, bár szülés előtt nagyon keveseknek van tejük, de előfordulhat 1-2 csepp, akkor már keletkezhetnek így csomók is a mellben, amit el lehet, és el is kell nyomkodni, hogy ne "durranjon be" a mell, de a mellbimbót kifejezetten nem ajánlott ingerelni. Valóban érdekes ez a tananyag..
2011. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!