Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Postán dolgozók, számlaszámra...

Postán dolgozók, számlaszámra utalásban jártas anyukák, apukák? Lehet ezt máshogy is? A teszveszen sikeresen licitáltam egy babakocsira, megnyertem. E-mailben megkaptam a számlaszámot, amire a kocsit utalhatom. Na de itt kezdődik a gondom.

Figyelt kérdés
Piciny falunkban egyetlen posta van,ott is csak úgy tudok számlaszámra pénzt utalni,hogy kitöltök egy nem is tudom milyen színű csekket,amivel 2-5 nap múlva a számlaszámon van a pénz.Ennek a díja 730Ft.Most akkor ha csak 200Ft szeretnék utalni akkor is majd egy ezresbe kerül?Nincs más módja?Miért nem tölthetek ki sima sárga csekket?
2011. aug. 5. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen számlaszámra kell utalnod? (azért kérdem, mert az első három számjegyből kiderül, milyen bankról van szó)

A teendő: annak a banknak egy fiókjába kellene bemenni, és a megadott számlaszámra be lehet fizetni készpénzt, amennyit kell, és az ingyenes.

2011. aug. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A bankszámládról neten is tudsz utalni.
2011. aug. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs bankszámlád? Ha van, kérhetsz digibank-os szolgáltatást és akkor otthon, az interneten is tudod az utalásokat intézni.
2011. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rózsaszín az a csekk, amiről beszélsz...

De annak 5.000Ft-ig 330, 10.000Ft-ig 445, 20.000Ft-ig 730 Ft a díja. Úgy tudom, hogy lakcímre lehet így pénzt küldeni, számlaszámra nem (de ezt nem minden eladó fogadja el, egyeztetned kellene eladóval, a Vaterás @-ben elvileg telefonszám is van, vagy írj neki @-t, és mondd meg, hogy nem vagy benne jártas, segítsen...)

De mindenképpen jobban jársz - amennyiben nincs netbankod - ha bemész a bankodba, és a saját számládról átutaltatsz (kb 50 Ft + az utazási költség), vagy bemész eladó bankjába, és ott a pénztárban befizetsz. Akármelyiket is választod, a vaterás neved írd be a közlemény rovatba, így nem lesz félreértés!


Egyébként úgy tudom - lehet nem jól - hogy sárga csekken csak szolgáltatóknak lehet fizetni, magányszemélynek nem, olyankor a készpénzbefizetés+átutalás költségeit a szolgáltató fizeti (na persze veled, mint fogyasztóval ezt megfizettetik, hiszen a költségeik bele vannak kalkulálva a díjakba)

2011. aug. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Piciny faluból néha menj ki a nagyvárosba és mindjárt egyszerűbben fogsz tudni működni. Bemész az adott bank fiókjába és ingyen utalsz. Vagy -ahogy írták-, postán rózsaszín csekkre a lakcímére elküldheted a pénzt.
2011. aug. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok bankba menni,mert 1.nagyon drága a jegy,2.két pici gyerekkel körülményes az utazás.

Köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 5. 08:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Sok tekintetben nehéz az élet kistelepülésen. :(


A megoldás: netbankot nyiss és olcsón (vagy némely banknál ingyen) és gyorsan utalhatsz. Még ki sem kell mozdulnod otthonról.

2011. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A sárga csekk is pénzbe kerül.

Egyébként ez így van, ha licitálsz, az árra jönnek plusz költségek, például az utalás, bankszámla díja, postai utalás díja. És sokan nem szeretik, ha számlára fizetsz be, mert az is pénzbe kerül némelyik banknál, a pénztári befizetés.

Ja és a postaköltség.

Én ezért nem is igen licitálok, mert az olcsó a végén valójában drága is lehet.

2011. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ezeket a + költségeket bele kell kalkulálni (1500-2000Ft posta/futár mondjuk egy babakocsinál, kisebb dolgoknál pedig 500-1000Ft+ az utalás költségei - hacsak nem a környéken van, és személyesen átvehető)

Érdemes már eleve úgy számolni, így el tudod dönteni, hogy megéri-e vagy sem...

2011. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért ha rózsaszínen csekken szeretnél fizetni bankszámlára, azt jelezd az eladó felé. Mert nem minden eladó örül neki, mert plusz költség neki is. Nemcsak neked.
2011. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!