Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, anyagilag hogy bírjáto...

Szülők, anyagilag hogy bírjátok a gyereknevelést?

Figyelt kérdés

Nem bunkó akarok lenne, de mi is gondolkodunk a párommal a babavállaláson. Csak úgy futólag beszéltük még, hogy babakocsi, ágy, ruha, pelenka és kaja iszonyatos kiadások, jelenleg magunkat is el tudjuk tartani.

Én most 93 000 ft-ot keresek, a férjem 60 000 ft-ot. Elképzelni sem tudom, hogyan tudnánk így bevállalni egy babát. Ráadásul én tanár vagyok, tehát ha eljönnék szülni, 100 másik lenne a helyemre, biztos munkanélküli lennék utána.


Egyik ismerősünk 3 hónapos terhes. Úgy vállalták be a babát, hogy a nőnek nincs állandó munkahelye, a srác pedig még próbaidős az új helyén. Én ilyet nem mernék.


Feleslegesen parázok? Ti dilemmáztatok ilyenen? Nehéz anyagilag.


2011. aug. 8. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igazabol nem volt idom ilyesmin gondolkodni, mert nem volt betervezve a lanyunk. Mi sem eleunk kacsalabon forgo palotaban, sot nagyon sokszor barati kolcsonbol fizettuk az alberletet, megsem erzem ugy, hogy a gyerek akkora jelentos kiadast jelentene. Persze le kell mondani nehany dologrol, jobban meg kell nezni mindennek az arat. A kezdetek kezdeten volt egy nagyobb beruhazas, de mar elotte en is es a parom is kozoltuk mindenkivel, hogy a nagyobb alkalmakra bababoltban levasarolhato ajandekkartyat kerunk, ezekbol megvettuk a kisagyat, cumisuvegszettet, mellszivot, kiskadat es meg sok sok mindent. A ruhacskakat folyamatosan vasarolgattam, mindig neztem a leertekeleseket. A babakocsit a keresztszuloktol kaptuk.

Nagyon sokan hasznaltan szerzik be a dolgokat, szinte felaron megkaphatsz alig hasznalt dolgokat is.

2011. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kemény összegeket lehet ám megspórolni, ha neten vásárolsz pl. teszveszen.
2011. aug. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerül olcsón, használtan beszerezni a bútorokat, kisruhákat (azért kád az új legyen), akkor már igazán csak a pelus az, ami drága. Nekem van DM kártyám, rengeteget takarítok meg vele! NEm kell mindenből a legmárkásabb! És lehetőség szerint szoptasd, mert az neki megfelelő, neked meg ingyen van.

NE féljetek belevágni! Senkinek sem biztos a helye ebben a világban! És esetleg lehet otthon kreatívkodni és abból lehet bevételed.

Sok sikert és sok boldogságot!

2011. aug. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem felesleges, hogy felelősen végiggondoljátok, mire vállalkozhattok és mire nem?!...


Én sem mernék 93000 + 60000 forintos jövedelemmel gyereket vállalni, főleg ha belegondolsz, hogy a te fizetésed fog kiesni és gondolom még saját lakásotok sincs...


Eddig sem nagyon lehetett segélyekre, támogatásokra számítani, de jövőre ez még kevesebb lesz!


Nekem már nagyok (20 és 21 éves) a gyerekeim, de mi sem mertük bevállalni a gyerekeket addig, amíg nem volt lakásunk és nem volt annyi pénzünk, hogy a rezsiköltségek és ennivalóra valón felül nem maradt annyi, amiből vállalhattuk őket...


A babakocsi, ágy, ruha, pelenka megoldható olcsón is, a rokonságban, ismerősöktől, barátoktól mindig kerül olcsón vagy kölcsönben ez+az, és egyáltalán nem muszáj 120ezres babakocsit venni!...


Amire számítanotok kell, az az lesz, hogy a te fizetésed évekre ki fog esni, hiába visszamennél dolgozni, senki nem fog kapkodni egy kisgyerekes dolgozóért...

A férjednek kellene egy jól fizető, stabil munkahely, amire már lehetne alapozni a családot...

2011. aug. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha te tanár vagy, akkor a kisbaba mellett nyithatnál otthon (ha van lakásotok) családi napközit!... :-))

2-3 gyereket elvállalsz és úgy keresel pénzt, hogy a gyerekeddel vagy, nem kell bölcsődébe adnod, nem kell munkahelyre menned napi 8 órában!

2011. aug. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztem attól függ hány éves vagy. Ha 30, pláne ha 25 alatt, akkor van még időtök megerősödni anyagilag, most nem kapkodnám el a baba-projektet. Viszont ha 30 fölött vagy akkor elgondolkodtató, mert durván szalad az idő, könnyű kicsúszni belőle. Én későn vállaltam az elsőt szintén anyagi okokból (és itt nem luxus életre kell gondolni), így a második babáról lehet hogy sajnos lemaradunk. Úgy vagyok vele hogy ez az ára az anyagi biztonságnak, de azért sajog a lelkem egyik fele ha rá gondolok. Bár legalább egy már van. Szóval az anyagiak miatt nem érdemes teljesen lemondani a gyerekről.


Amúgy tanárként tényleg tudnál vállalni pl. magántanítást is, vagy elvégezni vmi továbbképzést és elkezdeni pl. fejlesztő foglalkozásokat tartani gyerekeknek, nyelvi foglalkozást kicsiknek, gyerektorna, ilyesmi. Így a saját lábadon állhatsz, anyagilag nem függenél az állami segélyektől és rugalmas lenne a munkaidőd is.

2011. aug. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nagyon jó ötletek a tanfolyamok, de sajnos egyik sincs ingyen. És ha legálisan akarok csinálni valami ilyet, az nagyon sok pénzbe van. Ráadásul itt, egy kisvárosban nem érdekel senkit.

Még 26 éves vagyok, szóval van időm, csak átbeszéltük a dolgokat a férjemmel, és belegondoltunk kicsit az anyagi oldalába. De attól tartok, ez csak rosszabb lesz.

Lakásunk nem tudom, hogy valaha is lesz-e saját. Most egy rokonom házában lakunk, teljesen külön, és szerencsére ingyen. Iskolabezárások miatt lehet még azt sem kell megvárnom, hogy szülés után küldjenek el, a férjemnek is majd két évig nem találtunk munkát. Itt a belét kidolgozza, és alig kap valamit, és ez is csak azért sikerült, mert minden létező ismerősnél kilincseltünk, akinek volt kapcsolata.

2011. aug. 8. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Osszegeket nem irok de pl. az en fizetesem fele elmegy a bolcsodere, a masik fele, kajara, ket auto fentartasara es tankoloasara, ruhazkodasra. A ferjem fizetesenek a fele elmegy lakashitelre, a masik fele szamlakra (viz, villany, gaz). Ami marad abbol a gyereknek teszunk felre, probalunk sporolni egy nyaralasra es felretenni neha magunknak, hogyha valami elromlik meg tudjuk venni (gondolok itt tv-re, mosogepre, mosogatogepre, haz korul javitani valokra). Pl. nallunk Isten ments, hogy valamelyikunk allas nelkul maradjon mert akkor vegunk. Nem egyszeru. :(
2011. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!