Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az Evelin név a Gáspár család...

Az Evelin név a Gáspár család miatt lett ilyen "nem szeretem, mert cigányos" féle név?

Figyelt kérdés
Csak mert hívnak így 1-2 ismerősömet és tündériek. Nagyon aranyosak tényleg. És Nagyon szép, jó kiállású hölgyecskék. És szerintem egyáltalán nem cigányos név az Evelin. Franciaországban, és Angliában is sok lányt hívnak Evelin-nek. Csak mert látom 1-2 ember azt írja mert, hogy cigányos. És hogy a Szandra, meg a Virág is az. Azok se cigányos nevek. Egyáltalán nev. Hozzászólásokhoz kérlek írjatok kort.
2011. aug. 5. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond a nevekkel, hogy az ember gyakran összeköti a nevet valakivel. Meghallja a nevet, asszociál valakire, és aztán bekategorizálja, hogy az a név cigányos. A kisfiam barátnőjét is úgy hívják az oviban, és én nem a cigányokra gondolok, ha ezt a nevet hallom. De nálam meg más nevek kötődnek hülye emberekhez. Egész életemben tetszett egy név, aztán megismertem egy hülyét olyan névvel, és azóta utálom a nevet, mert ő jut róla eszembe. Szóval csak emiatt kategorizálnak az emberek. De ha neked tetszik egy név, ne foglalkozz más véleményével, mert olyat úgysem fogsz találni, ami mindenkinek megfelel.
2011. aug. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem már előtte is volt ilyen nevű ismerősöm,mikor még nem igazán tudtam,hogy ki az a G. GY. de az a csaj sem túl szimpatikus. Nagyszájú, nagydarab trampli és buta.


Sajnos egészen egyszerűen ez egy tény,hoyg az embernek adott névről mindig eszbe jut valaki, de hogy kinek-ki az változó.

2011. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik az Evelin név, eszembe sem jutna, hogy cigányos. Adnám a kislányomnak is, de a környezetemben van már egy Evelin, akinek ugyanaz a vezetékneve, mint nekünk, így nem adom.
2011. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Szerintem egyáltalán nem cigányos nevek, szépen is néznénk ki, ha csak azért nem adnánk egy nevet a gyermekünknek, mert ismerünk egy romát, akit szintén így hívnak.

Én pl. ismerek Izabella nevű cigány lányt, mégis így hívják az én lányomat is, mert kb. 10 éve már eldöntöttem, hogy ha lányom lesz, ez lesz a neve, és ebben nem tudott befolyásolni semmi és senki.


24/N, 8 hetes kislány anyukája.

2011. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Számomra nem. Nekem előtte sem tetszett ez a név, de a hangzása miatt. Egyébként itt annyi névre láttam már hogy azt írják cigányos. De szerintem ez hülyeség. Akkor ilyen erővel a Mária is cigányos név, mert sok cigányt hívnak Máriának? Igazad van, mert a Szandra és a Virág sem azok. Pedig főleg az Alexandrára már sok helyen olvastam, hogy cigányosnak tartják, pedig rengeteg embert hívnak így, nem is értem ez miből jön.
2011. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!