Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kérjem meg keresztszülőne...

Hogy kérjem meg keresztszülőnek? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Egy olyan srácról lenne szó, aki nem rokon de nem is a legközelebbi barátunk(de jóban vagyunk vele), tudjuk, hogy rendes, normális srác, nemrég volt egy elég súlyos balesete, ami eléggé összetörte lelkileg. Hogy kérjem fel őt keresztapának, mit mondjak, vagy hogyan?? Köszönöm:)
2011. aug. 7. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
"Szeretném, ha te lennél a gyermekem keresztapja."
2011. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha megkérdezi miért ő rá gondoltunk, merthogy annyira nem közeli barát, akkor mit mondjak? ezt nem tudom:/
2011. aug. 7. 12:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazából én fel sem kérnék ilyen távoli barátot, szóval nem tudom, erre mit felelhetnél neki. A kérdése teljesen jogos lenne.

Én csak azt javasolnám, hogy gondold azért ezt át még egyszer...


(első voltam)

2011. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 100%san jót tennék vele, mindenkinek, ha őt kérem fel....sajnos igaz, őszinte, közeli barátaink (már) nincsenek:(
2011. aug. 7. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor kérd csak fel,ha tudod hogy rendszeresen látogatni fogja a babádat.Én eléggé mellé fogtam pedig a bátyámékat kértük meg,de azon kívül hogy kap tőlük ajándékokat(szül.nap,húsvét,karácsony stb.)sokat nem lássa őket.Szerintem nem az a lényeg hogy mennyi mindent kap tőlük,hanem hogy foglalkozzanak vele.A kérdésedre mond azt neki,szeretnétek ha ő lenne a babátok keresztapja.Ha megkérdezi miért,mond azt mert tudod hogy jó keresztapa lenne.
2011. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na épp ugyanazért nem választunk családtagot, ezért gondoltunk rá, mert tudom, hogy nála meglenne a látogatás is meg minden:)
2011. aug. 9. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az első két gyerekemnél a testvéreimet kértem fel keresztszülőnek. (Amúgy én is pórul jártam velük, nem törődnek a gyerekeimmel.) Nem vér szerinti nagybátyámat (Nagypapám második feleségének a testvérének a fia)kicsi lány korom óta ismerem, de csak alkalmakkor találkoztam vele az utóbbi időben. Középső gyermekem keresztelőjén is ott voltak (akkor már terhes voltam a harmadik babámmal), ott mondták, hogy hiába várják a babát nem sikerül nekik. Mivel már több testvérem nincs, a férjem egyke gyerek elég nagy dilemmában voltunk a harmadik keresztszülő kiválasztásakor. Szoros baráti körünk nincs, sajnos lemorzsolódtak az évek folyamán. Édesanyám ötlete volt a fenti nagybácsi, mi is jó ötletnek találtuk, csak kellemetlenül éreztem magam hasonló okokból vele kapcsolatban, mint Te. Amúgy ő sokkal tehetősebb, mint mi, ez is zavart, mert nem szerettem volna, hogy azt higgye, a pénzéért válasszuk. Végül szépen elmondtam nekik, hogy szeretném, ha családtag lenne a keresztszülő, mi őrájuk gondoltuk, csak arra kérjük őket, hogy ne anyagilag kényeztessék a keresztlányukat, hanem törődéssel. Én azt mondom, eddig úgy tűnik sokkal jobb választás voltak ők, mint a testvéremék.
2011. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj ma akartam neki megírni, és nem tudom, hogy hogyan fogalmazzam meg:( Segítenétek?
2011. aug. 11. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!